İçeriğe geç

İletişim

Dubai Online Vize Başvurusu

60 saniyede Dubai Online Vize Başvurusu yapabilmek için aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Dubai Online Vize Başvurusu

Doldur çevrimiçi form.

Formu doldurmaya başlamadan önce Pasaport görüntüsünü, Kimlik fotokopisinin ön, arka yüzünü ve Bilgilendirme ve Taahhütname Formunu önceden hazırlayınız.

(Yükleyeceğiniz dosyalar .pdf, .flv, .avi, .jpg, .jpeg, .png, .gif formatında olabilir.)

Vizeniz 72 saat içerisinde onaylandıktan sonra Bilgilendirme ve Taahütname Formunu imzalayıp vize@udk.com.tr mail adresine gönderiniz.

Dubai E-Vize Online başvurusu 30 Gün Tek Girişli yapılmaktadır. Diğer vize çeşitleri için Dubai uzmanımızla görüşebilirsiniz.

 

T.C. Umuma mahsus (bordo) pasaport sahiplerinin en az 6 ay geçerliliği olan bir pasaportla Dubai vizesine başvuruda bulunmaları gerekir. Birleşik Arap Emirlikleri’ne vize başvuru yapmak için ilk olarak istenilen vize türüne göre hareket etmektir. Dubai vizesi süresine, seyahat amacına göre kategorilere ayrılmaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dubai vizesi başvurusu internet üzerinden online olarak yapılmaktadır. Online Dubai vizesi başvurusu için gerekli belgeleri UDK Dil Kursu’ne e-mail ile gönderebilirsiniz. UDK Dil Kursu temsilcileri, Dubai vize başvuruları ile ilgili profesyonel danışmanlık verir, ihtiyacınız olan vize türünü doğru bir şekilde almanıza, başvurunuzu eksiksiz bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olur. Dubai vize başvuru işlemleri için lütfen müşteri temsilcilerimizi tel:0 382 213 86 60’lu numaradan arayınız.

Online Dubai vize başvuru formunu internet ortamında doldurup UDK Dil Kursu’ne gönderdikten sonra vizenizi kolayca alabilirsiniz. Online Dubai Vizesi’nde bilgilerin doğru olması şarttır. Başvuru sahibinin pasaportunun, banka dekontunun, kimliğinin taranmış ve okunaklı olmasına dikkat edilmelidir. Dubai’ye seyahatiniz öncesi, seyahatinize uygun vize türünü seçmelisiniz. Vize türünüzü dikkatli bir şekilde seçmenizi hatırlatırız.

Online vize başvuru formundaki bilgilerin, almak istenilen vize türüne göre gereken evrakların doğru ve eksiksiz olarak sisteme yüklenmesi gereklidir. Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu vize başvurularını direkt başvuru kabul etmez. Dubai vize başvurularınızı Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi ile koordineli bir şekilde çalışan UDK Dil Kursu aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Dubai Vizesi Bilgilendirme ve Taahhütname Formu

Online Dubai Vizesi

Türk Vatandaşları Dubai seyahatleri öncesi online vize başvuru işlemlerini yapmaları gerekmektedir. Dubai turistik vizesinin geçerli süresi 60 gündür ancak kalma süresi 30 gündür. Kalma süresi giriş yapılan ilk günden itibaren başlamış olur. Hizmet Pasaportu (Gri), Hususi Pasaport (Yeşil), Diplomatik (Siyah) pasaport sahipleri seyahatlerinde 180 günün 90 gününü aşmayacak şekilde Dubai vizesinden muaf tutulur. Dubai vizesi online olarak alınabilir.

Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi ile anlaşmalı olan UDK Dil Kursu’nin danışmanlığında Dubai vize başvuru işlemlerinizi online olarak hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz. Online Dubai Vizesi Almak için UDK Dil Kursu’ni tercih etmeniz durumunda vize işlemlerinizi daha hızlı gerçekleştirebilirsiniz.

