İçeriğe geç

İletişim

Bulgaristan Turistik Vize

Bulgaristan Turistik Vize İçin Merak Edilenler

Bulgaristan turistik vize kaç günde sonuçlanır?

Bulgaristan Turistik Vize ortalama 10 iş gününde sonuçlanmaktadır.

Bulgaristan turistik vize aldığımızda Schengen ülkelerine girebilir miyiz?

Bulgaristan Schengen ülkeleri arasında değildir. Sadece Avrupa ülkesidir ve Bulgaristan Turistik Vize ile sadece Bulgaristan’da kalabilirsiniz.

Bulgaristan vizesi ile hangi ülkelere giriş yapabilirim?

Bulgaristan vizeniz çift girişli ya da çok girişli ise yalnızca Hırvatistan ve Romanya‘ya girebilirsiniz.

Bulgaristan’a turistik vize ile gideceğim Arkadaşımda kalacağım Otel göstermek zorunda mıyım?

Evet zorunludur. Bulgaristan polisi sizin Otel rezervasyonunuzu görmek isteyecektir. Bulgaristan Turistik Vizelerde bu kesinlikle zorunludur.

Bulgaristan turistik vize başvurusu ve seyahat tarihleri için dikkat edilmesi gereken huşular nelerdir?

Bulgaristan Turistik Vizelerde genelde 10 iş gününde sonuçlansa dahi 15 gün sonrasında seyahat tarihi başlatılması önerilmektedir.

Bulgaristan turistik vize başvurusu esnasında uçak ya da otel satın alma zorunluluğu var mıdır?

Bulgaristan Turistik Vize başvurusu sırasında satın alınmış otel uçak zorunluluğu yoktur. Ama satın alınmış bir uçak ya da otel varsa sorun olmayacaktır. Gerçek bir rezervasyon sunabilirsiniz.

Bulgaristan Turist Vizesi

Bulgaristan turist vizesi, AB ülkeleri arasında en kolay verilen vizelerden biridir. Genel olarak 4 temel belge, pasaport, fotoğraf nüfus kayıt örneği banka hesap dökümü Bulgaristan turistik vize başvurusu yapmaya yeterlidir. UDK Dil Kursu aracılığı ile yapılan tüm “C” tipi vizelerde şahsen Bulgaristan Konsolosluğuna gitmeniz gerekmez. Vize danışmanlık kurumu olarak UDK Dil Kursu sizin yerinize başvuru yapmaya ve pasaport teslim alamaya yetkilidir. Evraklarınızı size yakın olan ofisimize getirirseniz, size kahve ikram etmekten mutluluk duyarız. Zamanınız yok ise İstanbul ofisimize Kargo gönderebilirsiniz. Vize başvuru Sonuçlanma süresi ortalama 10 iş günüdür ve konsolosluğa bağlı olarak değişebilmektedir.

Konsolosluk vize harcı, Dış Sağlayıcı firma ücreti, Otel Rezervasyonu, Seyahat sigortası, başvuru formu ve Başvuru Dilekçesi, kargo dahil Bulgaristan vize hizmetleri 170€ ya da karşılığı Türk Lirasıdır. Bulgaristan vize ücreti güncel olarak öğrenmek için bizden teklif alabilirsiniz.

Sayfamızın devamında Bulgaristan turistik vize başvuru evrakları, acil vize başvuru işlemleri ve daha fazlasını bulabilirsiniz. Bulgaristan vize başvuru işlemlerinde durumunuza göre farklı ek evraklar istenebilmektedir. Bu nedenle başvurularınızı gerçekleştirmeden önce uzman müşteri temsilcilerimizle iletişime geçmenizde fayda vardır.

