İçeriğe geç

İletişim

Pakistan Gazeteci Vizesi

Pakistan Gazeteci Vizesi Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Pakistan gazeteci vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Pakistan gazeteci vizesi güncel evraklarına ulaşmak için UDK Dil Kursu ofislerimizi arayın. UDK Dil Kursu ofislerimiz Pakistan vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Pakistan gazeteci vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Pakistan Gazeteci Vizesi

Pakistan Türk vatandaşlarına vize uygulamakta olup gazeteciler için farklı bir vize vermektedir. Pakistan gazeteci vizesi görev için Pakistan’a gidecek gazetecilerin alması gereken vize tipidir. Pakistan gazeteci vizesinde pasaport numarası, vize numarası, hangi tarihe kadar kullanılabileceği, yasal kalış süresi, izin verilen giriş sayısı gibi bilgiler bulunur. Pakistan gazeteci vizesi kısa süreli bir vize olup pasaporta basılan türde bir vizedir. Pakistan gazeteci vizesi için pasaportunuz seyahat süresi en az 6 ay geçerlilik süresine sahip olmalı ve vize bölümünde en az 2 boş sayfaya sahip olmalıdır.  Pakistan gazeteci vizesi için başvuruları Pakistan Başkonsolosluğu İstanbul veya Pakistan Büyükelçiliği Ankara’ya yapabilmektesiniz. Pakistan’ın bu resmi temsilciliklerine başvuruları şahsen yapmanız ise şart olmayıp UDK Dil Kursu aracılığıyla da bu resmi temsilciliklere gitmeden de yapabilmektesiniz. Ayrıca, UDK Dil Kursu temsilcilerimiz Pakistan vizesi konusunda sahip oldukları bilgi ve birikimleriyle Pakistan vizesi için gereken prosedürleri yerine getirmenizde size destek olarak başvuruyu daha kolay gerçekleştirmenizle birlikte başvurunun daha sağlıklı olmasını da gerçekleştirerek vize alma şansınızın daha yüksek olmasını sağlamaktadırlar. Pakistan gazeteci vizesi başvurusu konusunda temsilcilerimizle şubelerimizden birini ziyaret ederek veya şubelerimizin e-mail veya telefon bilgilerini kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

Pakistan Gazeteci Vizesi Evrak Listesi

Pakistan gazeteci vizesi evrak listesini aşağıda size sunuyoruz:

  1. Pasaport (Geçerlilik süresi seyahat sonrası en az 6 ay olan)
  2. 2 Adet Vesikalık Fotoğraf (Beyaz fon üzeri)
  3. Gazeteci Basın Kartı
  4. Uçuş rezervasyonu veya uçak bileti
  5. Orijinal Mektup (Dergi, gazete, televizyon kanalından alınmış)
  6. Ankara Basın Ateşesinden alınmış öneri mektubu

Pakistan Gazeteci Vizesi Fotoğrafı

Diğer vize tiplerinde olduğu gibi Pakistan gazeteci vizesi için de fotoğraf vermeniz gerekli olup vermeniz gereken fotoğraf Pakistan makamlarının Pakistan vize fotoğrafı için belirlediği özelliklere uygun olmalıdır. Pakistan gazeteci vize fotoğrafı vesikalık fotoğraf olup arka fonu beyaz olmalıdır. Bu fotoğrafın yüksekliği 45 mm genişliği ise 35 mm olmalıdır. Fotoğrafınız önden çekilmiş olmalı ve yüzünüzü tam olarak göstermelidir; başınızda şapka, güneş gözlüğü, bere gibi herhangi bir aksesuar olmamalıdır. Güncel fotoğraflar kabul edilmekle birlikte fotoğrafınız zarar görmemeli ve üzerinde bilgisayarla oynama yapılmamalıdır. Pakistan gazeteci vizesi fotoğrafından vermeniz gereken miktar ise 2 adettir.

