İçeriğe geç

İletişim

90 Gün Çok Girişli Dubai Vizesi

UDK Dil Kursu olarak seyahatini 90 Gün Çok Girişli Dubai Vizesi ile yapmak isteyen kişilere başvuru işlemleri sırasında profesyonel olarak danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Kurum olarak bireysel ve kurumsal başvurularda verdiğimiz destek ile sürecin en doğru şekilde tamamlanmasını sağlamaktayız. İletişim bilgilerimizi kullanarak sürece dair merak ettiklerinizi sorabilir ve başvuru işlemlerini hızlı ve güvenli bir şekilde başlatabilirsiniz.  

Ülkemiz sınırları içerisinden Dubai seyahatini Bordo (Umuma Mahsus) Pasaport sahibi olarak gerçekleştirecek vatandaşlarımızın seyahatleri öncesinde vize sahibi olmaları gerekmektedir. Hususi (Yeşil) Pasaport, Diplomatik (Siyah) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaport sahibi T.C. vatandaşları Dubai’ye yapacakları 180 gün içinde 90 günü aşmayan seyahatleri için vize şartından muaf tutulmaktadır.

Dubai 90 Gün Çok Girişli Uzun Dönem Vizesi ile Dubai sınırları içerisine birçok kez giriş yaparak toplamda 90 gün ikamet edilebilmektedir. Söz konusu başvurular Dubai Konsolosluğu Göçmenlik Ofisi tarafından yetkilendirilmiş olan akredite vize başvuru merkezleri aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Başvurular Dubai Konsolosluğu Göçmenlik Ofisi tarafından değerlendirilmektedir. Vize talebi oluşturma sürecinde danışmanlık hizmeti veren kurumların başvuruları değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de oturum izni sahibi olan yabancı pasaport sahibi kişilerin Dubai vizesine başvuru işlemleri ortalama 72 saat içerisinde değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. Resmi tatil, konsolosluk yoğunluğu, ek evrak talep edilmesi gibi durumlar sonuçlanma süresini değişikliğe uğratabilmektedir.

Başvuru işlemleri olumlu olarak sonuçlandığı an itibariyle vizenin 58 gün geçerliliği bulunmaktadır. Söz konusu vize ile ülkeye ilk giriş anından itibaren 90 gün ikamet edilebilmektedir. Dubai vize ücreti sayfamızdan konsolosluk tarafından belirlenen vize bedellerine dair bilgi sahibi olabilirsiniz.

90 Gün Çok Girişli Dubai Vizesi

90 Gün Çok Girişli Uzun Dönem Vizesi sahibi olarak ülke sınırları içerisine birçok kez giriş yapabilir ve 90 gün ikamet edebilirsiniz. Vizenin izin verdiği ikamet süresinin aşılmaması oldukça önem arz etmektedir. Vize süresini aşan kişiler Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Göçmenlik Ofisine kaçak olarak rapor edilmektedir. Bu durumda kişilere cezai yaptırım uygulanmaktadır. Vize süresinin ihlali durumunda bir sonraki Dubai vizesine yapılan başvurular ret kararı ile sonuçlandırılmaktadır.

Dubai Vizesi Gerekli Evrakları

Dubai vizesine başvuru işlemleri elektronik vize sistemi üzerinden online olarak yapılmaktadır. Bu nedenle Dubai vizesi pasaporta işlenen bir vize türü değildir. Başvuru sahiplerinin onaylanan vize izin belgelerini kağıt ortamına aktararak pasaportları ile birlikte seyahatlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Başvuru işlemleri için gerekli evrakların taratılarak sisteme yüklenmesi gerekmektedir. İlk olarak online başvuru formu ile kayıt oluşturulması şartı aranmaktadır. 90 Gün Çok Girişli Uzun Dönem Vizesi başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz. Başvuru süreci kayıt işleminin ardından başlatılabilmektedir. Bu aşamada talep edilen evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi gerekmektedir. Talep edilen bilgi ve belgelerin eksik, hatalı veya tutarsız olması durumunda başvuru vize reddi kararı ile sonuçlanabilmektedir.

Dubai vizesi başvuru aşamasında talep edilen belgeler aşağıda sıralandığı gibidir.

  • Renkli olarak taratılmış, seyahat bitiş tarihinden sonra en az 6 ay geçerliliği bulunan Pasaport Fotokopisi (Fotoğraf ve kişisel bilgileri içeren sayfa),
  • Renkli olarak taratılmış Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
  • Dubai vizesine başvuru ücretinin yatırıldığını ibraz eden Banka Dekontu,
  • Renkli olarak taratılmış T.C. sınırları içerisinde en az 6 ay geçerliliği olan oturum veya çalışma izni (Yabancı ülke vatandaşlarından talep edilmektedir.)

Not: Dubai Vizesi Bilgilendirme ve Taahütname Formu

90 Gün Çok Girişli Dubai Vizesi ile ilgili merak ettiğiniz soruları sormak ve başvuru işlemlerini başlatmak için iletişim adreslerimizi üzerinden vize temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz. Kurumumuz vize talebini şahsınız adına en uygun şekilde tamamlayarak süreci rahatlıkla takip edebilmenizi sağlamaktadır.