İçeriğe geç

İletişim

Meksika Öğrenci Vizesi

Meksika Öğrenci Vizesi başvurularında UDK Dil Kursu Meksika vize temsilcilerimiz işlemleri sizin adınıza en doğru şekilde gerçekleştirmektedir! 

Meksika sınırları içerisinde bulunan bir eğitim kurumunda öğrenim süreçlerini tamamlamak isteyen kişilerin Meksika Öğrenci Vizesi sahibi olmaları gerekmektedir. Öğrenci vizesi başvuruları doğrudan konsolosluğu yapılabildiği gibi yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığıyla da yapılabilmektedir. Kurumumuz udk dil kursu başvuru işlemleri konusunda profesyonel destek sağlamaktadır. Fakat başvuru işlemleri kabul etme ve değerlendirme işlemleri Meksika Büyükelçiliği ve Meksika Başkonsolosluğu yetki alanı içerisine girmektedir. 

Meksika Öğrenci Vizesi

Eğitim amaçlı seyahatler için sahip olunan vize türü ile Meksika sınırları içerisinde 180 gün ikamet edilebilmektedir. Uzun süreli eğitimler için uzun süreli ve çok girişli vize başvurusu yapılabilmektedir. Söz konusu vize başvuru işlemlerinin eğitim süresinin başlayacağı tarihin en az 30 gün öncesinden yapılması gerekmektedir. Eğitim başlangıç tarihine 30 günden daha kısa bir olması halinde başvuru işlemleri Meksika temsilciliği tarafından kabul edilmemektedir. 

Meksika Öğrenci Vize başvuruları kurumumuz aracılığıyla prosedüre uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Başvuru işlemlerinin başlatılabilmesi için talep edilen gerekli evrakların başvuru sahibine en yakın şubemize iletilmesi yeterli olmaktadır. Meksika vize temsilcilerimiz gerekli evrakları başvuru işlemlerine hazır hale gelecek şekilde düzenler ve herhangi eksik veya hatalı evrak tespit etmesi halinde başvuru sahibi ile iletişime geçmektedir. Böylece başvuru sürecinin en doğru şekilde tamamlanması sağlanmaktadır. 

Meksika Öğrenci Vize Başvurusu Gerekli Evrakları 

 • En az 6 ay daha geçerliliği bulunan Pasaport ve fotokopisi,
 • Meksika sınırları içerisine eğitim görülecek olan okuldan alınmış Kabul Mektubu,
 • Başvuru sahibi olan öğrencinin seyahat masraflarına sponsor olacak ebeveynin son 3 aylık Banka Hesap Dökümü,
 • Öğrencinin burs alacak olması halinde söz konusu duruma ilişkin belgeler,
 • Güncel tarihte çekilmiş beyaz fona sahip Biyometrik Fotoğraf evraklarının ibraz edilmesi gerekmektedir.

Meksika Konsolosluğu tarafından talep edilen evraklar arasında yer alan eğitim görülecek okuldan alınmış Kabul Mektubu içerisinde;

 • Başvuru sahibinin tam adı,
 • Başvuru sahibinin katılacak olduğu eğitimin seviyesi veya derecesi ile birlikte çalışma alanı,
 • Öğrencinin kabul edildiği ders veya proje adı,
 • Eğitim programının başlangıç ve bitiş tarihi, 
 • Eğitim ücreti veya olması durumunda burs miktarı,
 • Eğitim kurumunun bilgileri,
 • Öğrencinin Meksika’da bulunduğu süre boyunca noter tarafından onaylı ve imzalı olarak masraflarının ebeveynleri tarafından karşılacak olduğunu bilgilerinin ibraz edilmesi gerekmektedir. 

Başvuru işlemleri sırasında sunulan tüm belgelerin birbirini desteklemesi oldukça önem arz etmektedir. Belgeler arasında herhangi bir tutarsızlık ve eksiklik gözlemlenmesi halinde başvuru vize reddi kararı ile sonuçlandırılabilmektedir. Vize başvuru işlemlerinin en doğru şekilde gerçekleştirilmesi ve herhangi bir olumsuz karar ile sonuçlanmasının önüne geçilmesi amacıyla süreci UDK Dil Kursu ile tamamlayabilirsiniz. 

Meksika Öğrenci Vizesi ile ilgili detaylı bilgi almak veya başvuru işlemlerini başlatmak için UDK Dil Kursu Meksika vize temsilcilerimiz ile 0 382 213 86 60 numaralı telefon ve vize@udk.com.tr e-posta adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz!