İçeriğe geç

İletişim

Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Amerika’ya seyahat edecek olan tüm başvuru sahiplerinin doldurma ve hazırlama zorunluluğu olan bazı belgeler vardır. Öncelikle vize türünü ayırt etmeden her vize çeşidinde lazım olacak olan Amerika vizesi için gerekli evraklar listesini sizlere sunuyoruz.

Amerika Vizesi İçin Ortak Evrak Listesi

 1. Amerika vize başvuru formu (DS-160 Formu): Göçmen olmayan tüm vize türlerinde başvuru sahipleri elektronik ortamda doldurulmuş DS-160 formunun onaylı çıktısını alması gerekmektedir.
 2. Geçerli Bir Pasaport: Vize sayfasının basımı için iki adet boş sayfası olan, 10 yıldan eski olmayan ve dönüş tarihinizden sonra 6 ay daha geçerli tarihi olan bir pasaporta sahip olmanız gerekmektedir.
 3. Varsa Eski Pasaportlarınız: Eski ve yeni şimdiye kadar almış olduğunuz tüm pasaportlarınız gerekmektedir.
 4. Kimlik Fotokopisi: Kimliğinizin ön ve arka yüzünün olduğu bir fotokopi gerekmektedir.
 5. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği: Adres, aile, anne ve baba bilgilerini içermelidir.
 6. 2 Adet Fotoğraf: Maksimum son 3 ay içinde çekilmiş olan, kişinin güncel halini yansıtan, daha önceki pasaport ve vizelerinde kullanılmamış olan ve rötuş, yüzde gölge olmayan beyaz fon üzerinde çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmektedir. Önemli Not: 1 Kasım 2016 tarihinden itibaren gözlükle çekilmiş fotoğraflar kabul edilmemektedir.
 7. Şahsi vize talep dilekçesi: Konsolosluğa hitaben yazılmalı, seyahat boyunca tüm masrafların kendisi tarafından karşılayacağı belirtilmelidir.
 8. Uçak bileti ve otel konfirmasyonu: Eğer varsa, uçak biletinizi aldıysanız ya da otelde yeriniz ayırttıysanız sunmanızda fayda vardır. Aksi takdirde Konsolosluk tarafından talep edilen belgeler değildir. Sunmanıza gerek yoktur.

Amerika vize başvuru formunuzu Amerika vize uzmanlarımız verdiğiniz bilgilere ve belgelere göre eksiksiz ve hatasız hazırlayacaktır. Sizler de sorunsuz bir vize başvurusu yaparak profesyonel yardım almak istiyorsanız vize@udk.com.tr adresine mail ya da 0 382 213 86 60 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Amerika Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Amerika turistik vizesi için gerekli olan evraklar kişinin iş durumu ve pozisyonuna göre değişiklik göstermektedir. Sizler de size uygun olan kısımdan Amerika vizesi için gerekli belgeler listesini inceleyebilirsiniz.

Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar – Sigortalı Çalışanlar

 1. Antetli kâğıda hazırlanmış vize talep dilekçesi: Konsolosluğa hitaben İngilizce yazılmış, şirkette imza yetkisi olan kişiler tarafından kaşelenerek imzalanmış seyahat amacını içeren yazı sunulması gerekir.
 2. Güncel faaliyet belgesi: Kaşeli orijinal belgeler 3 ay, e imzalı belgeler 1 ay geçerlidir.
 3. Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi
 4. Şirketin imza sirküleri fotokopisi
 5. Son tarihli vergi levhası fotokopisi
 6. Maaş bordrosu: Son 3 aya ait kaşe ve imzalı olması gerekmektedir.
 7. SGK işe giriş bildirgesi: İşe giriş bildirgenizin barkotlu olması gerekmektedir. Eğer barkod yok ise ıslak imza ve kaşe gerekmektedir.
 8. SGK tescil ve hizmet dökümü: e-devlet üzerinden alabileceğiniz barkotlu ya da Sosyal Güvenlik Kurumundan alınmış, ıslak imza ve kaşeli SGK tescil ve hizmet dökümü sunulmalıdır.
 9. Şahsi vadesiz banka hesap dökümü: En az 25.000TL bakiyeli, Son 3 aylık, kaşeli ve imzalı olmalıdır. İmza atan banka yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır.
 10. Ek Gelirler: Varsa kira gelirleri, tapu ve araç ruhsat fotokopileri gerekmektedir.

Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar – Şirket Sahipleri ve Şirket Ortakları

 1. Antetli kâğıda hazırlanmış vize talep dilekçesi: Konsolosluğa hitaben İngilizce yazılmış, şirkette imza yetkisi olan kişiler tarafından kaşelenerek imzalanmış seyahat amacını içeren yazı sunulması gerekir.
 2. Güncel faaliyet belgesi: Kaşeli orijinal belgeler 3 ay, e imzalı belgeler 1 ay geçerlidir.
 3. Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi
 4. Şirketin imza sirküleri fotokopisi
 5. Son tarihli vergi levhası fotokopisi
 6. SGK tescil ve hizmet dökümü: e-devlet üzerinden alabileceğiniz barkotlu ya da Sosyal Güvenlik Kurumundan alınmış, ıslak imza ve kaşeli SGK tescil ve hizmet dökümü sunulmalıdır.
 7. Şahsi vadesiz banka hesap dökümü: En az 25.000 TL bakiyeli, Son 3 aylık, kaşeli ve imzalı olmalıdır. İmza atan banka yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır.
 8. Ek Gelirler: Varsa kira gelirleri, tapu ve araç ruhsat fotokopileri gerekmektedir.

