İçeriğe geç

İletişim

Fransa Ticari Vize

Fransa Ticari Vize İçin Merak Edilenler

Fransa ticari vize randevuları nasıl alınıyor?

Merhaba, Fransa ticari vize randevuları online olarak kullanıcı kaydı oluşturduktan sonra alınmaktadır. Randevu alabilmeniz için başvuru formunuzu online olarak doldurmanız ve formunuza verilen referans numarası ile randevu alabilmektesiniz.

Fransa ticari vizesi olanlar diğer ülkelere girebilir mi?

Sahip olduğunuz vize aynı zamanda schengen vize olarak geçmektedir. Vize süreniz ve vize giriş sayınızın çoklu giriş olmasına dikkate alarak vizenizin ilk kullanımını Fransa’ya gerçekleştirmeniz halinde diğer farklı schengen ülkelerine de sahip olduğunuz vize ile giriş yapabilmektesiniz. Ancak unutmamanız gereken önemli husus; tüm schengen ülke sınır kontrolleri sırasında görevli memurların sizin geçerli vizeniz olsa dahi ülkelerine almama hakkına sahip olmasıdır.

Fransa ticari vizesi için hangi aşılar kabul ediliyor?

Fransa ülkesine seyahat izni için 2 doz biontech, Moderna, AstraZeneca veya 1 doz Johnson&Johnson aşı olmanız halinde izin vermektedir.  2 doz sinovac aşısı olan yolcular +1 doz biontech aşı olması halinde seyahatlerini ve vize başvurularını gerçekleştirebileceklerdir.

Fransa Ticari vize başvuru ve seyahat tarihleri için dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Gerçekleştirmeyi planladığınız seyahatiniz için ticari vize başvurunuz ile seyahat başlangıç tarihlerinizin arasında ki sürelere dikkat etmeniz gerekecektir. Fransa ticari vize sonuçlanma süreleri yoğunluğa bağlı olarak değişebilmektedir. Normal şartlarda 7-10 gün arasında sonuçlanabilirken bu süre Konsolosluğun yoğun takvim programına göre değişebilmektedir. Hafta sonları ve özel tatil günleri bu sürelere dahil olmamaktadır.

Fransa ticari seyahatlerde Sinovac aşısı kabul ediliyor mu?

Fransa ülke sınırlarına giriş yapacak olan diğer ülke vatandaşlarından 2 doz aşı olunmasını talep etmektedir. Yalnızca sinovac aşı olmanız halinde seyahat izni verilmeyebilir. Önerilen 2 doz sinovac aşısı olan yolculardan + 1 doz biontech aşı olmalarıdır.

Fransa’ya ticari amaçla seyahat edecek kişiler ülkeye giriş yapmadan önce pcr testi yapmalı mıdır?

 • Fransa ülkesi seyahat kurallarını güncellemiştir. Bununla birlikte seyahat etmeden yolculuktan 48 saat içerisinde antijen veya PCR testinin negatifini sunmanız gerekecektir.
 • Covid 19 semptomlarına sahip olmadığınızı kanıtlayan yeminli bir beyan sunmanız istenmektedir.
 • Seyahat iznine kabul edilen 2 doz aşı olduğunuzu belgeleyen aşı kartınız yanı sıra ülkeye varıştan itibaren sars-cov-2 testi veya virolojik tarama testine tabii tutulacağınızı kabul edeceğinizi belirten yeminli bir beyan talep edilecektir.

Fransa’ya yapacağımız seyahatte 2.doz aşının üzerinden kaç gün geçmelidir?

2. Doz yaptırmış olduğunuz aşı üzerinden 14 gün geçmiş olması gerekmektedir. Bu süreden 1 gün dahi eksiklik olması halinde seyahat izni verilmeyebilmektedirler. Fransa ülkesinin uygun gördüğü aşıları yaptırmalı ve aşı kartınızı seyahatinizde yanınızda bulundurmanız gerekecektir.

Fransa ticari vize başvuruları için Covid-19 kapsamlı seyahat sağlık sigortası zorunlu mudur?

