İçeriğe geç

İletişim

Pakistan Aile Ziyareti Vizesi

Pakistan aile ziyaret vizesi için başvuruya şahsen gelmenize gerek yoktur. UDK Dil Kursu sizin adınıza Pakistan vize başvurunuzu takip yetkisine sahiptir. Pakistan Aile Ziyareti vizesi evraklarını adresimize kargo ile göndererek veya elden teslim ederek vize işlemlerinde zamandan kazanabilirsiniz.

Pakistan vize işlemlerinde aile ziyareti vizesi başvurularında Pakistan’da bulunan yakınınızdan davetiye almanız gerekmektedir. Davetiye noterden onaylı olmalıdır ve Pakistan’da konaklayacağınız adres bilgisini ve sizi davet eden aile yakınınızın veya arkadaşınızın kimlik ve pasaport fotokopilerini içermelidir. Sizi davet eden yakınınız eğer Pakistan vatandaşı değilse oturum kartı ve geçerlilik tarihi oturum süresini kapsayan pasaportunun fotokopisini davetiye ile birlikte size iletmelidir.
Eğer bir firmaya bağlı çalışmıyorsanız sponsor göstermeniz gerekecektir. Sponsor seyahat masraflarınızı karşılayacağını taahhüt eden bir sponsorluk dilekçesi yazmalıdır. Pakistan vize işlemlerinde dilekçeler ve davetiyeler İngilizce olarak ibraz edilir. Sponsorlu gideceğinizi Pakistan seyahatinizde, Pakistan aile ziyareti vizesi evraklarına sponsorunuza ait, özellikle finansal gücü ispat eden evraklarla başvuru yaparsanız. Sponsorun bankasında seyahat sürenizi kapsayacak kadar para bulundurulması gerekecektir. Ayrıca kendi hesap bilgilerinizi başvuruda banka hesap dökümü şeklinde paylaşmanız gerekecektir. 

Pakistan Aile Ziyareti Vize Başvuru Formu

Pakistan aile ziyareti vize başvuru formu Pakistan aile ziyareti vizesi için gerekli olan belgelerin arasında yer alıp Pakistan vize başvurusunun ilk adımıdır. Pakistan aile ziyareti vize başvuru formu ile Pakistan makamları hem sizin hakkınızda ve hem de planladığınız aile ziyaret konusunda bilgileri alarak sizi daha yakından tanır. Pakistan aile ziyareti vize başvuru formunda bilgilerinizi İngilizce veya Türkçe olarak yazma seçeneğiniz vardır. Fakat yazacağınız bilgiler büyük harflerde olmalı ve siyah mürekkepli kalem kullanmalısınız. 

Pakistan aile ziyareti vize başvuru formunda size geniş çapta sorular sorulmakta olup cevaplamanız gereken bilgilerin çapı kişisel bilgilerinizden pasaport bilgilerinize, vize için seçtiğiniz özelliklerden seyahat planınıza, mesleki bilgilerinizden iletişim bilgilerinize, askerlik durumunuzdan önceki yurtdışı seyahat tecrübelerine kadar geniştir. Formda sizden istenen bilgilerin hepsini verip vereceğiniz bilgilerin tam, okunur ve doğru olması önem taşımaktadır. Formda vereceğiniz yanlış bilgiler vize reddi almanıza yol açmaktadır. Pakistan aile ziyareti vize başvuru formu çok dikkat edilmesi gereken bir form olsa da UDK Dil Kursu aracılığıyla başvurmanız halinde uzman temsilcilerimiz formu doldurmanızda yardımcı olacağı için formu gözünüzde büyütmeye veya form konusunda çekinmenize gerek olmayacaktır.

Pakistan Aile Ziyareti Vizesi Gerekli Evraklar

  1. Pasaport. Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli pasaport olması gereklidir. Vize etiketi için en az 2 boş sayfasının olması gerekmektedir.
  2. Fotoğraf. İki adet güncel, beyaz fon üzerine çekilen fotoğrafınızın ölçüsü 35×45 mm olmalıdır. 
  3. Davetiye. Pakistan’dan noter onaylı, davet eden kişinin iletişim bilgileri, Pakistan kimlik kartı ve pasaport fotokopisi ile birlikte Pakistan aile ziyareti vizesi evraklarına eklenir.
  4. Uçuş rezervasyonu veya uçak bileti. Pakistan aile ziyareti vizesi için uçuş rezervasyonu ya da uçak biletinin başvuru evraklarının arasında yer almalıdır.
  5. Vize Talep Dilekçesi. Çalışmakta olduğunuz şirketin antetli kağıdına, konsolosluğuna hitaben yazılan, Pakistan seyahatinizin amacını ve tarihlerini belirten dilekçe kaşe ve ıslak imzalı olmalıdır. Dilekçe İngilizce dilinde yazılmalıdır. Çalışanlar dışında kalan kişilerin hazırlaması gereken dilekçe hakkında bilgi almak için temsilcilerimiz ile irtibat kurunuz. UDK Dil Kursu ile başvurmanız durumunda temsilcilerimiz dilekçenin hazırlanması konusunda size yardımcı olmaktadırlar.
  6. Kimlik Fotokopisi
  7. Pakistan aile ziyareti vizesi için nüfus cüzdanı fotokopisi gereklidir.

