İçeriğe geç

İletişim

Dubai 48 Saatlik Transit Vize

Dubai 48 saatlik transit vize ya da diğer adıyla Dubai 2 günlük vize, Birleşik Arap Emirlikleri sınırları içerisine giriş yaptıktan sonra 48 saatlik bir süre zarfında ülkede kalınmasını sağlayan bir vize türüdür. Dubai Havalimanı Terminal 1-2-3’ten yapılacak aktarmalı uçuşlar için 48 saatlik transit vize alınmalıdır. Başvuru için mutlaka 3 ayaklı uçak biletinin ibraz edilmesi gerekmektedir. Vize onay tarihi itibari ile 30 gün süreyle geçerlidir. Ülkede kalış süresi 48 saat olduğundan dolayı varış itibari ile süre dolmadan ülke sınırları içerisinden çıkış yapılması gerekmektedir. 48 saatlik transit vize, sona erme tarihinden sonra uzatılamamaktadır.

Transit vizeler, yalnızca sınırlı bir süre için geçerli olan geçici vizelerdir. Örneğin; Türkiye’den Tayland’a Dubai aktarmalı uçuşunuz var ve Dubai’de kalış süreniz 48 saatten az ise 48 saatlik transit vizeye ihtiyacınız vardır. Planladığınız ziyaretin amacına bağlı olarak transit vize için başvuruda bulunabilirsiniz. Eğer ülkede kalış süreniz daha uzun olacaksa diğer vize türlerine bakmanızı tavsiye ederiz.

UDK Dil Kursu, tüm vize türlerinde olduğu gibi transit uçuşlar içinde başvuru işlemlerini kişi adına hızlı bir şekilde tamamlamaktadır. Bireysel ve kurumsal tüm müşterilere profesyonel hizmet vermektedir. Sürece dair detaylı bilgi için UDK Dil Kursu ile iletişime geçebilirsiniz. Tecrübeli vize uzmanlarımız başvurunuzu eksiksiz tamamlayarak gerekeli prosedürler doğrultusunda başvurunuzu yapacaklardır.

Dubai 48 Saatlik Transit Vize Nasıl Alınır?

Dubai 2 günlük transit vize, BAE Göçmenlik Ofisi tarafından e-vize olarak tahsis edilmektedir. Vize işlemleri, online olarak gerçekleştiğinden dolayı pasaporta herhangi bir işlem yapılmamaktadır. Ancak işlemlerin tamamlanabilmesi için pasaportun renkli taratılarak ibraz edilmesi şarttır. 48 saatlik transit vize alınabilmesi için en önemli nokta 3. Varış ülkesine ait biletin olmasıdır. Bu vize sadece Dubai aktarmalı uçak bileti olan kişiler için düzenlenmektedir. Başvurunun değerlendirmeye alınması için gerekli evrakların ve vize harç ücretinin gerekli prosedürler doğrultusunda yatırılması önemlidir.

Dubai aktarmalı uçuşu olan kişi Dubai Havalimanında 24 saatten az kalacaksa transit vize alma zorunluluğu bulunmamaktadır. Havalimanı içerisinden çıkış yapılacaksa ya da bir sonra ki uçuş saatine 24 saatten fazla varsa vize zorunluluğu bulunmaktadır.

BAE vize işlemleri Göçmenlik Ofisi’ne şahsen yapılmamaktadır. UDK Dil Kursu, belirtilen standartlar doğrultusunda başvurunuzu yaparak hızlı şekilde vize almanızı sağlamaktadır. Dubai Göçmenlik Ofisi’nin sağladığı imkanlar doğrultusunda zahmetsizce alınabilen bir vizedir. Başvuru için bizzat bulunma şartı ve bölge ayrımı olmadığından dolayı dünyanın neresinde olursanız olun kolaylıkla vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Dubai vizesi, elektronik bir vize olduğundan dolayı olumlu olarak sonuçlanmasının ardından temsilcimize belirteceğiniz e-posta adresinize iletilmektedir. Ancak seyahat esnasında vizenin çıktısını alarak seyahat etmeye dikkat etmelisiniz. Dubai sınırları içerisine giriş yaptığınızda yetkili kişilere ibraz etmeniz gerekecektir.

Dubai 48 saatlik transit vize başvuru işlemlerini başlatmak için gerekli evrakları vize@udk.com.tr mail adresimize iletmeniz yeterlidir.

Dubai 48 Saatlik Transit Vize Başvuru Evrakları

  • Seyahat sonrası en az 6 ay geçerliliği olan pasaportun renkli fotokopisi
  • Arka fonu beyaz, biyometrik fotoğrafın fotokopisi
  • 3.varış noktanıza ait onaylanmış uçak bilet
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Vize ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu

İkamet ettiğiniz ülkeye bağlı olarak ek belgeler gerekebilir. Dubai transit vizesi, e-vize olarak tahsis edilmektedir. Evrakların renkli olarak scan edilmesi ve UDK Dil Kursu temsilcilerine iletilmesi başvurunun tamamlanması için yeterlidir.