Pakistan Gazeteci Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Evrakların eksiksiz olarak teslim edilip vize işlemleri sırasında farklı bir durum olmayarak Pakistan makamlarının vize onayı vermesi halinde Pakistan gazeteci vizesi yalnızca ortalama 3 iş gününde çıkar. Ancak hafta sonları ve Pakistan Büyükelçiliği ile Konsolosluğunun resmi tatil günlerinde Pakistan makamları çalışmayıp iş günü olarak sayılmamakta ve vizeyi başvurduğunuz dönemde Pakistan makamları yoğun olabilmektedir. Bu sebeple Pakistan vizesi için başvuru zamanınız vize işlemleri için geçen süreyi etkileyebilmektedir. Bununla birlikte vize işlemleri sırasında ek evrak istemesi veya mülakat çağırma gibi özel bir durum yaşanması halinde de Pakistan gazeteci vizesi işlem süresi etkilenebilmektedir. Pakistan gazeteci vizesi için başvurunuzu UDK Dil Kursu aracılığıyla yapmanız halinde temsilcilerimiz Pakistan makamlarının böyle özel taleplerine ilişkin bir haber alırlarsa temsilcilerimiz sizinle iletişim içinde olup çözüm üretmeye çalışarak size yardımcı olmaktadır.

Pakistan Gazeteci Vizesi Ücreti

Pakistan gazeteci vizesi ücreti her zaman aynı olmayıp zamanla değişiklik gösterebilmektedir. Pakistan gazeteci vizesi ücreti ilgili Pakistan makamlarınca belirlenmekle birlikte Türkiye ile Pakistan arasındaki ikili ilişkilerin daha da gelişmesi veya diğer konulardaki mevcut koşullar da ücretin değişmesine etkisi olabilmektedir. UDK Dil Kursu temsilcilerimizi aramanız durumunda temsilcilerimiz Pakistan gazeteci vizesi ücret miktarı hakkında güncel bilgiyi size vereceklerdir.

Pakistan gazeteci vizesi için başvurunuzu UDK Dil Kursu aracılığıyla yapmanız halinde ödemeniz gereken ücret vize ücreti, konsolosluk harcı ve hizmetimizin bedelini içeren toplam ücrettir. Pakistan vizesi başvurusu için vize başvuru sahipleri hazırladıkları evraklarını şubelerimize elden ulaştırabileceği gibi kargo ve kurye aracılığı hizmeti alarak da ulaştırabilmektedir. Söz konusu durumun olması halinde bu hizmetin masrafları ise vize başvuru sahibi tarafından karşılanmaktadır. Pakistan gazeteci vizesi için hazırladığınız evraklar elimize ulaşınca hemen kontrol edilir evraklarda herhangi bir eksikli veya yanlışlık olması halinde sizle iletişime geçilip çözümler üretilmeye çalışılarak size yardımcı olunur. UDK Dil Kursu temsilcilerimiz yalnızca başvurunun gerçekleşmesine kadar size yardımcı olmayıp başvuru sonrasındaki vize işlemleri süresince de takipte bulunarak size yardımcı olmaya devam etmektedir.

Pakistan’a Vize Gerekiyor Mu?

Pakistan bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları için vize uygulamakta olup yeşil pasaport ve diğer resmi pasaport sahibi Türk vatandaşları içinse yapacakları seyahatlerinin süresi 90 günü geçmemesi koşuluyla vizeden muaf tutmaktadır. Dolayısıyla seyahat amacı veya süresi ne olursa olsun umuma mahsus pasaport sahibi kişiler için Pakistan’a vize gerekiyordur. Bununla birlikte Pakistan’daki mevcut güvenlik durumun sebebiyle, Pakistan’a giden vatandaşların, ülkeye girişlerinden sonra, İslamabad Büyükelçiliği veya Karaçi Başkonsolosluğuna bildirimde bulunmaları, ziyaret esnasında karşılaşılabilecek sıkıntıların giderilmesinde fayda sağlayacaktır.

Pakistan’a vize gerekiyor olması ile birlikte Pakistan Devleti farklı tiplerde vizeler vermekte olup bu vizelerden seyahat amacınıza uygun olanın alınması gerekmektedir. Bu uygulama görev için gidecek gazeteciler için de geçerli olup gazetecilerin başvurması gereken vize tipi Pakistan gazeteci vizesidir. Vize tipi ne olursa olsun Pakistan vizesi için Pakistan Başkonsolosluğu veya Pakistan Büyükelçiliğine başvurunuzu şahsen yapmanız şart olmayıp UDK Dil Kursu aracılığıyla da yapabilmektesiniz. Pakistan vize başvurusu için UDK Dil Kursu ile yapmayı seçerek başvurunuzu daha kolay ve daha sağlıklı bir şekilde yapabilmek için temsilcilerimizi arayınız!

Önemli Notlar:

  • Pakistan vizesi için başvuruya şahsen gelmeniz gerekmemektedir. Şirketimiz Konsoloslukta sizin adınıza başvuru ve takip yetkisine sahiptir.
  • Pakistan vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar Pakistan Konsolosluğunun inisiyatifi altındadır.