İçeriğe geç

İletişim

Dubai Cruise Vizesi

Dubai Cruise Vizesi sayfamızda vize başvurularından önce ilgili seyahatin detaylarına dair bilgi vermeyi amaçladık. Cruise kelime olarak seyir anlamını taşımaktadır. Günümüzde yüzen otel şeklinde tabir etmiş olduğumuz Cruise gemileri ismini buradan almaktadır. Cruise gemisi yolculukları ile şehirler, ülkeler ve kıtalar arası seyahat edilebilmektedir. Gemide bulunan odanızın camından bakarken farklı şehirler veya ülkelere uyanma fikri ile birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. İçerisinde bulunan barlar, marketler, kuaförler ve birçok alternatifin yer aldığı yüzen şehir olarak kabul edilmektedir.

UDK Dil Kursu olarak Cruise Vizesi başvuru işlemleri sırasında profesyonel olarak danışmanlık hizmeti sağladığımızı hatırlatmak isteriz. İletişim adreslerimizi kullanarak vize temsilcilerimiz ile görüşebilir ve başvuru sürecini oldukça kolay ve hızlı bir şekilde başlatabilirsiniz.

Dubai Cruise Vize Başvurusu

Birleşik Arap Emirlikleri’nin en büyük ve en kalabalık şehri Dubai, Basra Körfezi’nin güneydoğu kıyısında yer almaktadır. BAE’ni oluşturan yedi emirlikten biridir. Ülkenin hızla büyüyen şehirlerindendir ve bu nedenle de dünyanın farklı yerlerinden insanların, iş ve eğlence için sıklıkla ziyaret ettiği yerlerin başında gelmektedir. Ancak seyahat etmeden önce bazı adımlar tamamlanmalıdır.

Cruise Gemi Turu için öncelikle kendinize bir rota belirlemeniz gerekmektedir. Hangi şehrin hangi limanından gemiye katılım sağlayacak olduğunuzun ve seyahati nerede sonlandıracak olduğunuzun belirlenmiş olması gerekmektedir. Bir sonraki adımda söz konusu rotaya uygun bir tura katılmak yer almaktadır.

Dubai sınırları içerisine gemi turu ile seyahat etme planı olan kişilerin Dubai Cruise Vizesi sahibi olmaları şartı aranmaktadır. Dubai gemi turu vizesi sahibi olmaksızın Cruise turlarına katılım gerçekleştirebilmek mümkün olmamaktadır. İsteğe bağlı olarak Cruise vizesine sahip olduktan sonra Dubai’ye havayolu ile seyahat edilmesinin ardından gemi turuna Dubai’den katılabilirsiniz. Dubai gemi turu için vize başvuru işlemleriniz Emirates Group iştirakı Dnata Group güvencesi ile en hızlı şekilde gerçekleştirilmektedir.

Başvuru işlemlerini başlatmak için vize uzmanlarımız ile iletişime geçmeniz yeterli olmaktadır. Vize temsilcilerimiz sürece dair bilinmesi gerekenleri tarafınız ile paylaşarak başvurunun en uygun şekilde gerçekleştirilmesi konusunda hizmet vermektedir.

Dubai Cruise Vizesi Başvuru Evrakları

  • Pasaport: Fotoğraf ve diğer kişisel bilgilerinin bulunduğu sayfa renkli olarak taratılmalıdır. Seyahat bitiş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerli süresi olmalıdır.
  • Fotoğraf: Her başvuru sahibi beyaz fon üzeri, renkli biyometrik fotoğrafı ile başvuru yapmalıdır. Siyah beyaz fotoğraflar kabul edilmemektedir.
  • Tur belgeleri: Katılacağınız tur biletlerinin fotokopileri ile başvuru yapılmaktadır.
  • İkamet belgesi: Yalnızca, mevcut uyruğu ile ikamet edilen ülke aynı değilse talep edilmektedir.

Dubai Cruise Vize Nasıl Alınır?

Vize muafiyeti bulunmayan ülkelerin vatandaşları seyahat etmeden önce vize almalıdır. Türkiye’de Dubai vizesi, Dubai Göçmenlik Ofisi aracılığıyla alınmaktadır. E-vize olarak düzenlemekte olup belgenin çıktısı alınarak pasaport ile birlikte seyahat edilebilmektedir. Gerekli şartları sağlayan yolcular yukarıda ki belgelerin renkli taranmış halini vize@udk.com.tr adresine ileterek başvuru işlemlerini başlatabilirler. Vize 24-72 saat arasında onaylanmaktadır. Onayladığı tarihten itibaren 30 gün boyunca geçerli olup e-posta adresinize iletilmektedir.

Dubai Cruise Vize Süresi Uzatma

Cruise vize süresini uzatma imkanınız vardır. Vize bitiş tarihinden 10 gün önce UDK Dil Kursu ile iletişime geçmeniz işlemler için yeterlidir. Uzatma başvurularında ilaveten ödeme yapmanız gerekmektedir. Uzatma onayınız geldiğinde vizenizin 30 gün daha süresi olacaktır.

Dubai Cruise Vize Ücreti

Dubai Cruise vizesi için 115 USD ücretin ödenmesi gerekmektedir. Tüm vize başvurularında olduğu gibi ücretin ödenmesi vizenin onaylanacağı anlamını taşımamaktadır. Ücret, başvurunun tamamlanması için Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)Konsolosluğu tarafından talep edilmektedir. Onaylanmayan vizelerin ücreti geri iade edilmemektedir.

Dubai Cruise Vize ile ilgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Dubai vize başvurularının işlem süresi dosya işleme girdikten sonra 24 ile 72 saat arasında değişmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ofisinin tatil günleri olan Cuma ve Cumartesi bu sürenin dışındadır. Tatil günlerinden dolayı oluşabilecek uzamalardan UDK Dil Kursu sorumlu değildir.
  • Dubai göçmenlik ofisi vize süresini aşan kişilere cezai yaptırım uygulamaktadır. Lütfen vize süresine dikkat ediniz. Süreyi uzatmak istediğiniz takdirde vize bitiş tarihinden en geç 10 gün önce UDK Dil Kursu ile iletişime geçiniz.
  • Birleşik Arap Emirlikleri vize e-vize olarak düzenlenmektedir. Çıktı alarak seyahat ediniz.