Fransa’ya yapacağınız vize başvuruları için schengen ülkelerini kapsayan en az 30.000 euro teminat içeren seyahat sağlık poliçesi yaptırmanız zorunlu olmaktadır. Covid-19 kapsamlı seyahat sağlık sigortası talep edilme zorunluluğu bulunmamaktadır. Kendi inisiyatifiniz dahilinde cpvid-19 kapsamlı seyahat sağlık sigortası yaptırarak başvurunuzda sunabilirsiniz.

Fransa’ya ticari vize ile girerken hangi belgeleri yanımda bulundurmalıyım?

Seyahat sırasında ülkeye giriş amacına uygun belgeleri yanınızda bulundurmalısınız bu belgeler;

 • Seyahat sağlık poliçesi
 • Ticari davetiye mektubu
 • Uçak bileti ve dönüş ulaşım rezervasyonu
 • Konaklama yapılacak olan yere ait rezervasyon
 • Pasaport
 • Aşı kartı (uluslararası tanınır belge)
 • Kimlik kartı orijinali
 • PCR testi
 • Covid 19 semptomlarına sahip olmadığınızı beyan eden yeminli bir belge

Fransa Ticari ziyaret için ülkede herhangi bir karantina uygulaması yapılıyor mu?

Covid-19 semptomlarını göstermemeniz halinde, 2 doz aşı yaptırmış yolcuların, PCR testinin ülkeye varış halinde negatif çıkması durumunda her hangi bir karantina zorunluluğu bulunmamaktadır.

Fransa Ticari Vize Başvurusu 2022

Fransa ticari vize başvurusu için gerekli evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlamış yolcularımız evraklarını  kargo-kurye ve ya 3. Kişi aracılığıyla tarafımıza ulaştırabilir. Evraklarınızın teslim alındığı bilgisini sizlerle paylaşacağız. Evraklarınızın inceleme işlemi tamamlandıktan sonra uygun olan ilk iş gününde randevu işleminiz tamamlanacak ve randevu tarihini tarafınıza bildireceğiz.

Hazırladığınız evrakların kurallara uygun, güncel ve asıl veya suret olup olmadığına dikkat ediniz. Vize uyum koşullarına uygun olmayan evraklarınız konusunda sizleri bilgilendireceğiz. Hazırladığınız evrakların vizenizin onaylanması için yeterli olmadığı durumlar olabilir. Bu konuda karar ve yetki Fransa Konsolosluğu ve Fransa Büyükelçiliğine aittir.

25 Eylül 2014 tarihi itibariyle vize işlemleriniz için parmak izi uygulamasına (VIS) başlanmıştır. Bu tarihinden itibaren Schengen vizesi alan başvuru sahiplerinin randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde hazır bulunmaları gerekmektedir. Randevu gününüzde temsilcimiz sizlere eşlik edecektir.

Biyometrik verilerini beyan etmiş yolcularımız verilerinin okunamaması halinde parmak izini yeniden beyan edecektir. Vize işlemlerinizle ilgili her türlü adım tarafımızdan takip edilecek olup parmak izi beyanı dışında bizzat bulunmanız gereken başka bir işlem bulunmamaktadır.

Fransa Ticari vize işlemleriniz sırasında kullanacağınız kargo ve kurye hizmet bedeli vize danışma ücretine dahil değildir. Kargo ve kurye takibi ek hizmetler kategorisine dahil edilmiştir.
Tüm bilgileriniz vize bilgi sisteminde (VIS) 5 seneliğine kayıtlı kalacaktır. Son 5 yıl (59 ay) içinde parmak izi vermiş olan yolcularımızın bir sonraki vize başvurusunda parmak izi beyan etmesine gerek yoktur. Parmak izleriniz henüz kayıt altına alınmadıysa sizleri parmak izi beyanında bulunmaya davet edeceğiz. 12 yaş ve altı başvuru sahiplerinin parmak izi beyanında hazır bulunmalarına gerek yoktur.

Fransa Ticari vize başvurularınız onay sürecinde kesin ve tam yetki Fransa Konsolosluğu’na aittir. UDK Dil Kursu olarak görevimiz evraklarınızı hızlı ve doğru bir şekilde konsolosluk onayına sunmaktır. Vize başvuruları için ödenen vize işlem ücreti başvurunun reddi halinde iade edilmeyecektir.