Dubai vize ücreti, Dubai’de kalış, giriş, çıkış durumuna göre değişmektedir. Dubai vize ücreti başvurunun işleme alınabilmesi için talep edilmektedir. Vizenin reddi durumunda para iadesi yapılmamaktadır. Dubai vize ücretleri detaylı bilgi almak, soru sormak için UDK Dil Kursu temsilcilerimizi arayabilirsiniz. Dubai vizesi başvuru yapıldığı günden itibaren yaklaşık olarak 2-3 iş günü içerisinde sonuçlanır. Vize başvurularının ret edilmesi veya onaylanmaması durumundan Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi Güvenlik Departmanı’nın inisiyatifi altındadır. UDK Dil Kursu’nin vizenin sonuçlanmasında herhangi bir sorumluluğu bulunmaz.

Başvurunuzu yapmadan önce, vize başvurusu için ödenmesi gereken vize hizmet bedeli kredi kartı veya banka havalesi ile ödenebilmektedir. Aldığınız vize türüne göre kalma süresini aştığınız takdirde Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi tarafından 3000$ ceza kesildiğini hatırlatırız.

Dubai transit vize ise yalnızca başka bir ülkeye seyahat etse de Dubai Havalimanına giden yolcular için kullanılan bir vize türüdür. UDK Dil Kursu Dubai transit vize başvuruları ile ilgili destek sağlamaktadır.

90 gün içinde tek girişli Uzun Dönem Dubai Vizesi ise, vize onayı üzerinde belirtilen tarih aralığında ülkeye tek sefer giriş, en fazla 90 gün ülkede kalma hakkı tanıyan vize türüdür.

Dubai Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dubai’ye seyahat etmek isteyen umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşları ve Türkiye’de oturum iznine sahip yabancı pasaport sahipleri vize alarak Dubai’ye seyahat edebilirler. Dubai vize başvuruları online olarak alınabilen bir elektronik (e-vize) vizesir. Dubai vize başvurunda istenen gerekli evraklar e-posta aracılığıyla gönderilerek online olarak başvuru yapılabilmektedir. Dubai vize başvuru işlemleri Dubai Göçmenlik Bürosu’ndan elektronik olarak yapıldığı için randevu alma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Türk vatandaşları Dubai vize başvuru işlemleribde vize başvurusuna şahsen gelmek veya parmak izi verme gibi zorunluluklar yoktur. Dubai vizesi resmi tatiller hariç 72 saat içerisinde sonuçlanmaktadır. Dubai vize başvurusu, Dubai güvenik departmanında incelemeye alınırsa vizenin çıkış süresi uzayabilmektedir. Dubai vize başvurusunda evrakların tutarsızlığı veya bir önceki seyahatte Dubai’de fazla kalınması veya Dubai’de geçerli oturum izni gibi durumlarda vizenin çıkış süresi uzayabilmektedir.

Dubai’ye seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları Dubai vize başvurusunu Türkiye’nin her yerinden online olarak yapabilirler. Duba online vize başvurusu ikamet farkı olmaksızın tüm Türkiye’den yapılabilmektedir. Dubai vize başvurusu seyahat tarihinden en fazla 1 ay öncesinden en az 1 hafta öncesinden yapılabilir. Dubai vizesi onaylandıktan sonra 58 gün geçerli olan bir vizedir.  Dubai vizesine başvuru yapmak isteyen kişilerin vize başvurusu yapmadan önce pasaport sürelerinin seyahat dönüş sonrası en az 6 ay geçerliliğinin olduğunu kontrol etmeleri gereklidir.

Türkiye’de oturum ya da çalışma izni olan yabancı pasaport sahibi kişiler, Dubai vize başvurusu yapmadan önce Dubai seyahat dönüşü tarihinden itibaren pasaport ve oturum izinlerinin en az 6 ay geçerliliğinin olmasına dikkat etmeliler. Dubai vize başvuru işlemlerinde pasaport ve kimlikte yazılan isimlerin tutarlı ve aynı olması gereklidir. Pasaportta isim ve soy isimle, uçak biletinde yazan isim ve soyisimle uyumlu olması gereklidir.  Dubai’ye seyahat etmek isteyen Avrupa Birliği (AB) vatandaşları Dubai’ye vize almadan giriş yapabilirler. AB vatandaşı ile evli olan umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları ve AB vatandaşı ile evli olan yabancı pasaport sahibi, Türkiye’de oturum ve çalışma izni olan yabancıların Dubai vizesine başvuru yapmaları gerekmektedir. Dubai vizesine başvuru yapmak isteyen AB vatandaşı ile evli olanlar vize başvurusu için gerekli evrakları hazırlamalıdır.