Dubai 48 Saatlik Transit Vize Kaç Günde Çıkar?

Dubai vizesi, başvuru işleme alındıktan sonra ortalama 24-72 saat arasında sonuçlanmaktadır. Ancak değerlendirme süresinin uzamasına sebep olabilecek bazı etkenlerin olduğunu da belirtmeliyiz. BAE Göçmenlik Ofisi’nin yoğun olduğu dönemler, yabancı uyruklu vatandaşların başvuruları, başvurunun isim benzerliği vb. durumlardan ötürü soruşturmaya takılması gibi durumlar sürenin biraz daha uzamasına sebep olabilmektedir.

Cuma ve Cumartesi günleri Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğunun kapalı olduğu günlerdir. Bu günlerde yapılan başvurular Pazar günü işleme alınmaktadır. Ayrıca bazı durumlarda yabancı uyruklu vatandaşlardan ek evrak istenebilmektedir. Bu durum sürenin uzamasına sebep olabilecek bir diğer etkendir. Dubai 48 saatlik transit vize işlemlerinin varış tarihinden en az 15 gün önce yapılmasında fayda olduğunu belirtmek isteriz. İşlem öncesi tüm süreci göz önüne alarak temkinli davranmak ve dikkat etmek önem arz etmektedir.

Dubai 48 Saatlik Transit Vize Ücreti

Dubai 48 saatlik vize ücreti 65 USD’dir. Başvurunun işleme girmesi için Birleşik Arap Emirliği (BAE)Konsolosluğu tarafından belirlenen ücretin mutlaka ödenmesi gerekmektedir. Ücretin ödenmesi vizenin olumlu olacağı anlamını taşımamaktadır.

Vize değerlendirmesi tamamen BAE Konsolosluğuna bağlıdır. Değerlendirme sonrasında olumsuz olarak sonuçlanan başvurunun ücreti iade edilmemektedir. Başvuru ücretleri konsolosluklar tarafından dönemsel olarak güncellenmektedir. Bu sebepten dolayı güncel bedelin teyit edilmesini tavsiye ederiz.

Dubai 48 saatlik transit vize kaç gün geçerlidir?

Vizenin onaylandığı tarihten itibaren 30 gün geçerliliği bulunur ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne girince en fazla 48 saatlik kullanım için uygundur.

Kimlerin Dubai 48 saatlik transit vizesine ihtiyacı vardır?

Birleşik Arap Emirlikleri’ne vizesiz giriş için uygun olan uyruğa sahip değilseniz transit vizeye ihtiyacınız vardır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları varıştan önce vize almalıdır.

48 saatlik Dubai vizesi başvurusunun en kolay yolu nedir?

Dubai vizesine başvurmanın en kolay yolu UDK Dil Kursu ile iletişe geçmektir. Hızlı, kolay ve minimum belge ile BAE için profesyonel vize hizmeti sağlamaktayız. Pasaport ve biyometrik fotoğrafınızın renkli taranmış halini ileterek en hızlı şekilde vize alabilirsiniz.

Dubai 48 saatlik transit vize başvurusu nasıl yapılır?

Başvurular, BAE Göçmenlik Ofisi’ne yetkili acenteler aracılığıyla yapılmaktadır. BAE vizesine başvurmak için, gerekli belgeler ile birlikte vize harcının ödenmesi gerekmektedir. Gerekli prosedür yerine getirildikten sonra başvuru, yetkililer tarafından işleme alınmaktadır. UDK Dil Kursu, süreç hakkında sizi bilgilendirerek başvuru evraklarınızı yetkili makamlara ibraz etmektedir.

Dubai 48 saatlik transit vize ile seyahat ederken PCR testi yaptırmak gerekir mi?

Evet, varıştan 48 saat önce PCR testi yaptırmanız gerekmektedir. BAE seyahat gereksinimlerine göre ülkeye seyahat edecek tüm yolcuların mutlaka onaylı bir sağlık kuruluşunda yaptırdıkları negatif test sonucu varışta ibraz etmeleri gerekmektedir.

BAE’ne seyahat ederken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  • BAE’ye seyahat etmeden önce lütfen COVID-19 ile ilgili seyahat ve vize gereksinimlerini kontrol edin.
  • Pasaport sürenizin minimum süre için geçerli olması gerektiğinden emin olun.
  • İkamet edilen ülkeye göre vize koşulları farklı olabilir. Gereksinimleri ve vizeye başvurmanız gerekip gerekmediğini öğrenin.
  • Dubai transit vize işlemleri ile ilgili sorun yaşamamak için prosedürler gerektiği gibi uygulanmalıdır.
  • Vize onayınızın çıktısını mutlaka seyahat süreniz boyunca yanınızda bulundurmaya dikkat ediniz.

Dubai 48 Saatlik Transit Vize için UDK Dil Kursu uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. 0 382 213 86 60