İçeriğe geç

İletişim

Danimarka Vize

UDK Dil Kursu, Danimarka vize başvurusu için zaman ve para kaybetmenizi önlemek için Danimarka Konsolosluğu tarafından belirtilen evrakların, belirtilen kurallarla göre hazırlanması ve başvuru aşamasında kullanılması konusunda size danışmanlık hizmeti sunar.

Kısa süreli Danimarka seyahatleriniz için gereken Schengen vize türünü belirleyip, bu vizeye uygun evrakları kafanız karışmadan, hata yapmadan, zaman kaybetmeden, stres yaşamadan hazırlamanızı ve vize başvurunuzu Schengen Vize kurallarına uygun olarak sunmanız adına danışmanlık hizmeti veriyoruz. Danimarka Konsolosluğu’nun uyguladığı vize mevzuatları değişse bile bu konuda en güncel bilgilere sahip olduğumuz için kötü bir sürpriz yaşamamanızı sağlıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Danimarka Schengen Vizesine Başvurmalı mıdır?

Danimarka Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Danimarka’ya seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Danimarka Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport sahipleri 90 güne kadar Danimarka Schengen vizesinden muaftır. Bordo pasaport sahiplerinin Danimarka vize başvurularında kullanacakları pasaportlarının seyahat sonrası en az  3 ay geçerli olması gerekmektedir.  Ayrıca eğer varsa eski vizelerin bulunduğu pasaportlarda Danirmarka vize başvurusunda kullanılabilmektedir.

Danimarka Turistik Vize, Danimarka Ticari Vize, Danimarka Aile Ziyareti Vizesi, Danimarka Eğitim-Staj-Araştırma Vizesi, Danimarka Kültürel-Spor-Konferans Vizesi, Danimarka Transit Vize, Danimarka Şoför Vizesi dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirilir.

UDK Dil Kursu,Danimarka vizesi başvurularında vize danışmanlık firması olarak bireysel ve kurumsal olarak hizmet vermektedir.  UDK Dil Kursu’nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir. Danimarka vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için UDK Dil Kursu temsilcileri ile irtibata geçin!

Danimarka Vizesi için Gerekli Evraklar

Danimarka Schengen vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır.

ÖNEMLİ NOT: Danimarka Konsolosluğu ve Danimarka Büyükelçiliği, Danimarka vizesi başvuru sahiplerinden yurda giriş çıkış belgesi istemektedir. Başvuru sahipleri bu belgeyi e-devlet üzerinden veya emniyet müdürlüklerinden temin edebilirler. Eğer giriş çıkış yoksa, yoktur diye yazılı olan bir belge istenmektedir.

Danimarka UDK Dil Kursu sayfamızda seyahat amacınıza uygun kısa süreli Schengen vizesi için gerekli evrak listesini görebilirsiniz. Ancak Danimarka vizesi için gereken evraklar seyahat amacına olduğu kadar vize başvuru sahibinin durumuna, mesleğine, statüsüne göre de değişiklik arzedebilir. Bu nedenle durumunuza uygun en evrak listesini talep etmek ve güncel başvuru koşulları hakkında bilgi almak ve başvuru yapmak için lütfen UDK Dil Kursu temsilcilerimizi arayın. Size hizmet vermekten mutluluk duyacağız.

Danimarka Schengen vizesi başvurularında her başvurunun öncelikleri söz konusudur. Sorunsuz bir başvuru yapmak ve vize başvurunuzdaki öncelikleri ve hassas noktaları tespit etmek için UDK Dil Kursu danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz. UDK Dil Kursu temsilcilerimiz Danimarka vizesi için gerekli evrak listesini e-posta adresinize göndereceklerdir. Evrakları hazırlayıp bize gönderdikten sonra Danimarka vize randevusunu almak UDK Dil Kursunin çalışma sahası içindedir. Asistanlarımızı vize randevunuzda size eşlik edeceklerdir.

Danimarka vizesi evrakları durumunuza ve mesleğinize göre değişmekle birlikte seyahat amacına göre de değişmektedir. Danimarka’ya seyahat amacınız turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti şeklinde olabilir ve her seyahat amacının içerdiği kendine özel evraklar vardır. Seyahat amacınızı doğru belirlemek için UDK Dil Kursu temsilcilerimizden destek alabilirsiniz.

Danimarka vizesi için gerekli evraklar birbirileriyle tutarlı olmalıdır. Seyahat tarihleriniz, otel ve uçak rezervasyonlarınız, dilekçenizde belirtilen gidiş-dönüş tarihleri çelişki barındırmamalı ve Danimarka vize yetkililerinde şüpheye yol açacak özellikte olmamalıdır. Danimarka vizesinin sonucuna arar veren tek yetkili kurumların Danimarka Konsolosluğu olduğu unutulmamalıdır. Evraklardaki tutarsızlık ve eksik bilgiler vize başvuru sahibinin konsoloslukta mülakata çağrılmasına sebebiyet verebilir.

Danimarka vizesi almak için öncelikle pasaportun geçerlilik süresi Danimarka seyahatiniz sonrasında en az 3 ay olmalıdır. Pasaporta yeni Schengen vize etiketinin basılabilmesi için en az 2 boş sayfasının olması gerekmektedir. Pasaportunuzdaki bilgilerin kimlik bilgileriyle uyumlu olması koşulu vardır.

Biyometrik özellikteki fotoğrafınızın Schengen vize kurallarına uygun olması gerekmektedir. Danimarka vizesi için gerekli olan biyometrik fotoğrafın son 3 ay içinde çektirilmiş olması gerekmektedir. Biyometrik fotoğraf kişinin güncel halini göstermesinin yanında Schengen vize kurallarına göre yüz bölgesinin net bir şekilde göründüğü bir fotoğraf olmalıdır. Şapka, gözlük vb. yüzü gizleyen unsurlar olmamalıdır.

