İçeriğe geç

İletişim

Meksika Fahri Konsolosluğu İzmir

Türkiye Cumhuriyeti ikamet izni olan, İzmir ve çevresinde ikamet eden Meksika vatandaşlarının konsolosluk işlemleri İzmir sınırları içerisinde yer alan Meksika Fahri Konsolosluğu aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Meksika seyahati gerçekleştirecek kişilerin vize başvuru işlemlerini ikamet bölgelerine en yakın yetkili temsilcilik üzerinden tamamlamaları zorunluluğu bulunmaktadır. Meksika vizesi işlemlerine dair kurumumuz UDK Dil Kursu danışmanlık hizmeti vererek sürecin en doğru şekilde tamamlanmasını sağlamaktadır. 

Meksika İzmir Fahri Konsolosluğu yetki alanı dahilinde Meksika seyahati gerçekleştirecek kişilerin vize başvuru işlemlerini kabul etme ve değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır. Fahri Konsolosluk Türkiye Cumhuriyeti İkamet İzni bulunan ve yetki alanı içerisinde ikamet eden kendi ülke vatandaşlarının vatandaşlık, pasaport, evlilik, doğum, ölüm, noter tasdiki gibi konsolosluk işlemleri için hizmet vermektedir.

Meksika İzmir Fahri Konsolosluğu Görevleri 

İzmir sınırları içerisinde yer alan Fahri Konsolosluk İzmir ve çevre illerinden ikamet eden, Türkiye Cumhuriyeti Oturma İzni bulunan Meksika vatandaşlarının konsolosluk işlemlerini yerine getirmektedir. Meksika İzmir Fahri Konsolosluğunun Meksika vizesi başvurularını kabul etme değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden gerçekleştirilen vize başvuruları Meksika Ankara Büyükelçiliği ve Meksika İstanbul Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilmektedir. 

Kurumumuz UDK Dil Kursu ile yapacağınız Meksika vize başvuru işlemleri sırasında şahsen bulunma zorunluluğu olmaması nedeniyle işlemler sizin adınıza en doğru şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Meksika vizesi başvuru işlemlerinin başlatılabilmesi için talep edilen gerekli evrakların kurumumuza iletilmesi yeterli olmaktadır. 

Meksika İzmir Fahri Konsolosluk Resmi Tatil Günleri 2022 

İzmir sınırları içerisinde yer alan Meksika Fahri Konsolosluğu ve T.C. sınırları içerisinde yer alan diğer Meksika temsilcilikleri Meksika Birleşik Devletleri 2022 resmi tatil günleri ve Türkiye Cumhuriyeti 2022 resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Planan Meksika seyahati ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamak adına vize başvuru işlemlerinin resmi tatil günleri göz önünde bulundurularak gerçekleştirilmesi oldukça önem arz etmektedir. 

1 Ocak Yılbaşı
7 Şubat Anayasa Günü
21 Mart Benito Juarezin Doğum Günü
14 Nisan Çamurlu Perşembe 
15 Nisan Kutsal Cuma
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
1 Mayıs İşçi Bayramı
2-4 Mayıs Ramazan Bayramı
9-12 Temmuz Kurban bayramı
15 Temmuz Demokrasi Günü
30 Ağustos Zafer Bayramı
16 Eylül Bağımsızlık Günü
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
21 Kasım Devrim Günü
12 Aralık Guadalupe Bakiresi Günü
25 Aralık Noel

 

Meksika Fahri Konsolosluğu İzmir İletişim

Adres: Cumhuriyet Bulvarı Mayıs İş Merkezi No: 123/603, İzmir
Telefon Numarası: (0232) 463 6033
Faks Numarası: (0232) 463 64 84
e-posta adresi: skemalc@superonline.com