İçeriğe geç

İletişim

Hollanda Vize İşlemleri

Değerli ziyaretçimiz Hollanda Vize İşlemleri sayfamıza hoş geldiniz.

UDK Dil Kursu, Hollanda vizesi başvurularında vize danışmanlık firması olarak bireysel ve kurumsal olarak hizmet vermektedir. UDK Dil Kursu’nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Hollanda’ya kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ve akredite turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir. 

Hollanda Vizesi için Hemen İletişime Geçin!

Aşağıdaki adımları takip ederek Hollanda vize işlemlerinizi UDK Dil Kursu danışmanlığında kolay, hızlı ve güvenilir yolla alabilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Hollanda Schengen Vizesine Başvurmalı mıdır?

Hollanda Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Hollanda’ya seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Hollanda Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Hollanda vizesi için başvuru gerçekleştirecek Türkiye Cumhuriyeti devleti vatandaşları veya Türkiye devletinde ikamet eden yabancı uyruklu kişiler Hollanda Schengen vizesi için başvuru gerçekleştirmek istemeleri halinde vize başvurularını direk olarak Konsolosluğa gerçekleştiremeyeceklerdir. Hollanda Konsolosluğu, Schengen vizesi müracaatlarını (istisnai durumlar dışında) anlaşmalı kurumlar ve anlaşmalı kurum akreditasyonu bulunan A tipi seyahat acenteleri üzerinden kabul etmektedir.

Hollanda Vize Başvurumu Seyahat Amacına Göre Nasıl Yaparım?

Hollanda Turistik Vizesi, Hollanda Ticari Vizesi, Hollanda Aile Ziyareti Vizesi, Hollanda Kültür / Sanat Etkinlikleri Vizesi, Hollanda Tıbbi Tedavi Amaçlı Vize, Hollanda Tır Şoförü Vizesi, Hollanda Transit Vize, Hollanda Evlenme Vizesi, Hollanda Birlikte Yaşama Vizesi dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirilir.

Hollanda vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için UDK Dil Kursu temsilcileri ile irtibata geçin!

Hollanda Schengen Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Hollanda Schengen vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır. 

Hollanda vizesi evrakları, başvuruda bulunan kişinin seyahat amacına ve mesleki durumuna göre değişiklik göstermektedir. Hollanda vize başvuru sahibi, Hollanda seyahatinin amacını belirlemesi sonrası meslek durumuna ve seyahat amacına yönelik başvuru evraklarını UDK Dil Kursu Hollanda sayfamızın Vize İşlemleri bölümünde bulabilirsiniz. Başvuru sahibinin mesleki pozisyonunda ve seyahatinin amacıyla ilgili spesifik durumlar ise Hollanda vizesi başvurusu için hazırlanması gereken evraklara ek olarak yeni evrakların dahil olmasına neden olabilecektir. Bu sebeple; değerli ziyaretçilerimiz mevcut durumunuzu, seyahat tarihlerinizi, çalışma koşullarınızı ve medeni durumunuza yönelik bilgileri lütfen temsilcilerimizle paylaşmayı unutmayınız.

Ayrıca, UDK Dil Kursu – Hollanda Schengen Vize Departmanı Çağrı Merkezini arayarak Hollanda Schengen vize başvuru evraklarını Temsilcilerimizden bir ”bilgi e-maili” olarak talep edebilirsiniz. UDK Dil Kursu – Hollanda Vize Departmanı hazırlanması gereken evrakların güncel halini sizlerle e-posta olarak paylaşacaktır. Durumunuza uygun Hollanda vizesi başvuru evraklarınızı e-posta hesabınızda bulabilirsiniz. Durumunuza uygun ve vize başvurunuzu yakından ilgilendiren evrakları sizlerle paylaşabilmemiz için lütfen Çağrı Merkezi temsilcilerimizin tarafınıza yönlendirdiği sorulara doğru yanıtlar verilmesi gerektiğini hatırlatırız. Başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için UDK Dil Kursu ile iletişime geçin!

Hollanda Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Hollanda vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 7 ila 15 iş günü içinde vize çıkar. Ancak Konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu gözönünde bulundurularak, Hollanda seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 4 hafta önce başvurunun yapılması doğrudur. VIP vize başvuru işlemi, randevuyu öne alan ve konforlu bir hizmettir. Süreler, konsolosluk resmi tatil günlerini, yabancı pasaportları ve konsolosluğun yoğunluğa bağlı olarak ek değerlendirme sürelerini kapsamaz. Hollanda Başkonsolosluğu İstanbul ve Hollanda Büyükelçiliği Ankara görev alanı dışında ikamet edenlerin vize başvuru işlemleri daha uzun sürebilir.

Hollanda Vizesi Başvurusu için Randevu Almam Zorunlu mu?

25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Hollanda Schengen Vizesi başvurusunda bulunan kişilerin biyometrik veri işlem kaydı yaptırması gerekir. Bütün ülkelerin dahil olmaya başladığı biyometri veri sistemine son 5 yıl içinde kayıt yaptıran kişiler için tekrar biyometrik veri merkezine gitmeleri gerekmez. Parmak izi bilgilerini beyan edebilmeniz için size uygun olan randevu tarihi ve saati temsilcilerimiz tarafından planlanacaktır. Hollanda’ya gitmek isteyen kişiler Hollanda vizesi başvurularını gerçekleştirebilmeleri için vize randevusu almaları gerekmektedir. Hollanda Konsolosluğu ve Hollanda Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezleri vize randevusu bulunmayan kişilerin vize başvurularını istisnai durumlar dışında kabul etmemektedir. Hollanda vizesi başvurusu için randevular Hollanda Konsolosluk sisteminin yoğunluğuna göre ileri bir tarihe verilebilirken vize başvurularınızı ülkeye olan seyahat tarihinizden en az 1 ay en fazla 3 ay önceden yapmaya özen gösteriniz.

Hollanda vizesi başvurularınız için almış olduğunuz randevu saati ve tarihiniz sadece o tarih ve saatte vize başvurunuzu gerçekleştirmek üzere verilen bir randevudur. Randevu saatinde vize başvurusunu gerçekleştirememiş kişilerin yeni bir vize randevusu edinmeleri gerekmektedir. Hollanda vize başvurularınız için durumunuza uygun randevu saati ve tarihi konusunda temsilcilerimizden destek alabilirsiniz. Hollanda Vize İşlemleri temsilcilerimizin çalışma alanı içerisindedir. Temsilcilerimiz seyahat tarihinize ve durumunuza uygun önceliklerinizi göz önünde bulundurarak uygun olan ilk iş gününde vize randevu onayınızı alacaktır.