İçeriğe geç

İletişim

Macaristan Vize Başvurusu Reddi

Her yıl binlerce insan değişik sebeplerden dolayı Macaristan’a ziyaretlerde bulunur. Birçok insan da ziyaret etmek istediği halde vize başvurularının reddedilmesi ile büyük hüsran yaşamaktadır. Eğer siz de Macaristan vize reddi cevabı aldıysanız ya da Macaristan vize reddi almak istemiyorsanız doğru sayfada bulunuyorsunuz demektir.

Macaristan Vize Reddi Sebepleri

Macaristan vizesi için yapılan başvurular, Macaristan Konsolosluğu tarafından talep edilen şartlar sağlanamadığı takdirde reddedilebilmektedir. Gerçeği yansıtmayan beyanların bulunması, seyahat niyetinin açıkça belirtilmemesi, Macaristan seyahati bitiminde ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler sunulmaması, başvuru sahibinin Türkiye olan bağların ikna edici bulunmaması, eksik evrak sunulması gibi nedenlerden dolayı Macaristan vize talebiniz ret ile sonuçlanabilir.

Finansal Nedenlere Bağlı Macaristan Vize Reddi

  • Macaristan Konsolosluğu maddi durumunuzun yetersiz olması durumunda size vize reddi verebilmektedir.
  • Belli süre içerisinde hesabınızda olması gereken paranın eksik ya da olmaması durumunda vize reddi ile karşılaşabilirsiniz.
  • Kaynağını açıklayamayacağınız bir paranın hesabınızda olması durumunda Macaristan Konsolosluğu vize reddi vermektedir.
  • Kişinin ya da sponsorunun İngiltere’de bulunacağı zaman diliminde masraflarını karşılayabileceğine ikna etmesi gerekmektedir

Başvuru Formunun Yanlış ve Eksik Doldurulması Sebebiyle Macaristan Vize Reddi

  • Macaristan vizesi başvurunuzda form üzerinde form üzerinde herhangi bir kısmı bilmeden eksik ya da yanlış doldurmanız durumunda Macaristan Konsolosluğu vize başvurunuzu büyük ihtimalle reddedecektir. Form üzerinde yapılan yanlışlıklar ya da eksik doldurmalar İngiltere vize reddinde en çok karşımıza çıkan konuların başında gelmektedir. İngiltere Konsolosluğu bazı durumlarda bu yapılan yanlışlıkları yalan beyan olarak kabul etmekte ve 10 yıl süre ile İngiltere vize reddi vermektedir. Bu sebeple vize başvurunuzu kendiniz değil UDK Dil Kursu’nin Macaristan uzmanları tarafından yapılmasını şiddetle tavsiye ediyoruz. Vize uzmanlarımızın tecrübelerinden faydalanarak, size hangi vize türünün daha uygun olduğunu öğrenebilirsiniz. Vize uzmanlarımızla destek hattından iletişime geçebilirsiniz.

Eksik Ve Yanlış Bilgilendirme Sebebiyle Macaristan Vize Reddi

  • Macaristan vize başvurunuzda en dikkat etmeniz gereken madde eksik ve yanlış beyan vermektir. İngiltere vize başvurunuzda vereceğiniz yanlış beyan ya da kasıtlı verilmiş eksik bilgide İngiltere Konsolosluğu sizlere direk 10 yıl vize red cevabı vermektedir. Bu durumla karşılaşmamak için kesinlikle doğru ve tam ifadeli cevaplar vermelisiniz. Sunduğunuz vize evrakları ile başvuru formunuzdaki bilgilerin tutarlı olması gerekmektedir Sizler de başvurunuzu UDK Dil Kursu ayrıcalığıyla yapmak için lütfen vize uzmanlarımızla iletişime geçiniz.

Daha Önce Alınan Macaristan Vizesinin Yanlış Kullanımıyla Oluşan Vize Reddi

  • Daha önce alınmış Macaristan vizesiyle Macaristan’da bulunması gereken yasal sürenin aşılması durumunda, kişinin yaptığı vize başvurusunun reddedilme ihtimali çok yüksektir. Bu sebeple almış olduğunuz vizenin bitiş süresine riayet etmenizi öneririz.

Vize Reddi Yaşanmaması İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Macaristan vize talebinizin reddedilmemesi için ilk dikkat etmeniz gereken nokta Macaristan başvuru dosyanıza ekleyeceğiniz belgelerin güncel ve orijinal olmasıdır. Macaristan vize müracaatınızın reddedilmesi halinde sonuca itiraz etme hakkınız doğar. Macaristan itiraz değerlendirmesi çoğunlukla Macaristan Konsolosluğu’nun yararına olacak şekilde sonuçlanmaktadır. Çünkü her ülke gibi Macaristan’ın da ülkeye giriş çıkış yapacak yabancı kişileri haklı gerekçelerle sınırlama yetkisi bulunmaktadır. Macaristan vizesi reddedildiyse  ve değerlendirme sürecini bekleyemeyecekseniz, size tavsiyemiz vakit kaybetmeden yeni bir başvuruda bulunmanızdır. Reddetme kararını aldıktan sonra 8 takvim günü içerisinde bizzat Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu’na gelerek itiraz dilekçesi verilebilir (Ingilizce veya Macarca)

Norveç ve Macaristan arasında olan vize anlaşmasına istinaden, Macaristan Başkonsolosluğu vize müracaatınız ile ilgili olumlu bir karar veremediği durumunda, evraklarınız ve pasaportunuz Macar Başkonsolosluğu tarafından,  Ankara’daki Norveç Kraliyet Büyükelçiliği vasıtası ile ikinci bir incelemeye Norveç Kraliyet Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’ne (UDI) gönderilecek.

Macaristan vizesi başvurunuz reddedildiyse yeni bir başvuru yapmadan önce belgelerinin tutarlılığını kontrol etmelisiniz. Evraklarınızı eksiksiz olarak tamamladıktan sonra yeni bir başvuruda bulunabilirsiniz. UDK Dil Kursu Macaristan Vize Departmanı, başvuru sahibinin aynı zaman ve para kaybını yaşamamanız için alanında uzman vize yetkilileriyle yeni bir başvuru gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır. 

Önemli: Macaristan Schengen vizesi başvurusunda bulunurken konaklama ve ulaşım rezervasyon bilgilerinizin Türkçe veya İngilizce olmasına özen göstermenizi tavsiye ederiz.
Türkiye’de sabit bir işte çalışıyorsanız ve düzenli bir gelire sahipseniz Macaristan tüm vize kategorileri için barkodlu 4A hizmet döküm belgenizi başvuru dosyanıza eklemeyi unutmayınız.

Bunun için UDK Dil Kursu olarak sizlere vize uzmanlarımızla vize@udk.com.tr adresinden ya da numaralı iletişim bölümünde yer alan telefonlardan yardım almanızı öneriyoruz. En büyük referansımızın sizler olduğunun bilinciyle hizmet vermekteyiz.