Frans Ticari vize işlemleriniz sırasında ikamet etmekte olduğunuz adresi temsilcilerimize mutlaka bildiriniz. Evrak listesi ve parmak izi randevunuz ikamet bilginize göre şekillenecektir.
UDK Dil Kursu patentiyle hizmet veren vize danışmanlık merkezimiz şubeleri dışında hiçbir kurum ve kuruluşa veya şahsa bağlantılı hizmet vermemektedir. Logomuzun bulunmadığı hiçbir mecraya ve 3. Şahıslara itibar etmeyiniz.

Fransa Ticari Vize için Gerekli Evraklar

Şirket Sahiplerinin Fransa Ticari Vize Başvuruları için Hazırlaması Gereken Evraklar

 •  Fransa Turistik vizesi Schengen vize başvuru formu. Vize başvuru formunuzu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurarak son kutucuğu imzalamayı unutmayınız
 •  Davetiye. Ticari davetiye hakkında bilgi almak için lütfen UDK Dil Kursu temsilcimizden bilgilendirme mail’i talep edin.
 •  Vize talep dilekçesi. Şirketin antetli kağıdına konsolosluğa hitaben yazılacak dilekçeniz kaşe ve ıslak imzalı biçimde tarafımıza ulaştırılmalıdır.
 •  Pasaport. Vize bitim tarihinden itibaren en az 3 ay geçerli olmalıdır.
 •  Fotoğraf.  2 adet biyometrik yeni fotoğraf. 3,5×4,5 cm ölçülerinde ve fonu beyaz olmalıdır. Şapka vb. yüzün görünmesini engelleyici aksesuarlar olmamalıdır.
 •  Güncel tarihli şirket evraklarınız. Orjinal faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri
 • 4B hizmet dökümünüz. E-devlet şifrenizle detaylı hizmet dökümünüzü tarafımıza ulaştırınız
 • Şirket banka hesap özeti
 • Şirkete ait; son 3 aylık hareketli banka hesap dökümleri, bakiye 1 haftalık seyahatler için en az 15.000 TL olmalıdır. Bankadan imzalı ve kaşeli olarak imza sirküsü kopyası da istenmelidir. Güncel hesap dökümleri randevu tarihi ile arasında en fazla 14 gün olması halinde kabul edilmektedir.
 • Kimlik fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği . Güncel tarihli, orjinal belge

SGK’lı Çalışanlar İçin Fransa Ticari Vize Evrakları

 • Fransa Turistik vizesi Schengen vize başvuru formu (Vize başvuru formunuzu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurarak son kutucuğu imzalamayı unutmayınız).
 •  İngilizce veya Türkçe Vize Talep Dilekçesi- Şirketin antetli kağıdına, Konsolosluğa hitaben yazılmış olup, kaşe ve imzalı olmalıdır.
 •  Pasaport- Seyahat sonrası en az 3 ay geçerli
 •  2 Adet Biyometrik Fotoğraf- Güncel 35×45 mm, beyaz fon üstünde
 •  Ticari Davetiye- Ticari davetiye hakkında bilgi almak için lütfen UDK Dil Kursu temsilcimizden bilgilendirme mail’i talep edin.
 •  Güncel Tarihli Şirket Evrakları- Orjinal Faaliyet Belgesi, Ticari Sicil Gazetesi, Vergi Levhası, İmza Sirküleri fotokopileri
 •  SGK İşe Giriş Bildirgesi ve 4A Hizmet Dökümü
 •  Maaş Bordrosu- Orjinal, son 3 aylık, yetkilinin imza ve kaşesi olmalıdır.
 •  Şirkete ait; son 3 aylık hareketli banka hesap dökümleri, bakiye 1 haftalık seyahatler için en az 15.000 TL olmalıdır. Bankadan imzalı ve kaşeli olarak imza sirküsü kopyası da istenmelidir. Güncel hesap dökümleri randevu tarihi ile arasında en fazla 14 gün olması halinde kabul edilmektedir.
 •  Gelir Belgeleri- Kira, tapu, araç ruhsatı fotokopileri
 •  Kimlik Fotokopisi 
 •  Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği- Adres ve aile bilgileri içeren

