İçeriğe geç

İletişim

90 Gün Tek Girişli Dubai Vizesi

UDK Dil Kursu olarak 90 Gün Tek Girişli Dubai Vizesi başvuru işlemlerinde profesyonel olarak danışmanlık hizmeti vererek sürecin şahsınız adına en doğru şekilde yönetilmesini sağlamaktayız. Kurumumuz ile iletişime geçerek vize talebi oluşturma süreci ile ilgili merak ettiklerinizi sorabilir veya başvuru işlemlerini başlatabilirsiniz. Vize uzmanlarımız işlemleri şahsınız adına gerçekleştirerek süreç boyunca takibini yapabilmenizi sağlamaktadır. İletişim adreslerimizi kullanarak Dubai vizesi konusunda yetkili temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.

Dubai sınırları içerisine yapılan kısa süreli vize başvuruları Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş olan akredite vize merkezleri aracılığıyla yapılmaktadır. Dubai 90 Gün Tek Girişli Vizesi ülke sınırları içerisine bir kez giriş yaparak 90 gün ikamet etme hakkı tanımaktadır. Bu vize türüne turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti amaçları ile başvuru yapılabilmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Türkiye Cumhuriyeti Bordo (Umuma Mahsus) Pasaport sahibi olan kişilerden Dubai seyahatleri öncesinde vize sahibi olmalarını şart koşmaktadır. Hususi (Yeşil) Pasaport, Diplomatik (Siyah) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaportu sahibi T.C. vatandaşları Dubai’ye yapacakları 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan ziyaretleri için vize sahibi olma şartından muaf tutulmaktadır.

Dubai vizesine başvuru işlemleri Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsolosluğu Göçmenlik Ofisi tarafından online olarak kabul edilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de oturum izni bulunan yabancı ülke vatandaşları başvurularını kurumumuzdan danışmanlık desteği alarak güvenli ve hızlı bir şekilde yapabilmektedir. Sahip olunan vize ile Birleşik Arap Emirlikleri 7 emirliğine (Abu Dhabi, Dubai, Sharjah, Ummul-Kayveyn, Füceyre, Resü’l Hayme, Ajman) giriş yapılabildiğini hatırlatmak isteriz.

90 Gün Tek Girişli Dubai Vizesi başvuruları ortalama 72 saat içerisinde değerlendirilerek sonuçlanmaktadır. Başvuruların resmi tatil günlerine ve konsolosluk yoğunluğuna denk gelmesi halinde sonuçlanma süresi de değişikliğe uğrayabilmektedir. Değerlendirme aşamasında konsolosluğun başvuru sahibinden ek evrak talep etmesi de sonuçlanma süresinin uzamasına yol açabilmektedir. Bu nedenle başvuruların seyahat planını etkilemeyecek bir tarihte kurumumuz aracılığıyla en doğru şekilde gerçekleştirilmesi oldukça önem arz etmektedir.

90 Gün Tek Girişli Dubai Vizesi

Dubai 90 Gün İçinde Tek Girişli Uzun Dönem Vizesi, onaylanması ile birlikte kişiye Dubai’ye bir kez giriş yaparak 90 gün ikamet etme hakkı tanımaktadır. Söz konusu vize türüne başvuru işlemleri kurumumuza gerekli evrakların iletilmesi ile başlatılmaktadır. Belgelerin renkli olarak taratılmış halleri ve online vize başvuru formu doldurulması ile sistem üzerinden kayıt oluşturulmaktadır. Başvuru süreci kayıt işleminin ardından başlatılmaktadır. Bu aşamada talep edilen belgelerin eksiksiz olarak ibraz edilmesi şartı aranmaktadır.

Dubai Konsolosluğu Göçmenlik Ofisi, Dubai’ye seyahat eden kişileri gerekli görmesi halinde Dubai Uluslararası Havalimanı içerisinde göz taramasına tabii tutabilmektedir. Dubai vizesine başvurular online olarak yapıldığından pasaport üzerine herhangi bir vize basımı işlemi yapılamamaktadır. Vize sonucu başvuru aşamasında belirtilen elektronik posta adresine gönderilmektedir. Başvuru sahibinin vize onay belgesini kağıt ortamına aktararak seyahatini başlatması gerekmektedir.

Dubai vizesinin izin verdiği ikamet süresi aşılmamalı ve ilgili süre sona ermeden Dubai sınırları içerisinden çıkış yapılması oldukça önem arz etmektedir. Vize süresini aşan kişiler Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Göçmenlik Ofisine kaçak olarak rapor edilmektedir ve ilgili kişiler için cezai yaptırım uygulanmaktadır. Vize süresinin ihlal edilmesi halinde bir sonraki Dubai vize başvurusu konsolosluk tarafından ret kararı ile sonuçlandırılmaktadır.

90 Gün İçinde Tek Girişli Uzun Dönem Vizesi Gerekli Evrakları

Dubai Konsolosluğu tarafından vize başvuru işlemleri sırasında talep edilen belgelerin eksiksiz olarak ibraz edilmesi gerekmektedir. Bilgi ve belgelerde hata, eksik veya tutarsızlık olması halinde konsolosluk vize talebini olumsuz karar ile sonuçlandırmaktadır. Aşağıda yer alan evrakları kurumumuza ileterek başvurunun şahsınız adına en uygun şekilde gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz. 90 Gün İçinde Tek Girişli Uzun Dönem Vizesi başvuru formuna ulaşmak için tıklayınız.

Dubai vize başvurusu için talep edilen belgeler;

  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Renkli olarak taratılmış),
  • Pasaport Fotokopisi (Fotoğraf ve kişisel bilgileri içeren sayfa – renkli olarak taratılmış),
  • Dubai Vize Ücreti ödemesini gösteren banka dekontu,
  • Yabancı pasaport sahipleri için T.C. Oturum İzni Belgesi (Renkli olarak taratılmış).

Not: Dubai Vizesi Bilgilendirme ve Taahütname Formu

Dubai vizesi talebinin en doğru şekilde gerçekleştirilmesi için kurumumuzdan danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Bu sayede konsolosluğun başvurunun hatalı olarak yapılmasından dolayı vize taleplerini reddedilme ihtimalinin önüne geçebilirsiniz. İletişim adreslerimizi kullanarak vize temsilcilerimiz ile görüşerek konu ile ilgili merak ettiğiniz soruları sorabilir ve başvuru işlemlerini başlatabilirsiniz.