İçeriğe geç

İletişim

B1 Ev Hizmetleri Ziyaretçi Vizesi

B1 Ev Hizmetleri Ziyaretçi Vizesi, Amerika’ya geçici süre ile ev hizmetlerinde çalışmak isteyenlerin başvuru yaptığı vize türüdür. Amerika B-1 ev hizmetleri ziyaretçi vizesi ile herhangi bir eyalette sözleşme yaptığınız ailenin yanında çocuk bakıcılığı, hizmetli olarak çalışabilirsiniz.

Seyahat amacınızı destekleyen, öğrenci olduğunuzu gösteren veya iş için istihdam edildiğinizi onaylayan belgeleriniz ile birlikte varsa Türkiye’de ki mesleki, mali ve ailevi bağlarınızı gösteren belgeleri de başvuru sırasında evraklarınıza ekleyebilirsiniz.

Eğer Amerika’da yanında çalışacağınız aileyi bulup başvuru için gerekli olan belgelerinizi hazırladıysanız size en yakın UDK Dil Kursu’ne gönderip, Amerika vize uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Vize uzmanlarımız Amerika vize başvuru formunuzu hatasız ve eksiksiz doldurup, olabilecek en yakın tarihe randevunuzu alacaklar, mülakat günü size yardımcı olacaklardır.

Ev Hizmetleri Ziyaretçi Vizesi Almak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

 • Amerika vize başvuru formu- DS 160 Formu (Online, İngilizce doldurulacak, vize mülakatında onay sayfasının barkotlu çıktısı yanınızda olmalıdır.)
 • Pasaport (Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli olmalıdır.)
 • Nüfus cüzdanınızın fotokopisi ( Yabancı uyruklu kişiler başvuruda Ulusal kimlik kartlarının fotokopisini sunması gerekir.)
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Adres, aile, anne ve baba bilgilerini içermelidir.)
 • Şahsi vize talep dilekçesi (Seyahat amacı, Amerika’da kalma süresini, seyahat masraflarını kim tarafından karşılanacağı bilgisini içermelidir)
 • Önceden alınmış vizeleri içeren pasaportlar, Amerika Birleşik Devletlerine önceden alınmış vizeleri içeren pasaportlar.
 • 2 adet Biyometrik Fotoğraf (50X50 mm boyutunda, son 6 ay içinde çekilmiş olmalıdır)

Önemli Not: İsteğe bağlı olarak seyahat amacını destekleyen, öğrencilik durumunu veya iş için istihdamını doğrulayan belgeler, Türkiye’ye mesleki, mali ve ailevi bağları gösteren belgeler de başvuru evraklarına eklenebilir ancak bu tip belgeleri inceleyip incelememek Amerikan Konsolosluğu’nun inisiyatifindedir.

Amerika Vizesi Hakkında Önemli Notlar

 • Ev Hizmetleri Ziyaretçi Amerika Vizesi başvurularınız hakkında verilecek kararlar, Amerika Konsolosluğunun inisiyatifi altında olacaktır.
 • Amerika vize başvuru işlemleri UDK Dil Kursu aracılığıyla yaptığınız takdirde, evraklarınız bize ulaştıktan 1 gün sonra randevunuz kesinleşecektir.
 • Amerikan Konsolosluğu iş yoğunluğuna bağlı olarak ileri tarihlere randevu verebilmektedir. Bu yüzden seyahatinize 1 ay kala vize işlemlerinize başlamanızı tavsiye ederiz. (Yaşanılan salgın ya da politik sebeplerden dolayı randevu alma ve vize alma süreleri uzayabilmektedir.)
 • Amerika vize başvuru işlemleri sırasında başvuru sahibinden dijital parmak izi alınmakta ve mülakat yapılmaktadır.
 • 14 yaş ve üstü Konsolosluğa şahsen gelmesi gerekmektedir. Mülakat ve dijital parmak izi vermek için randevuya gittiğinizde vize operasyon sorumlumuz size asistanlık edecektir.
 • Amerika Konsolosluğu, gerek duyması halinde başvuru sahibini yeni bir mülakata çağırabilir ve ek evrak talebinde bulunabilir.
 • Amerika vizeniz olumlu sonuçlanırsa vizeniz basılmış olarak pasaportunuzu 3 iş günü içinde; İstanbul’daki Başkonsolosluktan başvuru yapanlar LEVENT PTT Merkezinden, Ankara’daki Büyükelçilikten başvuru yapanlar ÇANKAYA PTT Merkezinden alabilirler. Size en yakın PTT Merkezinden pasaportunuzu almak istiyorsanız 51 Türk Lirası, bulunduğunuz ofise ya da eve gelmesini istiyorsanız 60 Türk Lirası ekstra ödeme yapmanız gerekir.
 • Amerika vizesi veya tüm dünya vize işlemlerine dair ayrıntılı bilgileri sitemizden temin edebilirsiniz.
 • Amerika vizesi ile ilgili her türlü soru ve görüşlerinizle ilgili UDK Dil Kursu temsilcilerimizle telefon ve e-mail ile iletişime geçebilirsiniz.

B1 Ev Hizmetleri Ziyaretçi Vizesi ya da Amerika B-1 ev hizmetleri ziyaretçi vizesi için Amerika vizesi uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. 0 382 213 86 60