İçeriğe geç

İletişim

Yabancılar için Dubai Vizesi

Yabancılar için Dubai Vizesi başvuru işlemleri sırasında UDK Dil Kursu olarak profesyonel danışmanlık hizmeti sağlamaktayız. Kurum olarak başvuru süreci boyunca ihtiyacınız olan vize türüne dair başvuru adımlarını en doğru şekilde tamamlayarak seyahatinizi oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirebilmeniz konusunda hizmet vermekteyiz. İletişim adreslerimizi kullanarak başvuru sürecini kolay ve hızlı bir şekilde başlatabilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz.

Dubai vizesine başvuru işlemleri sonucunda vize talebini kabul etme ve değerlendirme Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Göçmen Bürosu yetki alanı içerisinde bulunmaktadır. Başvuru işlemleri sırasında danışmanlık desteği veren akredite vize başvuru merkezlerinin vize talebini değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır. Kurumumuz başvurunun eksiksiz olarak yapılması konusunda başvuru sahiplerine gerekli desteği sağlamaktadır.

UDK Dil Kursu, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yasal ikamet izni olan yabancı uyruklu vatandaşların Dubai vize başvuru işlemlerini başvuru sahipleri adına gerçekleştirmektedir. Türkiye’de oturum izni bulunan Afganistan, İran, Libya, Lübnan, Filistin, Fas, Suriye ve Yemen vatandaşlarına vize başvuru işlemleri sırasında gerekli danışmanlık desteğini vermektedir. Vize talebi oluşturma sürecine ek olarak bu 8 ülkenin vatandaşlarına Dubai Çalışma ve Oturum İzni başvurularında da destek sağlamaktadır.  

Yabancılar İçin Dubai Vizesi Gerekli Evrakları

Dubai Konsolosluğu tarafından vize başvuru aşamasında talep edilen belgeler vize başvuru sahibinin niteliğine, seyahat süresine ve ülkeye giriş hakkına bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Kısa süreli vize başvuru işlemleri sırasında genelliklle renkli olarak taratılmış Nüfus Cüzdanı, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerli olacak Pasaport, renkli taranmış biyometrik fotoğraf, ve ilgili vize ücret ödemesini gösteren banka dekontu talep edilmektedir.

Türkiye’den yapılan yabancı ülke vatandaşlarının Dubai vizesi başvurularında Türkiye’de en az 6 ay geçerliliği bulunan oturum veya çalışma izni belgesinin ibraz edilmesi şartı aranmaktadır. Uzun süreli vize başvuru işlemleri Dubai Göçmenlik Bürosu tarafından kabul edilmektedir.

UDK Dil Kursu olarak gerekli evrakların düzenlenerek başvurunun eksiksiz şekilde yapılması konusunda hizmet vermekteyiz. Başvuru adımlarının tamamlanmasının ardından vize talebi ortalama 72 saat içerisinde değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. Resmi tatil günleri, konsolosluk yoğunluğu veya ek evrak talep edilmesi gibi durumlarda sonuçlanma süresi değişikliğe uğrayabilmektedir. Bu nedenle seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun ile karşılaşmamak adına seyahat başlangıç tarihinden en az 10 iş günü öncesinde kurumumuz ile iletişime geçmenizi tavsiye etmekteyiz.

Dubai Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Dubai Göçmenlik Bürosu, Dubai sınırları içerisine seyahat eden kişileri Dubai Uluslararası Havalimanı içerisinde göz taramasından geçirmektedir.
  • Dubai vize başvurusu Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Göçmenlik Bürosu tarafından yetki verilmiş başvuru merkezleri aracılığıyla yapılmaktadır. Başvuru sürecinde danışmanlık hizmeti veren kurumların vize talebini değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır.
  • Kurumumuz aracılığıyla yapılan Yabancılar için Dubai Vizesi başvurularında evraklarınızın teslim alındığına dair tarafınız ile iletişime geçilerek süreç şahsınız adına yönetilmektedir.
  • Dubai vizesi online ortamda elektronik olarak alınabilen bir vize türüdür. Vize onay mektubu halinde hazırlanan giriş izni başvuru aşamasında belirtilen e-posta adresine gönderilmektedir.
  • Dubai vizesinin üzerinde bulunan barkod (seri no) ülke sınırları içerisinde giriş yapabilmeyi sağlayan bölümdür. Üzerinde barkod özelliği olmayan Dubai vizelerine itibar etmeyiniz.

UDK Dil Kursu olarak Dubai vizesine başvuru işlemleri sırasında tarafımızı tercih etmeniz halinde sürecin şahsınız adına oldukça kolay bir şekilde tamamlanması konusunda hizmet vermekteyiz. Sürece dair merak ettiklerinizi sormak veya başvuru işlemlerini başlatmak için iletişim bilgilerimizi kullanabilirsiniz.