Bulgaristan Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Turistik amaçlı seyahatlerde Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar mesleksel durumunuza bağlı olarak değişebilir. Başvuru bölgenize göre de hazırlanması gereken evraklarda değişiklikler olabilir. Ücretsiz kişisel evrak listesi için ikamet bölgenize en yakın ofis bilgilerine iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar:

 • Pasaport (Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli)
 • Biyometrik Fotoğraf (iki (2) adet, güncel, beyaz fon üzeri)
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Güncel, kaşe ve imzalı)
 • Konfirme Edilmiş Hotel Rezervasyonu
 • Banka Hesap Özeti (Seyahat ve konaklama masraflarınızı karşılayacak miktarda bakiyenizin olması gerek)
 • Bulgaristan vize başvuru formu (sayfamızın devamından Bulgaristan vize başvuru formunu indirebilirsiniz.)
 • Muvafakatname (18 yaşından küçük yolcular için, Noter onaylı)
 • Mesleki bilgilerinizi içerir evraklarınız (Şriket sahipleri için: imza sirküleri, Şirket çalışanları için: son ayın maaş bordrosu, emekliler için: emekli belgesi, öğrenciler için: Öğrenci Belgesi
 • 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası ( Bulgaristan kayak turu için turist vizesi alarak Bulgaristan’a kayak için giden kişiler mutlaka seyahat sigortası hatta 30.000 Euro teminatlı yurt dışı sağlık sigortası yaptırmalıdır.)

Bulgaristan Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Bulgaristan turistik vizesi nasıl alınır sorusunun cevabı aşağıda yer alan bilgilerde bulabilirsiniz. UDK Dil Kursu Bulgaristan Departmanında bulunan uzman müşteri temsilcilerimizi arayarak durumunuzu anlatıp işlemler hakkında bilgi alabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz başvuru için sizlere tüm süreci ayrıntılı bir şekilde anlatacaktır. Güncel başvuru evrakları ister mailinize ister cep telefonunuza 1 dakika içerisinde müşteri temsilcilerimiz tarafından gönderilecektir. Mail ya da SMS’te güncel evrakların dışında sizlere Bulgaristan turistik vize başvurusunda yapılacak olan tüm harcamalar (harçlar, vize ücreti, seyahat sağlık sigortası, otel konfirmasyon ve hizmet bedeli) eksiksiz bir şekilde bilgilendirme yapılacaktır. Tarafımızdan gerçekleşen başvurular 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Vizeniz sonuçlandıktan sonra isterseniz ofisimizden alabilir isterseniz vermiş olduğunuz adrese kargolayarak sizlere ulaştırabiliriz.

Bulgaristan turistik vizeleri tek giriş, çift giriş ya da multi (çoklu) giriş olarak verilmektedir. Giriş sayısı ve seyahat süresi başvuruda bulunan kişinin durumunu göre değişmektedir. Örnek vermek gerekirse çift giriş talep edilecek ise banka hesap bakiyesinin yeterli olması ya da otel sürelerinin bunlara göre belirlenmesi gerekmektedir. Bulgaristan turistik vizesi genellikle 10 gün tek giriş olarak verilmekte olup ödenmiş otel konfirmasyonunuz var ise (fatura ibraz etmek zorunludur.) konsolosluk tarafından durumunuz incelenerek vize verilebilmektedir. Bulgaristan’a giriş yapmak istediğiniz sayıyı ve seyahat sürelerinizi müşteri temsilcilerimiz ile paylaşmanız durumunda sizlere belgeler ve diğer işlemler konusunda memnuniyetle yardımcı olacaktır.

Bulgaristan Turistik Vize Başvuruları Nereye yapılır?

Bulgaristan Turistik Vize başvurularını yapacağınız Bulgaristan Konsolosluğu ikamet ettiğiniz şehre göre değişir. Aşağıdaki listede, bulunduğunuz ile göre hangi Bulgaristan Konsolosluğu’na başvuru yapmanız gerektiği belirtilmektedir.

Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu Görev bölgesi

İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Çanakkale

Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği Görev bölgesi

Afyon, Ankara, Aksaray, Amasya, Ağrı, Antalya, Ardahan, Bartın, Bayburt, Çankırı, Çorum, Denizli, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, Karabük

Edirne Bulgaristan Konsolosluğu Görev Bölgesi

Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çorlu

Bursa Bulgaristan Konsololsuğu Görev Bölgesi

Bursa, Bilecik, Balıkesir, Muğla, Denizli, Aydın, Manisa, İzmir, Yalova

Bulgaristan Turistik Vize Harç Ücretleri

Bulgaristan Turistik vize başvurularında konsolosluk hesabına vize harcı yatırılması gerekmektedir. Harçlar başvuruda bulunan kişilerin uyruklarına ve yaşlarına göre değişiklik göstermektedir. Vize harç ücretleri ve yatırılacak banka hesap bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz. Konu hakkında daha ayrıntılı bilgi için Vize merkezi müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Bulgaristan Turistik Vize Harç Ücretleri

Arnavutluk, Azerbaycan, Ermenistan, Gürcistan, Bosna Hersek, Moldova, Karadağ, Rusya, Ukrayna

35 EURO

Diğer ülkeler

80 EURO

0-12 yaş arası çocuklar (12 yaş bitiminden bir gün öncesine kadar)

ÜCRETSİZ

*Makedonya ve Sırbistan vatandaşları vize harçlarından muaftır. Yeni Biyometrik pasaport sahibi Arnavutluk, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, Makedonya, Karadağ, Ukrayna ve Sırbistan vatandaşları Bulgaristan’a vizesiz seyahat edebilirler.

Vize Harcı Konsolosluk Banka Hesap Bilgileri

Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği Hesap Bilgileri

Garanti Bankası

Hesap Numarası : 00082/9091985

IBAN Numarası: TR83 0006 2000 0820 0009 0919 85

Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu Hesap Bilgileri

Garanti Bankası

Hesap Numarası: 395/9074277

IBAN Numarası: TR26 0006 2000 3950 0009 0742 77

Bulgaristan Edirne Konsolosluğu

İş Bankası

IBAN Numarası: TR65 0006 4000 0011 3000 6037 26

Bulgaristan Bursa Konsolosluğu

Garanti Bankası

IBAN Numarası: TR65 0006 4000 0011 3000 6037 26

Bulgaristan Turist Vize Başvuruları Hakkında Önemli Notlar

Bulgaristan Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bulgaristan turistik vizesi başvurulan konsolosluklara göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak Bulgaristan konsolosluğunun tayin ettiği süre 10 iş günüdür. Fakat bu süre konsolosluğun iş ve işlemlerine göre artıp azalabilir. Her ne kadar 10 iş günü olarak belirtilmiş ise de UDK Dil Kursu tarafından yapılan başvurular erken sonuçlanabilmektedir.

Acil Bulgaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bulgaristan Konsolosluğu tarafından kişilerin durumlarına göre vizeler erken olarak verilebilmektedir. Acil vize süreleri 1 ile 5 gün arasında değişiklik göstermektedir. Ölüm ya da önemli sağlık durumlarında 1 gün içerisinde işlem yapılabilmektedir. Acil Bulgaristan vizesi için UDK Dil Kursu’ni arayarak müşteri temsilcilerimizden randevu alabilirsiniz.

Bulgaristan Turist Vizesi Başvuru Formu

Bulgar vizesi almak isteyenler kişiler Bulgaristan vize başvuru formunu doldurmakla yükümlüdürler. Bulgaristan vize başvuru formu Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar arasındaki zorunlu belgelerden biridir. Eksiksiz ve diğer vize başvuru evraklarıyla tutarlılık içermesi gereken Bulgaristan vizesi başvuru formu gerçeği yansıtan, güncel kişisel durumunuzu yansıtan bilgilerle doldurulmalıdır. Bulgar konsolosluğunun vize sürecinde başvuru dosyanızda gördüğü çelişkili bilgi veya bilgiler vize talebinizin ret ile sonuçlanmasına sebebiyet verebilir.

