İçeriğe geç

İletişim

Konsolosluk

UDK Dil Kursu Rusya Konsolosluk sayfasına hoş geldiniz. Bu sayfamızda Rusya Konsoloslukları için kısa bilgileri bulabilirsiniz. Rusya Ankara Büyükelçiliği ve Konsolosluklarının tüm bilgilerini ayrı ayrı sayfalarda bulabilirsiniz. Türkiye ile Rusya arasındaki vize uygulamasına dair bilgiler, iki ülke arasındaki siyasi ilişkiler son güncel bilgileri sizler için bu sayfalarımızda topladık. 

Rusya ve Türkiye arasındaki ikili ilişkiler günden günde değişmekle beraber vize uygulamaları da aynı hızla değişmektedir. Sadece 3 yıl içinde vize uygulamaları birkaç kez değişti. Öncesinde Rusya ile Türkiye arasında vizesiz seyahat yapma imkanı vardı. Sorasında Rusya bu vizesiz giriş uygulamasını kaldırdı ve vizeyi şart koydu. Fakat bu vize uygulaması da 1 Eylül 2019 tarihinden sonra kısmi bir değişikliğe gitti. Bu tarihten sonra Türkiye Cumhuriyeti yeşil ve gri pasaport sahipleri vize almadan Rusya’ya giriş hakkı kazandı. Fakat bordo pasaport sahipleri vize almaya devam etmektedir. Rusya vize başvurusu için UDK Dil Kursu müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

Rusya Büyükelçiliği ve Konsoloslukları Türkiye’de yaşayan Rus vatandaşlarının pasaport, nüfus, doğum-ölüm ve evlilik gibi işlemlerini yapmaktadır. Bunun yanında Rusya’ya gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvuru işlemlerini yapmaktadır. Moskova Büyükelçiliği ve Rusya’daki Türkiye Konsoloslukları da Rusya’da yaşayan Türk vatandaşlarının pasaport, askerlik, ikametgah, nüfus, doğum-ölüm ve evlilik gibi işlemlerini yapmaktadır. Bununla birlikte Rus vatandaşlarının vize işlemlerine de bakmaktadır. 

UDK Dil Kursu Rusya bölümümüzde aşağıdaki Elçilik ve Konsoloslukların tüm bilgileri bulabilirsiniz.

Rusya Başkonsolosluğu İstanbul

Rusya Büyükelçiliği Ankara

Rusya Başkonsolosluğu Trabzon

Rusya Başkonsolosluğu Antalya

Rusya Fahri Konsolosluğu İzmir

Moskova Büyükelçiliği

Kazan Başkonsolosluğu

St. Petersburg Başkonsolosluğu

T.C Novorossisk Başkonsolosluğu

Bu sayfalarda Büyükelçilik ve Konsoloslukların tarihçesi, görev bölgeleri, şuan görevde olan Konsolosun bilgileri, çalışma günleri-saatleri, iletişim bilgileri, tatil günleri ve yapılan konsolosluk işlemleri hakkındaki tüm bilgileri bulabilirsiniz. 

Rusya vizesi için gerekli tüm evrakları, vize ücretlerini, vize çıkış sürelerini, vize türlerini ve başvuru süreci için yapılması gereken tüm işlemleri sitemizde bulabilirsiniz. Bu bilgiler eşliğinde sonrasında Rusya vize başvurusu yapmak isterseniz de müşteri temsilcilerimizle görüşerek direkt başvuruyu başlatabilirsiniz.