Dubai’ye seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahipleri Dubai’ye kısa süreli 30 gün çok girişli, Dubai uzun süreli 90 gün çok girişli ve Dubai 90 gün tek girişli vize başvurusunda bulunabilirler. Dubai vize başvurusu sonuçlandıktan sonra vizenin çıkış tarihinden itibaren geçerliliği başlamış olmaktadır ve vizenin geçerliliği 58 gündür. Dubai turistik vize başvurusu kalış süresine vize türüne göre değişiklik göstermektedir.

Dubai vize başvurularında kişinin ret alma nedenleri şunlardır: Daha önceki Dubai seyahatinde ülke topraklarından kalış süresi aşılması durumunda Dubai Göçmenlik Ofisi kişiyi kaçak olarak rapor eder ve bir sonraki vize başvurusunda ret alma olasılığı yükselir. Dubai’de kısa süreli veya uzun süreli geçerli bir oturum izni varsa Dubai vize başvurusu yapıldığı takdirde Dubai Göçmenlik Ofisi oturumu sistemde gördüğü için vize başvurusunu ret olarak karar verir. Geçerli bir Dubai vizesi varken yeni bir vize başvurusu yapılması durumunda vize başvurusu ret olur. Dubai vize başvurusu yapıldıktan sonra işlemde olan vize başvurusu üzerine tekrar vize başvurusu yapılması durumunda da her iki vize de ret olarak sonuçlanır. Daha önceki Dubai seyahatindeki Dubai Göçmenlik Ofisi  vize çıkış kaşesini sistemde görmediği zaman da vize başvurusunu ret ile sonuçlanmaktadır. Dubai vizesi herhangi bir nedenden dolayı reddedildiği takdirde vize başvuru ücreti iade edilmemektedir.

Dubai’ye sadece anne ya da babası ile seyahat edecel olan 18 yaşından küçük çoçuklardan Dubai’ye seyahat etmeyen kişi tarafından yurtdışına çıkmasına engel olmadığını beyan eden noter onaylı orijinal muvafakatname almaları gereklidir. Dubai’de pasaport kontrollerinde bu evrak talep edilmektedir.

Dubai Online Vizesi Nasıl Alınır?

Turistik amaçla Dubai’ye yapılan turistik ziyaretler için de Dubai vizesi online başvuru formunu doldurmak gereklidir. Online olarak yapılan başvuruda istenilen bilgiler form içerisinde yer almaktadır. Ancak başvuru yapmadan önce almak istediğiniz vize türünü belirlemeniz gerekmektedir. Vize türüne karar verildikten sonra istenen evraklar temin edilip tarayıcı ile taratılıp online vize başvuru formu doldurulup online vize başvuru sistemine kayıt edilmesi gerekmektedir. Konsolosluk tarafından istenilen evraklar almak istenilen vize türüne göre de değişiklik göstermektedir. Kısa süreli 90 günden az vize başvurularında renkli olarak taranmış kimlik, geçerliliği olan pasaport, vize işlemleri için bankaya yatırılmış banka dekontu gerekli evraklardır. Uzun süreli 90 günden fazla vize başvuruları Dubai Göçmenlik Ofisi’nden yapılır. Türkiye’de oturum hakkı olan yabancı devletten bir kişiyseniz bu belgelere ek olarak oturum izni belgesi gereklidir.

Dubai’de ticarette faaliyette bulunmak, ticari fuar seyahati, iş toplantısı, ticari araştırmalar ve anlaşmalar gibi amaçlar için yapılacak ziyaretlerde Dubai Ticari vize alınması gerekmektedir. Hazırlanan bu evraklar PDF formatında taratılıp sisteme yüklemeye hazır hale getirilip online vize başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır.

Dubai Ziyaret Vizesi, Birleşik Arap Emirlikleri’nde yaşayan akraba ziyaretleri için alınması gereken diğer bir vize türüdür. Vize isteyen birçok ülke aile ziyaret vizesi başvurusu talep etmektedir ancak bu durum Dubai için geçerli değildir. Aile ziyaret başvurusunda bulunmak isteyenler online vize başvurusu yaparak seyahatlerini yapabilirler.