Bulgaristan vize başvuru formu Türkçe veya İngilizce dillerinde doldurulabilir. Bütün bilgileri eksiksiz ve gerçeğe uygun şekilde formdaki ilgili yere yazdıktan sonra atacağınız imzanın pasaportunuzdaki ile aynı olması gerekmektedir. Vize başvuru formunda belirttiğiniz ülkeye giriş ve ülkeden ayrılır tarihlerinizin dilekçe yazan tarihlerle uyumlu olduğuna, pasaport numarası, kimlikteki ad ve soyadı gibi ayrıntılara dikkat etmeyi unutmayın.

Bulgaristan vize başvuru formunu aşağıdaki linkten bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

 • İstanbul, Edirne, Bursa, Ankara ve Gaziantep bölgelerinden yapılan Bulgaristan turist vize işlemleri için: Bulgaristan vize başvuru formu

Bulgaristan vize başvuru formu hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bulgaristan Turist Vize İşlemleri Hakkında Genel Bilgiler

Bulgaristan Turist Vize, Bulgaristan’a turistik içerikli seyahat gerçekleştirecek kişiler için geçerli bir Bulgaristan vize uygulamasıdır. Bulgaristan’da bulunan aile, akraba, arkadaş ziyaretleri için yapılacak seyahatleri kapsamayan bir vize kategorisidir. Ayrıca Bulgaristan’da iş görüşmesi, toplantı, fuar ve ticari bir faaliyetlerde bulunacak kişiler için de geçerli olmayan bir vize türüdür. Bulgaristan Turist Vize başvuru işlemleri, başvuru yapılan tarih itibariyle maksimum 10 iş gününde neticelenmektedir. Bulgaristan turist vize başvuru işlemlerine başlamak için yeterli olan ideal süre bir 10 iş günüdür. Acil vize işlemleri için lütfen müşteri temsilcilerimize ulaşarak randevu talep ediniz.

UDK Dil Kursu, Bulgaristan Turist Vize İşlemlerinde Bulgaristan vize evrakları takibinin yanında seyahat için gereken Otel Rezervasyonu ve Seyahat Sağlık Sigortası işlemlerinde de yardımcı olur. Bulgaristan vize prosedürleriyle ilgili her türlü bilgiye web sitemizden ulaşmakla birlikle, UDK Dil Kursu temsilcileriyle iletişime geçildiği takdirde şahsa özel koşullar hakkında bilgi alarak, vize işlemlerinin daha sağlıklı bir şekilde yürütülmesinde de yardımcı olabiliriz.

Çocuklar İçin Bulgaristan Turist Vizesi

Bulgaristan Turist Vize işlemlerinde bulunacak 12 yaş altı çocuklar için ise Bulgaristan vize ücreti alınmamaktadır. 12 yaş altı çocuklar için Bulgaristan Turist Vize harç bedeli alınmazken söz konusu kişiler için pasaport, Seyahat Sağlık Sigortası ve Bulgaristan Vize Başvuru formu doldurulması zorunludur.

Bulgaristan turist vize Schengen vizesi değildir. Bulgaristan turist vize ile bu bölgede gidilebilen ülkelere seyahat edilemez. Ancak geçerli Schengen vize ile Bulgaristan’a giriş yapılabilse de dikkat edilmelidir.

Schengen vizesi alarak Schengen’e giriş yapmadan vizenin ilk kullanımını Bulgaristan’dan yaparsanız bir sonraki vize başvurunuzun reddedilmesine sebep olabilirsiniz. Schengen vizesi alarak vizenin alındığı ülkeden önce vizeyi Bulgaristan için kullanmak doğru değildir. Bu durum seyahatiniz süresince olumsuz bir duruma neden olmasa dahi bir sonraki vize başvurunuzun reddedilmesine sebep olabilir.

