İçeriğe geç

İletişim

Dubai 96 Saatlik Transit Vize

Dubai 96 Saatlik Transit Vize veya Dubai 4 Günlük Vize, Dubai sınırları içerisine giriş yaptıktan sonra 96 saat ülke sınırları içerisinde kalabilmeyi sağlayan bir vize türüdür. İlgili vize türü 96 saat süreli olarak tek giriş hakkı ile verilmekle birlikte onay tarihinden itibaren 30 gün geçerli olmaktadır. Seyahat süresi 4 günden az olan veya transit uçuşlarda bir sonraki uçuş süresi uzun olan yolcular için tahsis edilmektedir. Söz konusu vize türüne başvuru yapılabilmesi için seyahatin 3 ayaklı olması gerekmekte ve bu durumun belgeler ile tasdiklenmesi gerekmektedir.

Dubai 4 Günlük Transit Vize başvurusunun olumlu sonuçlanması halinde onay tarihinden itibaren 30 gün içerisinde kullanılması gerekmektedir. Dubai sınırları içerisine giriş yapılmasının ardından izin verilen 96 saatlik kalış süresi dolmadan ülke sınırları içerisinden çıkış yapılması şartı aranmaktadır. İlgili vize türüne ait izin süresinin uzatılması söz konusu olmamaktadır. Dubai sınırları içerisinde bulunulacak sürenin 4 günden fazla olması veya seyahatin herhangi bir nedenle uzama ihtimalinin bulunması durumunda diğer vize türlerine bakılması tavsiye edilmektedir.

UDK Dil Kursu olarak transit uçuşlarda gereksinim duyulan vize türüne ait başvuru işlemlerini şahsınız adına oldukça hızlı bir şekilde tamamlamaktayız. Sürece dair detaylı bilgilere iletişim adreslerimizi kullanarak Dubai vizesi temsilcilerimiz iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Vize uzmanlarımız talep edilen başvuru adımlarını eksiksiz olarak tamamlayarak vize talebinin hatalı olarak oluşturulması nedeniyle başvurunun reddedilmesi ihtimalini ortadan kaldırmaktadır.

Dubai 96 Saatlik Transit Vize Başvurusu

Dubai 4 günlük vize başvuru işlemlerini online olarak ve iletişim bilgilerimiz üzerinden vize uzmanlarımız ile görüşerek oldukça kolay bir şekilde başlatabilirsiniz. Başvuru aşamasında seyahat bitiş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerlilik süresi bulunan pasaportun renkli olarak taratılması gerekmektedir. Dubai vize ücreti sayfamızda yer alan güncel vize bedeline ait dekontun pasaport ile birlikte hazırlanmış olması oldukça önem arz etmektedir.

Dubai 96 Saatlik Transit Vizesine yapılan başvurular ortalama 24-48 saat aralığında değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. Vize talebi değerlendirme sonucu başvuru aşamasında belirtilmiş olan elektronik posta adresine gönderilmektedir. Elektronik vizenin kağıt ortamına aktarılması ve Dubai sınırları içerisine giriş sırasında ilgili birimlere ibraz edilmesi ile birlikte seyahat oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Dubai aktarmalı olarak başka bir ülkeye seyahat edecek kişilerin Dubai Havalimanı sınırları içerisinde 24 saatten kısa süre kalacak yolcuların transit vize almaları zorunluluğu bulunmamaktadır. Havalimanı içerisinden çıkış yapılacak olması durumunda veya bir sonraki uçusun 24 saatten uzun sürede gerçekleştirilecek olması halinde transit vize sahibi olunması şartı aranmaktadır.

Dubai 96 Saatlik Vize Nasıl Alınır?

Dubai 96 saatlik transit vize, BAE Göçmenlik Ofisi tarafından düzenlendiği takdirde alınmaktadır. Uygun belgelere sahip olma koşuluyla herkes BAE transit vizesi alarak seyahat edebilir. Bu vize, örneğin; Yolcunun Hindistan’dan Dubai’ye ve Dubai’den bir sonra ki varış noktasına ait uçak biletini ibraz etmesi durumunda geçerlidir. Dubai transit vize sadece Dubai Havalimanı’ndan kalkış ve varış için geçerlidir. Mutlaka 3. varış noktasına ait uçak bileti sunulmalıdır.

96 Saatlik Dubai vizesinin geçerlilik süresi nedir?

Transit vize türü, veriliş tarihi itibari ile 30 gün geçerli olan ve uzatılamayan tek girişli bir vizedir. Kalış süresi, veriliş tarihinden itibaren 96 saat (4 gün) kadardır.

96 saatlik Dubai vizesi için nasıl başvurabilirim?

Başvuru için gerekli şartları sağlayan tüm yolcular 96 saatlik vizeye sahip olabilir. Belgelerinizin renkli taranmış hali vize başvurusu için yeterlidir. UDK Dil Kursu uzmanları ile görüşerek zaman kaybetmeden işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Vize düzenlendiğinde e-posta adresinize gönderilecektir.

Dubai vizesi aldıktan sonra çıktı almam gerekir mi?

Evet, havaalanında ibraz etmek üzere elektronik olarak düzenlenen vizenin çıktısını almanız gerekir. Seyahat boyunca e-vizenin bir kopyasını mutlaka yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Dubai’den geçiş yaparken test yaptırmam gerekir mi?

BAE seyahat gereksinimlerine göre, kalkıştan önce negatif PCR testi yaptırmanız ve varışta yeni bir test daha yaptırmanız gerekmektedir. Yolcuların, gerekli tüm seyahat gereksinimlerini yerine getirmeleri ve kalkıştan 48 saat önce yapılan negatif PCR test sonucunu havaalanında sunmaları gerekmektedir.

Dubai 96 Saatlik Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

  • Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli pasaport
  • Biyometrik fotoğraf
  • Onaylanmış Gidiş ve dönüş uçak bileti
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi

Dubai 96 saatlik transit vize başvurusu için tüm belgelerin eksiksiz olması önemlidir. Tüm evrakların taratılarak ibraz edilmesi ve yıpranmış olmaması gerekmektedir.