İçeriğe geç

İletişim

Meksika Başkonsolosluğu İstanbul

Meksika Başkonsolosluğu İstanbul ve çevresinde ikamet eden kişilerin vize işlemleri konusunda hizmet verme yetkisine sahiptir. Meksika vize başvuru işlemleri doğrudan yetkili temsilciliğe ve akredite vize başvuru merkezleri aracılığıyla yapılabilmektedir. T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahipleri başvuru işlemlerini e-vize sistemi üzerinden online olarak yapabilmektedir. Meksika elektronik vize işlemleri sırasında UDK Dil Kursu profesyonel desteği ile başvuru sürecinin en doğru şekilde tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. 

Meksika Başkonsolosluğu İstanbul 

Meksika Başkonsolosluğu İstanbul ve çevre illerinde ikamet eden vatandaşların vize işlemleri konusunda yetki sahibidir. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden yapılan vize başvuruları Meksika İstanbul Başkonsolosluğu ve Meksika Ankara Büyükelçiliği tarafından kabul edilerek değerlendirilmektedir. Başvuru aşamasında danışmanlık hizmeti veren kurumların başvuruları değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi bulunmamaktadır. Meksika vize işlemleri UDK Dil Kursu Meksika vize temsilcilerimiz tarafından şahsen bulunma zorunluluğunuz olmaksızın sizin adınıza en doğru şekilde yapılmaktadır.

Meksika Konsolosluk ve dış temsilciliklerinin vize işlemleri dışında Türkiye’de ikamet eden Meksika vatandaşlarının doğum, ölüm, evlilik, pasaport işlemleri, tıbbi ve kanuni işlemleri, eğitim alanları yardımı, T.C. otoriteleri ile iletişim kurma görevleri bulunmaktadır. 

Meksika İstanbul Başkonsolosluğu Resmi Tatil Günleri 2022 

Meksika İstanbul Başkonsolosluğu ve Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan diğer Meksika temsilcilikleri Türkiye Cumhuriyeti ve Meksika Birleşik Devletleri resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Meksika vizesi başvuru sonuçlanma sürecinde herhangi bir sorun yaşamamak adına 2022 resmi tatil günlerinin göz önünde bulundurularak işlemlerin başlatılması oldukça önem arz etmektedir.

1 Ocak Yılbaşı
7 Şubat Anayasa Günü
21 Mart Benito Juarezin Doğum Günü
14 Nisan Çamurlu Perşembe 
15 Nisan Kutsal Cuma
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
1 Mayıs İşçi Bayramı
2-4 Mayıs Ramazan Bayramı
9-12 Temmuz Kurban bayramı
15 Temmuz Demokrasi Günü
30 Ağustos Zafer Bayramı
16 Eylül Bağımsızlık Günü
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
21 Kasım Devrim Günü
12 Aralık Guadalupe Bakiresi Günü
25 Aralık Noel

 

Meksika İstanbul Başkonsolosluk İletişim Bilgileri 

Adres: Levent Mahallesi, Levent Caddesi, Lale Sokak No. 23, 34330 Beşiktaş – İstanbul
Telefon Numarası: (212) 873 80 18
Faks Numarası: (212) 284 10 08

Meksika Başkonsolosluğun İstanbul Ulaşım 

,