Fransa Ticari Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Fransa Ticari vize başvuruları randevu gününden bir sonra ki iş günü değerlendirilmek üzere Fransa Konsolosluğuna gönderilir, konsolosluğun yoğunluğuna göre sonuçlanma süreleri değişebilmektedir. Vize başvurunuzda eksiksiz olarak belge sunmanız halinde bu süre 3-7 iş günü arasında sonuçlanabilir. Tatil günleri ve hafta sonları işlem günü olarak kabul edilmemektedir. Fransa vize başvurusunda bölge ayrımı bulunduğu için İstanbul temsilciliği dışında yapılan ticari vize başvurularında bu süre farklılık gösterebilir. Müşteri temsilcisi ile iletişime geçiniz.

Fransa Ticari Vize Ücreti Ne Kadar?

Ticari vize başvuru ücreti UDK Dil Kursu danışmanlık hizmet ücreti hariç toplam harç ve işlem bedeli tutarı 155 Euro olarak belirlenmiştir. Zorunlu olarak sunulan seyahat sağlık poliçesi 10 güne kadar dahil olarak hizmet ücretimiz 50 Euro olmaktadır. Ödemeler tarafımızdan randevu gününde yetkili temsilciliğe sağlanmaktadır.

Fransa Ticari Vize Harcı Ne Kadar ve Nereye Yatırılır?

Vize harç ücreti Fransa Konsolosluğu tarafından tüm başvuru sahiplerinden alınan bir hizmet ücreti olmaktadır. Başvurularınız şahsen yapmanız halinde ödemelerinizi Euro para biriminde başvuru merkezine yapmalısınız. UDK Dil Kursu tarafından yapılacak başvurularda vize ödemesi başvuru dosyanız ile birlikte tarafımıza temsilcinizi ulaştırmanız yeterli olmaktadır.

Fransa Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Fransa Ticari vize başvuru formu 90 gün altı c tipi Schengen vize kategorisinde yer almaktadır. Başvuru formları vize türüne uygun şekilde kullanıcı bilgileri paylaşarak ilgili internet sitesinden kayıt oluşturarak tamamlanabilmektedir. İngilizce/Fransızca dillerinde sunulan başvuru formunda yer alan belgeler eksiksiz olarak gerçeğe uygun bilgi beyanı ile tamamlanmalıdır. Daha sonra size verilecek olan referans numarası ile randevu talebinde bulunabilirsiniz. Fransa ülke uzmanlarımız başvuru formu ve randevu hizmetleri için sizlere destek olabileceklerdir.

Gaziantep Fransa Ticari Vize Nereden Başvurulur?

Gaziantep de ikamet eden vatandaşlar, Fransa ticari vize başvurularını Ankara ve Gaziantep temsilciliklerinden gerçekleştirebilirler. Son 5 yıl içerisinde vize başvurunda alınmış parmak iziniz bulunuyorsa Ankara’ya gerçekleştireceğiniz Ticari vize başvuru için gelmenize gerek görülmemektedir. UDK Dil Kursu sizler adına başvurunuzu tamamlayabilecektir.

Bursa Fransa Ticari Vize Nereden Başvurulur?

Bursa ikametli başvuru sahipleri Fransa ticari vize başvurularını bölge ayrımı bulunduğundan dolayı İstanbul ve Bursa temsilciliklerinden gerçekleştirebilmektedirler.

Edirne Fransa Ticari Vize Nereden başvurulur?

Yerleşim yeri Edirne olan başvuru sahipleri Fransa ticari vize başvurularını İstanbul temsilciliklerinden gerçekleştirebileceklerdir. UDK Dil Kursu Edirne şubemizden destek alarak vize başvurusu için gelmenize dahil gerek olmadan başvuru işlemleriniz tamamlanabilecektir.