Pakistan Vizesi Ankara’dan Nasıl alınır?

Pakistan vizesine Ankara UDK Dil Kursu üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Ankara udk dil kursune evraklarınız kargo veya elden ulaştırdığınız takdirde başvurunuz hemen işleme alınacaktır. Ankara ve çevre illerde ikamet edenler işlemlerini şahsen Pakistan Ankara Büyükelçiliğine gelmeden gerçekleştirebilirler. Sitemizin sol tarafında yer alan Şubeler menüsünde Ankara, İstanbul, Bursa, Antalya, Gaziantep, İzmir şubelerimizin bilgilerinden UDK Dil Kursune ulaşabilirsiniz. 

Pakistan Vize Ücreti

Pakistan vize ücreti talep ettiğiniz vize türü, süresi ve giriş sayısına göre farklılık göstermektedir. Ayrıca Pakistan Konsolosluğu konjoktürel olarak vize ücretlerinde değişiklik yapabilmektedir. Vize Koordinasyon ücretlerindeki değişiklikler ve güncel ücretler hakkında bilgiyi UDK Dil Kursunin çağrı merkezini arayarak ulaşabilirsiniz.

Pakistan Vizesi Kalktı mı?

Pakistan ile Türkiye arasında her zaman yakın ilişkiler içinde olmuş olup ilişkiler halen yakın olmaya devam etmektedir. Bu yakın ilişkilerden dolayı kimi kişiler Pakistan’ın vize muafiyeti uygulamasına yönelik bir haber almayı beklemektedirler. Fakat, bu konuya ilişkin henüz bir gelişme yaşanmamıştır. Dolayısıyla Pakistan vizesi kalktı mı? sualinin cevabı hayır olup Pakistan’ın bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarına vize uygulaması sürmektedir. Siyah, gri ve Yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşlarınınsa Pakistan’a yapacakları seyahatlerde toplam seyahatlerinin bir yıl içinde 90 günü aşmaması koşuluyla vize almalarına gerek yoktur. Bordo pasaport sahibi vatandaşlar aile ziyareti de dahil seyahat maksadı ne olursa olsun seyahat amacına uygun Pakistan vize tipini almaları gerekmekle birlikte Pakistan vize başvurusunu yapabilecekleri yerler Pakistan Başkonsolosluğu İstanbul ve Pakistan Büyükelçiliği Ankara’dır. Pakistan aile ziyareti vizesi de dahil Pakistan vize tipleri için bu makamlara başvuruyu şahsen yapmanız zorunlu olmayıp UDK Dil Kursu aracılığıyla da yapabilmektesiniz. Pakistan vizesi için başvuruyu daha kolay şekilde yapabilmeniz ve bu başvuruyu profesyonel destek alıp daha sağlam bir şekilde yaparak vize alma şansınızın yüksek olması için UDK Dil Kursu temsilcilerimiz ile şubelerimizin e-mail adresleri veya telefon numaraları ile iletişime geçiniz!

Pakistan Kapıda Vize

Seyahat amacınız aile ziyareti de olsa Pakistan seyahatleri için vize almanız gereklidir. Bununla birlikte bazı ülke vatandaşları için Pakistan kapıda vize alımını uygulamaktadır. Türk vatandaşları içinse böyle bir seçenek sunulmamaktadır. Pakistan kapıda vize uygulaması Türk vatandaşları için geçerli olmadığından Pakistan’daki yakınınızı ziyaret edebilmeniz için Pakistan’a gitmeden önce Pakistan aile ziyareti vizesini almalısınız. Türkiye’de Pakistan aile ziyareti vizesi için Pakistan Büyükelçiliği Ankara veya Pakistan Başkonsolosluğu İstanbul’a başvurmanız gereklidir. Pakistan Başkonsolosluğu veya büyükelçiliğine aile ziyareti vizesi başvurusunu şahsen gerçekleştirmeniz şart olmayıp UDK Dil Kursu aracılığıyla biz sizin adınıza da gerçekleştirebilmekteyiz. Başvurunuzu UDK Dil Kursu aracılığıyla yaparak Pakistan aile ziyareti vizesi başvurunuz uzman temsilcilerimizden alacağınız profesyonel hizmet sayesinde hem daha kolay gerçekleşmekte hem de daha sağlıklı bir şekilde de gerçekleşerek vize alma olasılığınız daha fazladır. Pakistan aile ziyareti vizesi başvurusunu UDK Dil Kursu aracılığıyla gerçekleştirebilmek için hem şubelerimize gelerek hem de temsilcililerimize şubelerimizin e-mail adresleri veya telefon numaraları ile ulaşarak temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.