İçeriğe geç

İletişim

Rusya Aile Ziyareti Vizesi

Rusya Aile Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Rusya aile ziyareti vizesi isminden anlaşılacağı gibi aile bağlarınızı kanıtlayan ve seyahatinizin amacını gösteren belgelerinizin olması önem taşımaktadır. Aile ziyareti başvuruları için Rusya Federasyonu Federal Göç Şubesi veya Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı’ndan resmi davetiye almanız ya da yazılı Rusya’daki yakınınız tarafından sunulan beyanınızın olması gerekmektedir. UDK Dil Kursu temsilcilerimiz yazılı beyan ile ilgili detaylı bilgi ve resmi davetiyenin temini hakkında size yardımcı olabilmektedirler.

Rus konsolosluğu belirtilen evrakların dışında ek evrak isteyebilmektedir. Bununla birlikte gerektiğinde Rus konsolosluğu başvuru sahibini mülakata da çağırabilmektedir.

UDK Dil Kursu Rusya vizesi işlemlerinde deneyimli müşteri temsilcileriyle hizmet vermektedir. Rusya vizesi şahsen başvurulabilmekle birlikte başvurularda şahsen bulunmanız zorunluluğu değildir. Bireysel başvurularda meydana gelebilecek sorunlarla karşılaşmadan Rusya vizesi işlemlerinizin en kısa sürede gerçekleşmesi için UDK Dil Kursu temsilcilerimiz ile iletişime geçerek gerekli evrak listesini isteyin. Gerekli evrak listesi size mail yoluyla gönderilecektir. Evraklarınızı bize teslim etmek için UDK Dil Kursu’ne gelebilir veya kargoyla UDK Dil Kursu’ne yollayabilirsiniz. Rusya vizesi için gönderdiğiniz evraklar bize ulaştıktan sonra ek evrakları getirmenizin gerekmesi tespit edilir ise bu durum e-mail veya telefon ile size bildirilir.

Özel Durumlar için Verilen Rusya Ziyaret Vizesi

Yakınınızın tedavisi, ağır hastalığı veya ölümü olması durumunda da Rusya için vize almanız mümkün olmaktadır. Bunun için ziyaret edilecek kişinin yardıma ihtiyacı olduğuna ilişkin Rus sağlık makamlarından alınan belge veya yakınızın vefatını bildiren uluslararası telgraf gibi yakınınızın durumunu kanıtlayan evraklarınızın olması gerekmektedir. Durumunuzla ilgili özel bilgileri UDK Dil Kursu’ndeki temsilcilerimizle paylaşmanız halinde temsilcilerimiz size destek olup ziyaret vizesi hakkında çözüm üreteceklerdir.

Rusya Aile Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  1. Pasaport. Rusya aile vizesi için pasaportunuzun en az 6 ay daha geçerlilik süresi olması gerekmektedir.  Vizenizin basılması için pasaportunuzda en az 2 tane boş sayfa olması gerekmektedir.
  2. Fotoğraf. Rusya Aile Ziyareti Vizesi için sizden istenen fotoğraf biyometrik olup, istenen miktar  1 tanedir. Fotoğrafınız yüzünüzün önünü gösterir şekilde olmalı ve fotoğrafınızda yüzünüzü kapatan hiçbir şey olmamalıdır. Biyometrik fotoğrafınız 3,5 x 4,5 cm ölçülerinde olmalıdır. Fotoğrafınızın fonu açık olmakla birlikte sadece beyaz renkte olmalıdır.
  3. Rusya Vize Başvuru Formu. Rus makamları başvuru formunuzdaki size ait bütün bilgilerin doğruluğuna büyük önem vermektedir. Formdaki herhangi bir yanlış bilgilendirme veya yazılan bilgilerin verdiğiniz evraklarla uymaması halinde başvurunuz olumsuz sonuçlanabilmektedir. UDK Dil Kursu olarak formunuzu doğru şekilde doldurmanıza yardım edip formu doğru doldurabilmeniz için bizi arayınız.
  4. Davetiye ya da Yazılı Beyan Aile ziyareti vize başvurunuzun gerçekleştirilebilmesi için davetiyenizin olması şarttır.  Sadece Rusya Federasyonu Federal Göç Şubesi veya Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı’ndan alınmış resmi davetiye Rusya makamları tarafından kabul görmektedir. Davetiyenin verilme süresi 45 günü bulabilmektedir.  UDK Dil Kursu temsilcilerimiz ile iletişime geçmeniz halinde davetiye hakkında daha fazla bilgi alıp davetiyeyi daha kısa sürede almanız mümkün olabilmektedir. Rusya’ya aile ziyareti vizesi başvurusu için davetiye yerine sunulabilecek başka bir seçenek ise Rusya vatandaşı tarafından Rus konsolosluğu yöneticisi adına sunulan  vatandaşın yabancı uyruklu aile bireyleri ile birlikte Rusya’ya girişi için sunulan yazılı beyanıdır. Bu durumda başvuru sırasında sunulması için gereken ek belgeler ise başvuranın Rus pasaportunun aslı ve fotokopisi, Rus iç pasaportunun aslı ve fotokopisi, yabancı vatandaşın başvuran ile ilişki derecesini gösteren belgedir. Belgeler hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için UDK Dil Kursu ile iletişime geçebilirsiniz.
  5. Rusya Uçak Bileti. Aile ziyareti için vize başvurunuzun kabul olabilmesi için Rusya için gidiş-dönüş uçak biletinizin de olması gerekmektedir.
  6. Oturum İzni. Yabancı uyruklu vatandaşlar için T.C. ikamet izni (Arkalı önlü fotokopisi olmalı)

Rusya Aile Ziyareti Vizesinin Süresi Ne Kadardır?

