İçeriğe geç

İletişim

Meksika Fahri Konsolosluğu Mersin

Mersin’de bulunan Meksika Fahri Konsolosluğu aracılığıyla Mersin ve çevre illerinde ikamet ve Türkiye Cumhuriyeti Oturum İzni bulunan Meksika vatandaşlarının konsolosluk işlemleri gerçekleştirilmektedir. Türkiye sınırları içerisinden Meksika seyahati gerçekleştirecek ve vize başvurusunda bulunacak kişilerin başvurularını ikamet ettikleri bölgeye hizmet veren yetkili temsilcilik aracılığıyla gerçekleştirmeleri şartı aranmaktadır. 

Meksika vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımızın başvuru işlemlerini kurumumuz UDK Dil Kursu aracılığıyla prosedüre uygun olarak en doğru şekilde tamamlayabilmektedir. UDK Dil Kursu olarak Meksika vize işlemlerini başvuru sahibi adına yaparak sürecin en kolay şekilde tamamlanması adına hizmet vermekteyiz. 

Meksika Mersin Fahri Konsolosluğunun ülkemiz sınırları içerisinden yapılan Meksika vize başvurularını kabul etme ve değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır. Mersin Meksika Fahri Konsolosluğu Türkiye’de Oturum İzni sahibi olan, Mersin ve çevresinde ikamet eden Meksika vatandaşlarının vatandaşlık, pasaport, doğum, ölüm, evlilik, noter tasdiki gibi konsolosluk işlemleri konusunda yetki sahibidir. 

Meksika Mersin Fahri Konsolosluğu 

Meksika Mersin Fahri Konsolosluğunun Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden yapılan Meksika vize işlemlerini gerçekleştirme yetkisi bulunmamaktadır. T.C. sınırları içerisinde yapılan Meksika vize başvuru işlemleri Meksika İstanbul Başkonsolosluğu ve Meksika Ankara Büyükelçiliği tarafından kabul edilerek değerlendirilmektedir. Meksika Mersin Fahri Konsolosluğu ile Mersin ve çevresinde ikamet eden ve Türkiye sınırları içerisinde yasal ikamet izni bulunan Meksika vatandaşlarının konsolosluk işlemleri yerine getirilmektedir. 

Meksika vize işlemleri sırasında başvuru sahibinin şahsen bulunması zorunluluğu olmaması nedeniyle kurumumuz UDK Dil Kursu aracılığıyla başvuru sahibi adına en doğru şekilde yapılmaktadır. Meksika vize başvurusunda talep edilen gerekli evrakların kurumumuza iletilmesi halinde işlemler başlatılmakta ve süreç sona erene kadar kolaylıkla takibi yapılabilmektedir. 

Meksika Mersin Fahri Konsolosluk 2022 Resmi Tatil Günleri 

Mersin Meksika Fahri Konsolosluğu, Meksika Ankara Büyükelçiliği, Meksika İstanbul Başkonsolosluğu ve Türkiye sınırları içerisinde yer alan diğer Meksika temsilcilikleri resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. T.C. sınırları içerisinde yer alan Meksika temsilciliklerinin tümü Türkiye Cumhuriyeti resmi tatil günleri ve Meksika Birleşik Devletleri resmi tatil günlerinde kapalı olmaktadır. Meksika vize başvuru işlemlerinin seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun ile karşılaşılmaması adına resmi tatil günleri göz önünde bulundurularak gerçekleştirilmesi tavsiye edilmektedir. 

1 Ocak Yılbaşı
7 Şubat Anayasa Günü
21 Mart Benito Juarezin Doğum Günü
14 Nisan Çamurlu Perşembe 
15 Nisan Kutsal Cuma
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
1 Mayıs İşçi Bayramı
2-4 Mayıs Ramazan Bayramı
9-12 Temmuz Kurban bayramı
15 Temmuz Demokrasi Günü
30 Ağustos Zafer Bayramı
16 Eylül Bağımsızlık Günü
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
21 Kasım Devrim Günü
12 Aralık Guadalupe Bakiresi Günü
25 Aralık Noel

Meksika Fahri Konsolosluğu Mersin İletişim 

Adres: Limonluk Mah., Ismet Inonu Blv., 2486 Sok No :4, Çoruhlu New Wave Plaza, kat 2/3 Mersin

Telefon Numarası: (324) 234 96 66