İçeriğe geç

İletişim

Vize Başvurusu

Macaristan Turistik Vizesi, Macaristan Ticari Vizesi, Macaristan Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi, Macaristan Kültürel Amaçlı Vize, Macaristan Eğitim Vizesi, Macaristan Resmi Amaçlı Vize, Macaristan Transit Vizesi dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu gereklidir. Macaristan Vize Başvuruları, Macaristan Konsolosluğu’nun akredite ettiği  Başvuru Merkezi üzerinden alınmaktadır. 

Macaristan Konsolosluğu, Biyometri Veri Kaydı sistemine geçmiştir. Bu sisteme göre; Schengen vizesi için başvuru yapacak kişilerin parmaklarının izlerini ve elektronik imzalarını vermeleri; biyometrik fotoğraf çekimi yaptırmaları zorunludur. Bir kereye mahsus yapılan bu uygulamayı yaptıran kişiler, pasaportlarında yer alan VIS ibaresi sayesinde, 5 yıl süre ile Biyometrik Veri beyanından muaf tutulmaktadırlar.

12 yaşın altındaki çocuklardan parmak izi alınmaz ancak biometrik fotoğraf alınır. Fiziksel olarak parmak izi vermesi imkansız olan kişilerden parmak izi alınmaz. Geçici fiziksel hasardan dolayı parmak izi veremeyen başvuru sahibi, geçici durumun ortadan kalktığı bir sonraki başvurusunda parmak izi vermek zorundadır.

Macaristan vizesi başvurularını Ankara’dan gerçekleştirmek isteyen başvuru sahipleri tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneğini mutlaka sunmak durumundadırlar. Seyahatin masrafları Aile bireyleri tarafından karşılanacak ise seyahat eden kişi ile bağının mutlaka  kanıtlanması gerekmektedir. Masraflar eş tarafından karşılanacaksa evlilik cüzdanı yeterli olacaktır. Macaristan vize başvurusunda bulunan SSK’lı çalışanlar, 4A hizmet dökümlerini e-devlet şifresiyle barkodlu olarak almak durumundadırlar. Barkodlu olmayan hizmet dökümleri konsolosluk tarafından kabul edilmemektedir.

UDK Dil Kursu Türkiye’nin dört bir yanında bulunan şubeleri ve temsilcisi olan iş ortakları ile birlikte hizmet vermektedir. İstanbul, Ankara, Edirne, Konya, Bursa ve İzmir şubelerimizden ikametinize en yakın olana başvuruda bulunabileceğiniz gibi Konsoloslukların bulunduğu İstanbul ve Ankara’daki şubelerimize evraklarınızı kargo ile göndererek de işlem yapabilirsiniz.

Macaristan Vize Başvurunuzu UDK Dil Kursu İle Nasıl Yapabilirsiniz?

UDK Dil Kursu sizin adınıza Macaristan vizesi ve diğer Schengen vize başvurularınızı yapma yetkinliğine sahiptir.

  • Macaristan Schengen vize başvuru formunu doldurunuz.

Macaristan seyahati için öncelikle Schengen vize başvuru formu doldurulması gerekir. Başvuru formunu doldururken eksik bir bilgi yazmamaya özen gösteriniz. Eksik bilgi ya da evrak teslim etmeniz durumunda başvuru süreci boyunca zaman kaybı yaşayabilirsiniz. Başvuru formu doldurulduktan sonra gerekli yerlere imza atınız. Macaristan turistik vize başvurunuzu eksiksiz ve hatasız bir şekilde tamamlamanız için hizmet vermekteyiz.

  • Kişisel evraklarınızı kargo ile ofisimize gönderiniz.

Macaristan Schengen vizesi için gerekli olan güncel bilgileri Schengen vize uzmanlarımızı arayarak öğrenebilirsiniz. Macaristan Büyükelçiliği’nin belirlemiş olduğu 2019 Macaristan Vize Belgelerini ve 2019 Slovenya vize ücretini çağrı merkezlerimizi arayarak bilgi maili olarak talep edebilirsiniz. Talebiniz doğrultusunda tarafınıza Macaristan Schengen Vizesi için gerekli olan evraklar listesi ulaşacaktır. Evraklarınızı hazırladıktan sonra ofisimize kargo ile ulaştırınız. Ofis yetkililerimiz Macaristan vize belgelerinizi kontrol ettikten sonra başvuru sürecinizi başlatmaktadır.

  • Başvurunun gerçekleştirilmesi

Vize başvurusu için gerekli olan evraklarınız UDK Dil Kursu’ne ulaştığında yetkililerimiz son kontrollerini yapmakta ve eksik ya da hatalı bir belge varsa hemen sizleri durumdan haberdar etmektedir. Bölge sınırlaması olmadan Türkiye’nin her bölgesinden Ankara ve İstanbul ofislerimizin herhangi birinden Macaristan Schengen vizesine başvurabilirsiniz. 25 Eylül 2014 tarihinden sonra Schengen ülkeleri için verilmiş parmak iziniz varsa şahsen gelmenize gerek kalmadan alanında uzman UDK Dil Kursu yetkililerimiz aracılığı ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

  • Pasaport teslimi

Vize işlem sürecinizin olumlu sonuçlanması halinde vizenizin işlenmiş olduğu pasaportu bulunduğunuz yere kargo ile gönderme hizmetimiz vardır. Vize değerlendirme ve sonuçlandırma aşamasında tek yetkili mercii Macaristan Büyükelçiliğidir. Pasaportunuz elinize ulaştığı anda lütfen vize işlenmiş olan sayfayı kontrol ediniz.