Rusya aile ziyareti vizesinin süresi en fazla 90 gün olmakla birlikte tek girişli ya da iki girişli olarak verilebilmektedir. Davetiyenin süresi ne kadar olursa vize de o gün sayısında olabilmektedir.

Rusya Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Rusya aile ziyaret vizesi için yapılan işlemlerin süresi en az 4 ile 7 iş gününü bulmaktadır. Rusya Konsolosluğunun tatil olduğu ve kapalı olduğu günler bu süreyi içermez. Bunula birlikte Rusya Konsolosluğunun vizenin çıkış süresini geciktirebilecek ek evrak istemesi gibi durumlarında da vize çıkış süresi uzayabilmektedir. UDK Dil Kursu dosyanızı Rusya Federasyonu’nun belirlediği vize usullerine göre başvuru yapmanızda size destek olmaktadır.

Ziyaret için acilen Rusya’ya seyahat etmeniz gerektiğinde yetkili Rus makamları ekspres vize için başvuranlara 3 iş günü içinde vizelerini vermeye imkan sunmaktadır. Acil durumlar ile ilgili vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak ve hemen başvuru yapmak için Rusya UDK Dil Kursu departmanımızı arayın.

Rusya Aile Ziyareti Vize Başvuru Formu

Rusya aile ziyaret vize başvurusu formu Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı sayfasından doldurulması gereken online bir formdur. Konsolosluk, başvuru sahibi hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için formun doldurulmasını zorunlu kılmaktadır. Kişisel bilgiler, seyahat detayları ve davet eden akraba veya arkadaşın adres bilgileri net olarak belirtilmelidir. Özellikle Rusya’da ikamet edilecek adres ve iletişim bilgileri Rusça yazılmalıdır. Son adımda başvuru yapılacak Rusya Vize Başvuru Merkezi’nin seçilmesi gerekmektedir. Davetiye ile aynı olmasına dikkat etmekte fayda var.

Rusya Federasyonu’nun Türkiye’de bulunan yetkili diplomatik temsilcilikleri İstanbul, Ankara, Antalya ve İzmir illerindedir. Başvurunun kabul edilmesi için formun ve sunulan belgelerin birbirleriyle tamamen örtüşmesine ve çelişki içermemesine özen gösterilmelidir. Rusya online vize başvuru formu ıslak imzalı olarak yetkili temsilciliklere ibraz edilmelidir. Rusya Konsolosluğu yanlış beyanda bulunan formları kabul etmeme ve reddetme hakkına sahiptir. Bu sebepten ötürü hem zaman hem de maddi kayıp yaşamamak için UDK Dil Kursu uzmanlarından formun doldurulması konusunda profesyonel hizmet alabilirsiniz.

2022 Rusya Aile Ziyareti Vize Ücreti

Rusya’daki aile ziyareti için uygulanan vize ücretlerinde zaman zaman değişmeler olabildiğinden vize ücretleri hakkında güncel bilgi almak için lütfen çağrı merkezimizi arayın. Vize ücreti başvurulan vize ile ilgili talep ettiğiniz giriş sayısına ve işlem süresine göre değişiklik göstermektedir.

Rusya vize ücreti konsolosluk harç bedelleri, vize ücreti, davetiye alımı ve UDK Dil Kursu koordinasyon ücretlerini içermektedir. UDK Dil Kursu Rusya vizesi işlemlerini baştan sona kadar takip etmektedir. Evraklarınız Rusya Federasyonunun belirlediği vize kriterlerine göre tarafımızdan değerlendirildikten sonra size gerekli tavsiyelerde bulunulur, başvurunuzu sağlamlaştıracak ölçütler bildirilir. Vize başvurusu ret ile sonuçlanırsa bu ücret iade edilmektedir.

Rusya Vize Başvuru İşlemi Ücretleri;

  • 3 aylık 1 girişli Vize Başvuru İşlemi Ücreti: 170$
  • 3 aylık 1 girişli Vize Başvuru İşlemi Ücreti Ekspres: 270$ 
  • 3 aylık 2 girişli Vize Başvuru İşlemi Ücreti: 220$ 
  • 3 aylık 2 girişli Vize Başvuru İşlemi Ücreti  Ekspres: 370$

(Konsolosluk harcı, vize ücreti ve hizmet bedeli dahil)