Bulgaristan Kayak Turu İçin Turist Vizesi

Türkiye’den Bansko’ya her yıl pek çok kayak sever kayak yapmak amacıyla seyahat ediyor. Yeşil pasaport sahipleri vizesiz olarak Bulgaristan’a seyahat edebilirken, Bordo pasaport sahipleri 7 gün içerisinde sonuçlanan Bulgaristan turist vizeleriyle birlikte Bulgaristan Bansko’ya kayak için seyahat edebilirler.

Kış sezonlarında Bulgaristan Turizm Bakanlığı’nın yaptığı istisnai uygulama ile kayak merkezlerine gitmek amacıyla sezon boyunca 2-3 rezervasyon sunanlar için Nisan 15’e kadar çok girişli vize verilmektedir

Yapılacak olan Bulgaristan gezisi kayak yapmak, yaz tatilini değerlendirmek veya kültürel gezi gibi bir amaçla yapılacağı zaman, istekte bulunulması gereken en uygun kısa süreli vize Bulgaristan Turist Vizesidir. Bu vize ile ülkede kısa süreli olarak ve tek giriş hakkına sahip olarak seyahat edilebilir. Bulgaristan Turist Vize talebinde bulunurken hazırlanacak olan belgeler diğer vize türlerine göre daha standart ve temel evraklardan oluşsa dahi eksiksiz olmaları, doğru şekilde, doğru bilgiler içerecek şekilde ve gerekli yerlerden onaylanarak hazırlanmaları, yapılan başvurunun olumlu sonuçlanmasında etki eder.

Bulgaristan Turist Vizesi İçin Uzun Süreli Çok Girişli Vize Alınabilir mi?

Bulgaristan Turist Vizesi çoğunlukla tek girişli olarak ve en fazla 10 günlük olarak verilmektedir. Bulgaristan’daki hotelde (ödenmiş olarak fatura ibraz etmek zorunludur.) kalınacağı beyan edildiğinde en fazla 15 günlük bir vize verilmektedir. Kış sezonlarında Bulgaristan Turizm Bakanlığı’nın yaptığı istisnai uygulama ile kayak merkezlerine gitmek amacıyla sezon boyunca 2-3 rezervasyon sunanlar için Nisan 15’e kadar çok girişli vize verilmektedir.

Bulgaristan Vizesini Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

 • Bulgaristan vizesi alınınca, Bulgaristan’a seyahat edilecek gün hotel rezervasyonu yaparak yola çıkılması tavsiye edilir. Sınırda “nerde kalınacağı” sorulduğunda yaptırılan otel rezervasyonunda ismi yazılan konaklama yeri aranabilir. İlgili otelin onay vermesi gerekir.
 • Vize başvurularında ibrazı zorunlu seyahat Sigortası’nın Bulgaristan’da kalınan süre boyunca geçerli olması da zorunludur. Bulgaristan’da kalırken vize süresini geçirmemeye dikkat edilmeli. Konaklamanın olacağı otelin yetkililerin tesise gelen yabancı ziyaretçileri emniyete bildirimde zorunlulukları vardır. Bir tanıdığın yanında kalınacaksa ise adres kaydı yaptırılması gerekir.
 • Bulgaristan turist vize işlemleri için vize prosedürleri arasında zaman kaybetmek istemiyor ve sorunsuz bir şekilde en kısa sürede Turistik Bulgaristan Vize başvurusu yapmak için İstanbul, Edirne, Bursa ve Ankara bölgelerindeki size yakın olan Bulgaristan UDK Dil Kursu şubemizi arayabilirsiniz.

Bulgaristan turistik vize başvuru sürecinizi başlatmak için, detaylı evrak listesi için ve mesleksel durumunuza uygun evrak listesi için 0 382 213 86 60 numaralı hattı arayınız.