İçeriğe geç

İletişim

Pakistan Evrak Tasdik İşlemleri

Konsolosluk Tasdik İşlemleri

Pakistan evrak tasdik işlemlerinizi UDK Dil Kursu ile gerçekleştirebilirsiniz. UDK Dil Kursu Pakistan vizesi departmanı evrak tasdik işlemlerinizde size destek olmaktadır. Pakistan evrak tasdik işlemleriniz için öncelikli olarak çağrı merkezimizi arayınız ve tasdik işlemleri hakkında güncel bilgileri öğreniniz. Hazırlamış olduğunuz evrakları tarafımıza kurye, kargo ya da ofisimize gelerek şahsen elden ulaştırarak işlemlerinizi başlatabilirsiniz. UDK Dil Kursu evrak tasdik işlemleriniz hakkında yönlendirici rol oynayarak, danışmanlık hizmeti verecektir.

Evrak tasdik işlemleri, evrakın üzerindeki imzanın doğruluğunu ve imzalayan kişinin görevini teyit etmek amacıyla yabancı bir resmi belgeye geçerlilik sağlayan, bir belgenin yasal olduğunun tasdik edilerek başka bir ülkede geçerli olmasını sağlamak amacıyla yapılan bir işlemdir. Evrak tasdik işleminde bölgenin valiliği ve ihraç edilecek ürünün gönderileceği ülkenin konsolosluğu evrakın orijinal olduğunu tasdik ederek belli kurallar içinde kullanılması amacıyla yasal hale getirmektedir.

Ortadoğu ülkeleri konsolosluklarından menşe şahadetnamesi, fatura tasdiki, vekaletname, sağlık sertifikası, sözleşmeler gibi birtakım evrakların dışında söz konusu olan ülkelerde açılan ihalelere katılacak şirketlere ait resmi evrakların tasdikleri yapılmaktadır. Pakistan evrak tasdik şartları ve harç ücretleri hakkındaki güncel bilgileri UDK Dil Kursu temsilcilerimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Ortadoğu ülkeleri, ithalatı yapılacak ürünlerin faturasının Türkiye’deki temsilcilikleri tarafından tasdik edilmesini istemektedir. Çoğu Ortadoğu ülkesinin ticari, turistik ve diplomatik sebeplerle seyahat eden kişileri vize uygulamasına tabi tutmalarına benzer bir şekilde Türkiye’den ihracatı yapılacak ürünler için de ülkeler menşe şahadetnamesi, fatura gibi evrakların ilgili makamlar tarafından tasdik edilmesini istemektedir. Türkiye’de düzenlenen apostili belge eğer başka bir ülkede beyan edilecekse konsolosluk görevlileri tarafından onaylanması gerekmektedir.

UDK Dil Kursu Pakistan ile ilgili evrak tasdik işlemleri için danışmanlık hizmeti vermektedir, fatura, menşe şahadetname tasdik işlemlerinizi gerçekleştirmek için UDK Dil Kursu Ortadoğu departmanımızdaki müşteri temsilcilerimizi arayabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz başvuru evraklarınızı inceledikten sonra ilgili temsilciliklerde evrak tasdik işlemi yaptırılır ve evraklar tasdiklenmiş bir şekilde tarafınıza gönderilmektedir. UDK Dil Kursu Ortadoğu ülkeleri konsolosluklarının vize için istenen evraklar, vize şartları, vize çıkış süreleri gibi konularda da danışmanlık vermektedir.

Ortadoğu ve Pakistan gibi ülkelerin dış ticaret yönetmelikleri gereği ülkelerin ithal edecekleri ürünlerin gümrük işlemlerine teşkil edecek konsolosluk tarafından tasdik edilmiş faturanın beyan edilmesi istenmektedir.

İthalat yapılacak ülkenin ithalat şartlarında tasdik evrakının olması zorunluluğu bulunuyorsa ihracat yapan firma adına ülkenin konsolosluğuna giderek, bir boş fatura formunu doldurmakta, konsolosluğa tasdik ettirmekte ve size tasdik edilmiş faturayı göndermekteyiz.

Bu faturayla ürünlerin menşei ve ihraç edildiği ülkenin belirlenmesi gibi ürünlerin ihraç fiyatının piyasa fiyat şartlarına uygunluğu ithal edildiği ülke konsolosluğunca kontrol edilmiş, bu sayede damping yapılma ihtimali engellenir ve ithalatçı ile ihracatçı şirket anlaşarak ülkenin dışına döviz kaçırılması engellenmiş olur. Fatura tasdik işlemiyle ithalatçı ülkenin düşük faturalarla ürünlerin bedellerinin düşük gösterilmesiyle vergi kaçakçılığı yapılmasının önüne geçilmiş olur.

Evrak tasdiki gerektiren şartlarda ülkeye göre değişiklik gösterebilen evrak tasdik işlemleri için Ortadoğu departmanımızı arayarak destek alabilirsiniz.

Genellikle onayı istenmekte olan belgeler; fatura, menşe şahadetnamesi, sağlık sertifikasıdır. Bu belgelerin ihracatı yapılacak olan ülkenin konsolosluğundan onaylatılması gereklidir. Aksi takdirde ürünleri alan şirket gümrük işlemlerini yapamaz. Ülke temsilcilerinin evrak tasdik işlemleriyle ilgili uygulamaları değişiklik göstermektedir. Konsoloslukların evrak onay işlemleri, ücretleri hakkında daha fazla bilgi almak için UDK Dil Kursu temsilcilerimizi arayabilirsiniz.

Pakistan için evrak tasdik işlemlerinizi sizin için yapabilmemiz için tarafımıza göndermeniz gereken evraklar aşağıdadır:

  1. Tasdik edilecek evrakın aslı
  2. Yetki yazısı. Evrakı tasdik edilecek şirketi temsil edecek kişi için şirketin antetli kağıdına kaşeli ve imzalı olarak konsolosluğa hitaben yazılmış yetki yazısı.

Pakistan konsolosluğu her evrak için ayrı başvuru ücreti almaktadır. Şahsi ve ticari evrak ücretlendirmeleri farklıdır. Söz konusu durumla ilgili müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.