Fransa Ticari Vize Başvuruları bölge Ayrımı Hakkında

İstanbul bölge ayrımına dahil olan iller

Aydın, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Çanakkale, Edirne, İstanbul, İzmir, Denizli, Kocaeli, Kütahya, Kırklareli, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ, Uşak, Yalova

Ankara bölge ayrımına dahil olan iller

Adana, Afyon, Ağrı, Adıyaman, Amasya, Ankara, Artvin, Antalya, Bingöl, Bolu, Bitlis, Burdur, Çorum, Çankırı, Düzce, Diyarbakır, Erzincan, Elazığ, Eskişehir, Erzurum, Gümüşhane, Gaziantep, Isparta, İçel, Kastamonu, Kars, Kayseri, Kırşehir, Konya, Malatya, Kahramanmaraş, Muş, Mardin, Nevşehir Niğde, Ordu, Rize, Samsun, Sivas, Siirt, Sinop, Tokat, Tunceli, Şanlıurfa, Aksaray, Bayburt, Karaman, Zonguldak, Kırıkkale, Batman

Fransa Ticari seyahatlerde Covid-19 bilgilendirmeleri

Fransa’ya yapacağınız seyahatlerde ve vize başvurularında, Ülke tarafından tanınan 2 doz aşı uygulamasını tamamlamış olmalı ve bunu barkodlu belge ile sunabilmelisiniz.

Covid-19 ‘dan dolayı karantina uygulaması PCR test sonucunuzun negatif çıkması ve 2 doz aşı kartınızı ibraz etmeniz halinde uygulanmayacaktır.

UDK Dil Kursu Aracılığıyla Fransa Ticari Vizenizi Nasıl Alabilirsiniz?

1.Adım – Çağrı Merkezimizi arayınız.
UDK Dil Kursu – Fransa Vize Departmanı Çağrı Merkezimizi arayarak Yetkililerimizden durumunuza uygun olarak hazırlayacakları evrakların içeren bilgi mailini talep ediniz. Yetkililerimizin tarafınıza yönlendirdiği sorulara verecek olduğunuz doğru yanıtlar doğru vize kategorisine başvuru yapmanızı sağlayacak ve vize başvuru işlemleri süresince yaşanabilecek olumsuz durumları engelleyecektir.

2. Adım – Bilgi Mailinde bulunan evrakları hazırlayınız.
UDK Dil Kursu – Fransa Vize Departmanı Çağrı Merkezi yetkililerimizin tarafınıza yönlendirmiş olduğu bilgi mailinde bulunan başvuru evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayın ve vize başvuru dosyanızı tamamlayın.
Unutmayın! Eksik ve hatalı belgelerle yapılacak vize başvuruları işlem sürenizin uzamasına hatta başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır. Konsolosluk vize bölümünce yeni ek evrak talep edilebilir. Bu evrakları tamamlanması zorunludur.

3. Adım – Evraklarınızı Kargo yapın.
UDK Dil Kursu – Fransa Vize Departmanı tarafından durumunuza yönelik yönlendirilmiş bilgi mailinde bulunan evraklarınızı eksiksiz olarak tamamlayın ve bir başvuru dosyası haline getirerek size en yakın Şubemize kargo yapın. Kargo takip numaranızı temin ediniz. Kargonuzun Merkezimize ulaşımı sonrası yetkililerimiz tarafından bilgilendirileceksiniz. Kargo ve Kurye hizmeti masrafları başvuru sahibi tarafından karşılanmaktadır. Evraklarınızı göndereceğiniz adresi iletişim bölümünde görebilirsiniz. Ayrıca sitemizin sol tarafında yer alan şubelerimiz bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

4. Adım – Eksik evrak, randevu ve süreç hakkında bilgilendirme
UDK Dil Kursu – Fransa Vize Departmanı, başvuru dosyanızı inceledikten sonra tarafınıza bir bilgi maili yönlendirecektir. Yönlendirilecek olan e-mailde varsa eksik veya hatalı evraklarınız bildirilecek, Eksik evrakı bulunmayan başvuru sahipleri ise randevu tarih ve saati hususunda onayları alınacaktır.

5. Adım – Biyometri bilgi beyanı
UDK Dil Kursu – Fransa Vize Departmanı 2015 / 2016 yılında herhangi bir Schengen Üye Ülkesine parmak izi beyanında bulunmamış vize başvuru sahiplerini biyometrik bilgilerini Parmak izi merkezinde beyan etmek üzere davet edecektir. Yetkililerimiz biyometrik verilerini beyan edecek yolcularımıza süreç boyunca asistanlık gerçekleştirecek ve sorunsuz bir şekilde başvuru işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayacaktır.

