İçeriğe geç

İletişim

CAN Plus Programı

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 9 Nisan 2016 tarihi itibariyle CAN Plus programından faydalanabilmektedirler. Aşağıda yer alan kriterlere uyan T.C. pasaport hamilleri CAN Plus programı çerçevesinde daha az vize başvuru belgesi sunarak ziyaretçi vizesi başvurusunda bulunabilirler. Transit vize sorununa büyük ölçüde çözüm getiren CAN Plus programıyla eski veya yeni pasaportunuzda son 10 yılda alınmış ABD vizesi, Kanada vizesi veya oturum varsa çok daha kolay vize alma şansına sahipsiniz.

ÖNEMLİ NOT: Can Plus Programı ile Kanada turistik vizesi başvurusu yapacak olan kişiler daha önce  şirket evrakları ve gelir gösterir belgeleri sunmadan başvuru yapabilmekteydiler. Kanada Büyükelçiliği Türkiye’de yaşanılan olumsuzluklardan dolayı artık bu evrakların başvuru sırasında sunulmasını istemektedir. Can Plus Programı ile yapılan başvuruların farkı, normal başvuru sürecinden daha erken sonuçlanabilmesidir. (5-6 iş günü)

Kanada Can Plus programı için gerekli evrakları Kanada vize uzmanlarımızdan ücretsiz temin etmek için iletişim numaralarımız üzerinden ulaşabilir ya da vize@udk.com.tr adresi üzerinden mail atabilirsiniz.

CAN Plus Programı ile Kanada Vizesi Başvuru Şartları

 • Vize başvurusunun kısa süreli ziyaretçi vizesi (Kanada turistik vize) kapsamında olması gerekmektedir.
 • Başvuru sahibi TC uyruklu ve Türk pasaportuna sahip olmalıdır.
 • Başvuru sahibinin son 10 yıl içinde Kanada’ya yasal olarak seyahat etmiş olması ve bu seyahatini pasaportundaki damga ile kanıtlayabiliyor olması ya da,
 • Başvuru sahibinin geçerliliği devam eden bir Amerika vizesinin olması ve bu vize ile son 10 yıl içinde Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat etmesi ya da,
 • Başvuru sahibinin son 10 yıl içinde Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat etmemiş olmasına rağmen Amerika vizesinin olması ya da,
 • Başvuru sahibinin geçerliliği devam eden bir Amerika vizesi olmamasına rağmen son 10 yıl içinde Amerika Birleşik Devletleri’ni ziyaret ettiğini pasaportundaki damga ile kanıtlayabiliyor olması gerekmektedir.
 • Aile olarak CAN Plus başvurusu yapılıyorsa, bütün aile bireylerinin yukarıdaki kriterleri karşılaması gerekmektedir ya da geçerli vizeye sahip olmaları şartı vardır.

CAN Plus Programı Vize Başvurusu Evrak Listesi

 • En az 6 ay geçerliliği olan ve en az 2 adet boş sayfası olan pasaport.
 • Daha önce alınan onaylı Kanada veya Amerika vizesini ispatlayan dokümanlar sunulmalıdır. Amerika veya Kanada vizesi sona ermiş olsa dahi, son 10 yıl içinde pasaportunda  ülkeye giriş damgası bulunuyorsa fotokopilerini sunması yeterlidir.
 • Can Plus başvuru harcının yatırıldığına dair banka dekontu (Kanada Doları ile yatırılmış)
 • Geçici ziyaret vizesi için gerekli olan başvuru formu ve aile bilgi formu (online olarak doldurulmuş)
 • 2 adet vesikalık fotoğraf
 • Aile bireyleriyle ilgili bilgiler içeren belge (Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği)

Can Plus Programı dâhilinde bazı durumlarda başvuru yapacak olan kişilerden yukarıdaki bilgilere ek olarak istenilen belgeler aşağıda sıralanmıştır:

 • Kanada vizesine başvuru formu ve aile bilgi formu
 • Muvafakatname (18 yaşından küçükler için izin belgesi)
 • Vasi bildirim ve vekil kullanım formları
 • Evlilik cüzdanı
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve nüfus cüzdanı fotokopisi

UDK Dil Kursunde bulunan temsilciler vize başvuru işlemleri ile ilgili doldurulması gereken tüm formları eksiksiz olarak doldurup gerekli evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlayarak başvuru sahibinin adına başvuru yapar ve konsolosluğa elden teslim eder. Ayrıca konaklama ve seyahat ile ilgili rezervasyon işlemlerinizi gerçekleştirir. Kanada vizesi için başvuru yapmak isteyen kişilerin bireysel olarak konsolosluklara veya büyükelçiliğe gitmelerine gerek yoktur. Vize başvuru takibi kişilerin isteği doğrultusunda yetki verdiği vize danışmanlık firması tarafından yapılarak başvuru süreci ile ilgili güncel bilgi paylaşımı yapar. Bu takip sürecinde ortaya çıkacak olan eksik veya yanlış evrak gibi problemleri tespit ederek süreci çözüme kavuşturmada büyük rol oynar.

Önemli not:
Başvuru formundaki e-posta adresinin kullanımda ve aktif olması çok önemlidir.
Başvuru formuyla birlikte talep edilen evrakların aynı zamanda teslim edilmesi önerilir.

Kanada Vizesi Hakkında Önemli Notlar

►Kanada Turistik Vizesi başvurularında 31 Temmuz 2018 tarihinden itibaren parmak izi uygulaması başlamıştır. Evraklarınızı eksiksiz kargo ile gönderir ya da en yakın ofisimize getiridiğiniz taktirde hemen parmak izi randevunuzu alacak , vize uzmanlarımız sizi randevunuz hakkında bilgilendirecektir.
►Kanada vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar Kanada Konsolosluğunun inisiyatifi altındadır.
►Kanada Konsolosluğu, gerek duyması halinde başvuru sahibini yeni bir mülakata çağırabilir ve ek evrak talebinde bulunabilmektedir.
►Kanada vizesi işlemlerine dair ayrıntılı bilgileri, dilekçe örnekleri ve başvuru formlarını web sitemizden temin edebilirsiniz.
►Kanada vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için UDK Dil Kursu temsilcilerimizle telefon ve e-mail yoluyla iletişime geçebilirsiniz.