İçeriğe geç

İletişim

Dubai 14 Günlük Servis Vizesi

Dubai 14 Günlük Servis Vizesi sayfasına hoş geldiniz.

Dubai, Orta Doğu kültürüne meraklı olan ve yurt dışına çıkmak isteyen kişilerin seyahat rotasında olması gereken ülkelerin başında gelmektedir. Turizmin yanı sıra BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) İle Türkiye’nin ekonomik ilişkilerinin güçlenerek devam etmesi ve ortaklıkların artması iş adamlarının da sıklıkla seyahat etmesine sebep olmaktadır. Dubai’nin gelişen ekonomisi ve yaşam kalitesi nedeniyle kendini önemli bir yere taşıdığı ve Orta Doğu’nun önemli bir iş merkezi olarak kabul edildiği gerçeği inkar edilemez. Öncelikle şehri ziyaret etmek isteyen kişilerin yapması gereken sürece bir göz atalım.

Birleşik Arap Emirlikleri sınırları içerisine seyahat edecek Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi vatandaşların vize sahibi olmaları gerekmektedir. Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) Pasaporta sahip vatandaşlar 90 gün vizesiz seyahat etme hakkına sahiptir. Seyahat amacına ve giriş hakkına göre belirlenmiş farklı kategoriler vardır.

UDK Dil Kursu, Dubai vize işlemleri hususunda bireysel ve kurumsal tüm yolculara danışmanlık hizmeti vermekte ve en hızlı şekilde başvuruda bulunmalarını sağlamaktadır. Sayfamızda, Dubai 14 Günlük Servis Vizesi nasıl alınır, Dubai 14 Günlük Servis Vize başvurusu nereye yapılır, Dubai 14 Günlük Servis Vizesi ücreti nedir gibi soruların cevaplarına değineceğiz.

Dubai 14 Günlük Servis Vizesi İşlemleri

Dubai 14 Günlük Servis Vizesi, Free Zone vizesi olarak bilinmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri’nde ki serbest ticaret bölgesi, serbest liman bölgesi vb. alanlara girmek için sahip olunması gereken bir vize türüdür. Dubai’de faaliyet gösteren 30’dan fazla Serbest Bölge vardır. Büyük imalat ve ticaret yapan şirketlere önemli fırsatlar ve tasarruflar sağlamaktadır. BAE’de faaliyet yürütmesi gereken şirket müdürleri, çalışanları vb. Dubai Free Zone vize alarak BAE serbest bölgesine girebilirler.

Başvurular, BAE Göçmenlik Ofisi aracılığıyla e-vize sistemi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Türkiye’de bulunan konsolosluklar başvuru işlemlerinde yetkili değildir. Bu sebepten dolayı kişilerin bireysel başvuru yapma imkanı bulunmamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve yabancı uyruklu vatandaşlar UDK Dil Kursu ile iletişime geçerek başvurularını gerçekleştirebilirler.

Free Zone vizesi ile onay tarihinden sonra 14 gün içerisinde Birleşik Arap Emirlikleri’ne giriş yapılıp en fazla 14 gün kalınabilmektedir. Bu vize türünde 14 günlük süreyi uzatma imkanı bulunmamaktadır. Dubai Free Zone vize, pasaporta basılan bir vize değildir. E-vize olarak tahsis edildiğinden dolayı üzerinde seri numarası ve barkod bulunan belgenin çıktısı alınarak pasaport ile birlikte BAE sınırlarına giriş yapılabilmektedir.

Dubai Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Birleşik Arap Emirlikleri vize başvurusu online olarak yetkili acenteler tarafından BAE Göçmenlik ofisine yapılmaktadır. Başvurular,seyahat nedenine uygun olan evrakların hazırlanıp, renkli olarak taratılıp sisteme yüklenmesiyle tamamlanmaktadır. Online vize başvura işlemi sonuçlandıktan sonra sonuçlar mail olarak belirttiğiniz e-posta adresine iletilmektedir.

Başvurular Göçmenlik Ofisi tarafından onaylandığından dolayı Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsolosluğu başvuru sahibini vize mülakata çağırmamaktadır. İşlemlerinin online olarak yürütülmesi seyahat edecek vatandaşlara kolaylık sağlamaktadır. Özellikle, konsolosluğa giderek evrak teslim etme gibi durumların olmaması Türkiye’nin ve dünyanın bir çok ülkesinde ki vatandaşlara zahmetsizce vize alma imkanı sağlamaktadır. İkamet adresiniz gözetmeksizin UDK Dil Kursu ile iletişime geçerek kolaylıkla başvuruda bulunabilirsiniz.

Dubai 14 Günlük Servis Vizesi Kaç Günde Çıkar?