Lütfen Dikkat! Pasaportunda bulunan Schengen vizesine ‘’VİS’’ notu düşülmüş yolcularımızın istisnai durumlar dışında şahsen gelmesine gerek yoktur.

6. Adım – Pasaport teslimi

UDK Dil Kursu – Fransa Vize Departmanı, biyometrik bilgilerin beyan etmiş veya biyometrik verilerini beyan etmeye gerek olmayan yolcularının işlem sürecini tamamen kontrolü altında tutmaktadır. Fransa vize başvuru işlemleri 7 ila 15 iş günü gibi bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir. Yabancı pasaport sahiplerinin işlemlerini, Konsolosluk resmi tatil günlerini ve Konsolosluğun işlem değerlendirme ek süresini kapsamayacaktır. Tüm işlem süreleri yetkililerimiz tarafından kontol edilecek olup, işlemlerinizin tamamlanması sonrası Pasaportların teslimatı başvuru sahiplerinin talep ettiği üzere kargo veya Merkezimizde şahsi teslim alınarak sağlanacaktır.  

Fransa Ticari Vizesi Konusunda Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Hususlar

 1. Ankara ve Gaziantep şehirlerinde ikamet eden SSK’lı çalışan vatandaşlarımızın Fransa Ticari Schengen vize başvuru evraklarında sunmaları gereken şirket evraklarına ( görevi, işe başlama tarihi ve maaşı gibi bilgileri içeren işveren yazısı,  imza sirkleri, vergi levhası fotokopileri) ek olarak şirketlerinin Resmi Gazete kopyası belgesini de eklemeleri gerekmektedir.
 2. Fransa ticari vize işlemleri için evrak toparlama hazırlığında olan SSK’lı çalışanlarımıza seyahat amaçlarını netleştirmelerinin ardından durumları ile ilgili olan gerekli belgeleri hazırlamalarını tavsiye ediyoruz.
 3. Fransa ticari vize işlemlerinde kullanılacak davetiye belgesi hakkında detaylı bilgiler için temsilcilerimizi arayınız.
 4. Fransa ticari SSK’lı çalışan vize işlemleri için başvuru sahibinin biyometrik bilgilerini ibraz etmesi zorunludur. Pasaportunda Schengen vizesi bulunan vatandaşlarımızın söz konusu vizelerine ”VİS” notu düşülmüş ise biyometrik bilgi ibrazında bulunmalarına gerek yoktur.
 5. Avrupa Birliği vatandaşı ile evli vatandaşlarımızın ise Fransa ticari vize işlemleri için temsilcilerimizle iletişime geçmesi gerekmektedir.
 6. Fransa ticari SSK’lı çalışan vizesi işlemleri için Türkiye’den başvuru gerçekleştirecek Yabancıların ise, Türkiye Oturma ve Çalışma izni belgesine sahip olmaları gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyet devletinin oturma ve çalışma iznine sahip yabancılar ticari vize başvuru sürecinde Fransa Konsolosluğuna davet edilebilirler.
 7. Fransa ticari SSK’lı çalışan vize başvurularının sonuçlanma süresi 3 ila 7 iş gününü bulmaktadır. Söz konusu süre Fransa Konsolosluğunun resmi tatil günleri, Türkiye devletinin resmi tatil ve özel günleri göz önünde bulundurulmadan belirtilmiştir. Bu ve benzeri günlerde Fransa ticari SSK’lı çalışan vize başvurularının sonuçlanma süresi daha uzun zaman dilimlerine yayılabilir. Fransa ticari vize başvurularınıza seyahat tarihinizden en geç 15 gün önce başlamış olmanız işlemlerinizin tamamlanması açısından önemli olacaktır. 

Yukarıda belirtilmekte olan evrak ve dokümanlar kurumumuza ulaştırılması gereken dokümanlardır. Söz konusu dokümanlara şirketimiz tarafından ek dokümanlar dâhil edilecektir. Bu dokümanlar ile Fransa ticari SSK’lı çalışan vizesi için direkt olarak bir başvuru gerçekleştirmemenizi öneririz.