Amerika Vizesi İçin Gerekli Belgeler – Devlet Dairesi Çalışanları

 1. Çalışma Belgesi: Bağlı bulundukları kurumdan alınmış, ıslak imza ve mühürlü olması gerekmektedir.
 2. Kurum Kimlik Kartı: Çalıştığınız kuruma ait kimlik kartı fotokopisi gerekmektedir.
 3. İzin Belgesi: Bağlı bulundukları kurumdan alınan, ıslak imza ve mühürlü izin belgesi gerekmektedir.
 • Maaş Bordrosu: Son 3 aya ait kaşe ve imzalı olması gerekmektedir.
 • Şahsi vadesiz banka hesap dökümü: En az 25.000TL bakiyeli, Son 3 aylık, kaşeli ve imzalı olmalıdır. İmza atan banka yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır.
 • Ek Gelirler: Varsa kira gelirleri, tapu ve araç ruhsat fotokopileri gerekmektedir.

Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar – Emekliler

 1. Emeklilik belgesi:  www.turkiye.gov.tr sitesinden alınan Barkotlu SGK tescil ve hizmet dökümü (e-devlet şifreniz ile alabilirsiniz)
 2. Emeklilik maaşı aldığı bankadan son üç aya ait banka dökümü alınması gerekir. Son 3 aya ait, kaşeli ve imzalı olmalıdır. İmza atan banka yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır
 3. Banka hesap özeti: En az 10.000TL bakiyesi olan, Son 3 aylık, kaşeli ve imzalı olmalıdır. İmza atan banka yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır.
 4. Ek Gelirler: Varsa kira gelirleri, tapu ve araç ruhsat fotokopileri gerekmektedir.

Amerika Vizesi İçin Gerekli Belgeler – Öğrenciler

Sponsor olacak ebeveynin mesleğine ve çalışma statüsüne uygun olan yukarıdaki listeye göre sponsor evrakları hazırlanmalıdır.

Sponsorunun hazırlayacağı evrakların dışında öğrencilerin hazırlaması gerekenler:

 1. Öğrenci Belgesi: Okuduğu okuldan alınmış öğrenci belgesi
 2. İzin Yazısı: Okulu devam eden öğrenciler için okuldan alınacak izin yazısı
 3. Muvafakatname: Kişi 18 yaşından küçük ise anne, baba tarafından imzalanmış, noter onaylı belge gerekmektedir.

Amerika Uzun ve Kısa Süreli Eğitim Vizesi İçin Öğrencilerden İstenilen Gerekli Evraklar

 1. Kabul Mektubu (I-20 Belgesi): Başvurucunun Amerika’da eğitim göreceği kurumdan alınmış davet mektubu, eğitim tutarının faturası ve I-20 formunun orijinalini sunması gerekmektedir.
 2. SEVIS I-901 ödeme dekontu
 3. Transkript: Okuduğu okuldan alınmış transkript ve diplomalar
 4. Uzun süreli eğitime gidecekler için dil yeterlilik puan belgesi: TOEFL, SAT, GRE, GMAT ve benzeri kurumlardan alınan dil yeterlilik puanlarını gösteren belge. (Yalnızca bazı öğrenci vizeler için gereklidir)

Eğer Amerika’da okula devam ederken okul süresi uzar ise USCIS Form I-539’u doldurmaları gerekir.

Amerika Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Amerika Ticari Vize başvurusunda bulunacak olan kişilerden istenen evrakların büyük kısmı Amerika Turistik Vize evrakları ile aynıdır. Amerika’da geçireceğiniz zaman diliminde kuracağınız ticari ilişkilere istenen evraklar ise aşağıda yer almaktadır.

 1. Şirketin antetli kâğıdına hazırlanmalı, iş gezisinin amacı, gidecek olan kişinin şirketteki görevi ve ne zamandan beri şirkette çalıştığı, tüm masrafların şirketi tarafından karşılanacağı belirtilmeli ve İngilizce yazılmalıdır.
 2. Ticari Davetiye: Amerika’daki şirketin antetli kâğıdına hazırlanmalı, davet ettiği şirketin ve kişilerin bilgileri yer almalı, ülkeye giriş ve çıkış tarihleri belirtilmelidir. Davetiye şirket yetkilisi tarafından imzalanmalı ve davetiyeyi gönderen yetkilinin pasaport ve kimlik fotokopisi eklenmelidir.
 3. Fuar Davetiyesi: Fuar bileti, fuar giriş kartı ya da fuar bilgilerini içeren dokümanlar gerekmektedir.

Amerika vize mülakat randevusunu nasıl yapmanız gerektiği hakkında detaylar ve vize başvurusu ile ilgili tüm bilgileri öğrenmek için Amerika vize uzmanlarımızı 0 382 213 86 60 numaralı telefondan arayarak danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Amerika vize başvurunuzda kararı Amerika Konsolosluğu verecektir. UDK Dil Kursu’nin Amerika Konsolosluğu üzerinde herhangi bir yetkisi, yaptırım hakkı bulunmamaktadır. UDK Dil Kursu sizlere Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar listesini gönderdikten sonra gelen evraklar eşliğinde sizin adına başvuruyu eksiksiz ve hatasız bir şekilde yapmaktadır ve vize alabilmeniz için nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında danışmanlık hizmeti vermektedir.