İçeriğe geç

İletişim

Meksika Büyükelçiliği Ankara

Meksika Büyükelçiliği Ankara ve çevre illerinde ikamet etmekte olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ve Türkiye’de ikamet izni olan yabancı ülke vatandaşlarının vize işlemleri konusunda hizmet sağlamaktadır. Meksika Büyükelçiliği Ankara, Meksika Başkonsolosluğu İstanbul ile T.C. sınırları içerisinden yapılan Meksika vize başvurularına ilişkin yetki mercii kabul edilmektedir. Meksika Ankara Büyükelçiliği vize başvuru işlemleri ve Türkiye’de ikamet eden Meksika vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı yenileme, doğum, ölüm gibi konsolosluk hizmetleri dahilinde faaliyet göstermektedir. 

Meksika vize işlemleri Meksika temsilciliklerine veya yetkili vize başvuru merkezleri aracılığıyla yapılabilmektedir. Ayrıca Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahipleri başvuru işlemlerini e-vize sistemi üzerinden online olarak gerçekleştirebilmektedir. Meksika vize başvuru işlemlerini kurumumuz UDK Dil Kursu ile gerçekleştirecek kişiler tüm işlemlerin prosedüre uygun olarak tamamlandığından emin olarak süreç sona erene kadar takibini yapabilmektedir. 

Meksika Ankara Büyükelçilik Görevlisi

Meksika Ankara Büyükelçisi: Jose Luis Martinez y Hernandez

Meksika Büyükelçiliği Vize İşlemleri

Meksika Ankara Büyükelçiliğine yapılan vize başvuruları ortalama 1-2 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Başvuru işlemlerinin resmi tatil günlerine veya konsolosluğun yoğun olduğu günlere denk gelmesi halinde değerlendirme işlemleri tahmin edilenden daha uzun sürebilmektedir. Vize başvuru aşamasında evrakların eksik olarak ibraz edilmesi başvurunun işleme alınmamasına veya vize reddi kararı ile sonuçlandırılmasına neden olabilmektedir. Başvuru aşamasında evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi sonuçlanma aşamasında herhangi bir yaşanmaması açısından oldukça önem arz etmektedir. 

Meksika Ankara Büyükelçilik İletişim Bilgileri

Adres: Kırkpınar Sokak No. 18/6 06540, Çankaya – Ankara

Telefon Numarası: (312) 442 30 33

Faks Numarası: (312) 442 02 21 

e-posta adresi: apubtur@sre.gob.mx

Meksika Ankara Büyükelçiliği Resmi Tatil Günleri 2022

Meksika Ankara Büyükelçiliği ve Türkiye sınırları içerisinde yer alan diğer Meksika temsilcilikleri Meksika Birleşik Devletleri ve Türkiye Cumhuriyeti resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Meksika vize işlemleri için 2022 resmi tatil günlerinin göz önünde bulundurulması seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmaması açısından oldukça önem arz etmektedir. 

1 Ocak Yılbaşı
7 Şubat Anayasa Günü
21 Mart Benito Juarezin Doğum Günü
14 Nisan Çamurlu Perşembe 
15 Nisan Kutsal Cuma
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
1 Mayıs İşçi Bayramı
2-4 Mayıs Ramazan Bayramı
9-12 Temmuz Kurban bayramı
15 Temmuz Demokrasi Günü
30 Ağustos Zafer Bayramı
16 Eylül Bağımsızlık Günü
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
21 Kasım Devrim Günü
12 Aralık Guadalupe Bakiresi Günü
25 Aralık Noel

Meksika Büyükelçiliği Ankara Ulaşım