Danimarka vize talebi için yazılan dilekçe kişinin seyahat tarihlerini içermelidir. Bu dilekçede belirtilen tarihler ile başvuru formunda belirtilen tarihler ve rezervasyonlarda bildirilen tarihler birbiriyle uyumlu olmalıdır.

Finansal/maddi durumunuzu gösteren maaş bordroları, banka hesap dökümleri, tapu, araç ruhsatı, kira kontratı gibi belgeler ülkeye geri dönüşünüzü garanti eder nitelikte olmalarından dolayı Danimarka vizesi için gereken evraklar arasında büyük önem arzetmektedirler. Bu evrakların ayrıntılarına dair UDK Dil Kursu temsilcilerimizden telefonla veya online destek alabilirsiniz.

Danimarka Vizesi Nasıl Alınır?

Danimarka UDK Dil Kursu departmanı, Danimarka Schengen vize işlemlerinin takibinde uzman temsilcileriyle hizmet vermektedir. Danimarka vize işlemlerinde evrak takibi, randevu alımı, randevularda vize başvuru sahiplerine asistanlık etmek ve doğru vize başvurusunda bulunulmasını saplamak UDK Dil Kursunin çalışma sahası içindedir.

UDK Dil Kursu temsilcilerimizi arayarak durumunuza uygun evrakları içeren bilgi e-posasını talep ediniz. Danimarka vize evrak listesi size e-mail olarak gönderilecektir. Çağrı merkezi temsilcilerimize durumunuza dair eksiksiz bilgi verdiğinizi takdirde doğru vize kategorisine başvuru yapmanız sağlanacak ve vize işlemleri sırasında yaşanabilecek olumsuz durumların önüne geçilecektir. Bilgilendirme mail’inde yer alan durumunuza uygun evrakları UDK Dil Kursu temsilcinize elden veya kargo ile ulaştırın. Kargonuzun ulaşmasından sonra bilgilendirileceksiniz. Gönderdiğinizi evrakların uygunluğuna göre randevunuz alınacaktır. Parmak izinizi vermek üzere geleceğiniz randevuda asistanımız size eşlik edecek ve gerekli yönlendirmeleri yapacaktır.

Danimarka vize işlemlerinin sonuçlanması randevu tarihinden sonra 7 ila 15 iş günüdür. Eksik evrak, konsolosluğun yoğun olduğu durumlar bu sürenin uzamasına neden olmakla birlikte UDK Dil Kursu temsilcinizin size sunduğu tavsiyeler doğrultusunda Danimarka vize kurallarına uygun şekilde gerçekleştireceğiniz vize başvurunuz sonuçlanmış olacaktır.

Danimarka Vize Randevusu

Danimarka Schengen vizesi randevusu Danimarka vize başvurularının önemli bir koşuludur.  25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Danimarka Schengen Vizesi başvurusunda bulunan kişilerin biyometrik veri işlem kaydı yaptırması gerekir. Bütün Schengen ülkelerinin dahil olduğu biyometri veri sistemine son 5 yıl içinde kayıt yaptıran kişiler için tekrar biyometrik veri merkezine gitmeleri gerekmemekle birlikte eğer bir önceki Schengen vizesi Danimarka’dan alınmamış ise Danimarka vize başvurusu için parmak izi verme işlemi yapılmalıdır. Danimarka Parmak izi bilgilerini beyan edebilmeniz için size uygun olan randevu tarihi ve saati temsilcilerimiz tarafından planlanacaktır. Danimarka UDK Dil Kursu temsilcilerimiz Danimarka vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.

Danimarka Schengen Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Danimarka vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’, ‘meslek’ seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz.

Pasaport işlemlerinde verdiğiniz parmak izi Schengen vize başvurularında geçerli değildir. Pasaport için verilen parmak izi bilgisi ve Danimarka Schengen vizesi için verilecek olan parmak izi işlemi birbirinden farklı işlemler olduğu unutulmamalıdır. Schengen vizesi için alınan parmak izi biyometrik bilginizi yansıtır ve Schengen biyometri veri tabanına işlenir. Bu nedenle daha önceden vize için parmak izi vermemiş olan vize başvuru sahiplerinin parmak izlerini Danimarka vize başvurusunda ibraz etmeleri zorunludur.

Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıktan sonra lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın.

Danimarka vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.

Danimarka Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Danimarka vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 7-10 iş günü içinde vize çıkar. Ancak Konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumların gözönünde bulundurularak, Danimarka seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 4 hafta önce başvurunun yapılması doğrudur.

Danimarka Vize Ücreti 2022

Danimarka vize ücreti seyahat amacına göre değişmektedir. Güncel ücret bilgisi için lütfen temsilcilerimizle iletişime geçin. Danimarka vize ücretinin yatırıldığına dair dekont başvuru evrakları arasında yer almalıdır. UDK Dil Kursunin talep ettiği ücretler konsolosluk ücretleri ve koordinasyon bedellerini içermektedir. Vize reddi durumunda başvuru ücretlerinin geri iadesi söz konusu değildir. Bu nedenle vize başvurusu sırasında verdiğiniz bilgilerin doğruluğundan ve ülkeye geri dönüşünüzü garanti eden finansal durumunuzu gösteren belgelerin Danimarka Schengen vizesi usullerine uygun olması gerekmektedir. Danimarka vizesinin sonucunda karar veren tek yetkili organlar Danimarka Konsolosluğu, Danimarka Başkonsolosluğu ve Danimarka Büyükelçiliği olduğu unutlmamalıdır.