14 günlük vizenin sonuçlanma süresi ortalama 1-3 iş günü arasında değişiklik göstermektedir. İsim benzerliği gibi durumlar, vize değerlendirme süresinde başvurunun soruşturmaya takılmasına sebep olabilmektedir. Ayrıca konsolosluğun resmi tatil günlerinden dolayı belirtilen değerlendirme süresi değişiklik gösterebilmektedir. Cuma ve Cumartesi günleri Dubai Konsolosluğu’nun tatil günleridir. Bu günlerde yapılan başvurular en erken Pazar günü işleme alınmaktadır. Tüm hususları göz önünde bulundurarak başvuru yapılmasına dikkat edilmelidir.  Başvuru yapacak kişinin seyahat tarihine 15 gün kala işlemlerini tamamlamasında fayda vardır.

Dubai 14 Günlük Servis Vizesi Gerekli Evrakları

Dubai servis vizesine başvuru için talep edilen belgelerin dijital ortamda eksiksiz ve tam olarak taratılması gerekmektedir. Başvurular Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Göçmen Bürosu’nun online başvuru sitemine yüklenmesiyle değerlendirmeye alınmaktadır. Evrakların değerlendirilmesinin ardından başvuru sonuçlanmaktadır.

Dubai 14 Günlük Servis Vizesi için aşağıdaki evrakların hazırlanması gerekmektedir.

 • Renkli taratılmış minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport fotokopisi
 • Renkli taratılmış nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Renkli taratılmış biyometrik fotoğraf
 • Renkli taratılmış T.C. oturum izni belgesi (Yabancı uyruklu vatandaşlar için talep edilmektedir)
 • Birleşik Arap Emirliği vize işlemleri için yatırılan ücretin banka dekontu
 • Vize süreniz sona erdiğinde Birleşik Arap Emirlikleri’nden çıkacağınıza dair şahsen imzalamanız gereken taahhütname

Dubai Vize Başvuru Formu

Dubai vize başvuru formu (taahhütname), vize bitiminde ülkeden çıkılacağının beyan edildiği formdur. Daha önce ki Dubai seyahatlerinde vize süresini aşan kişilerin yeni başvurularında sıkıntı yaşandığını ve konsolosluğun başvuruyu kabul etmeme hakkına sahip olduğunu belirtmek isteriz.

Dubai 14 Günlük Servis Vizesi Ücreti

Dubai 14 Günlük vize için ödenmesi gereken ücret 135 USD’dir. Başvuru, gerekli evraklar tamamlanıp vize harcı yatırıldıktan sonra işleme alınmaktadır. Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) tarafından talep edilen ücretin ödenmesi başvurunun olumlu sonuçlanacağı anlamına gelmemektedir.

Vize değerlendirme sırasında kimlik ve pasaportun sahte olması, Dubai’den sınır dışı edilme kararının bulunması, Dubai ziyaretleri sırasında suça karış olunması ve suç kaydının bulunması gibi etkenler vizenin ret olmasına sebebiyet vermektedir. Değerlendirme sonrasında herhangi bir nedenden ötürü olumsuz neticelendirilen başvurularda ücret iadesi yoktur.

Dubai 14 Günlük Servis Vizesi ile İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • İşleme alınan ve ödeme onayı verilen Birleşik Arap Emirlikleri vize ücreti ödendikten sonra iade edilmemektedir.
 • Yolcunun geçerlilik süresi devam eden Birleşik Arap Emirlikleri vizesi varken vize başvurusunda bulunması başvurunun reddedilmesine sebep olmaktadır.
 • Birleşik Arap Emirlikleri e-vizesi geçerli pasaporta düzenlenmektedir. Yolcuların başvuru esnasında kullanılan pasaportla seyahat etmesi gerekmektedir.
 • Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde vize başvurusu yapacak tüm yolcular seyahat sonrası en az altı ay geçerli pasaport sahibi olmalıdır.
 • Dubai Göçmenlik Ofisi uyarınca vize aşımı yapan kişilere cezai yaptırım uygulanmaktadır. Vize süresini aşan yolcular Göçmenlik Bürosuna kaçak olarak rapor edilmektedir. Ülkeden çıkış esnasında süre aşımı kadar para cezası uygulanmaktadır. Bu durum kişinin bir sonraki Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) vize başvurusunun reddedilmesine sebep olabilmektedir
 • Dubai vize işlemlerinin değerlendirmesi dosya işleme girdikten sonra 24 saat ile 72 saat arasındadır. Cuma ve Cumartesi günleri Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ofisi tatil günleridir. Tatil günlerinden kaynaklı gecikmeler vizenin sonuçlanması süresinin uzamasına sebep olabilmektedir.            

Dubai 14 Günlük Servis Vizesi için bilgi verdik. Dubai Vizesi işlemleri için bizleri arayabilirsiniz. 0 382 213 86 60