İçeriğe geç

İletişim

Dubai Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Dubai Konsolosluğu tarafından vize başvuru işlemleri sırasında talep edilen Dubai vizesi için gerekli evraklar başvuru yapılacak olan vize türüne, seyahat süresine, giriş hakkına ve başvuru sahibinin niteliğine göre değişiklik gösterebilmektedir. Talep edilen belgelerin hazırlanabilmesi için öncelikli olarak seyahat nedenine uygun olan vize türünün belirlenmesi oldukça önem arz etmektedir.

Dubai Vize İstiyor Mu?

Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi kişilerin Dubai seyahatleri öncesinde vize sahibi olma zorunlulukları bulunmaktadır. Hususi (Yeşil) PasaportDiplomatik (Siyah) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaportu sahipleri Dubai’ye yapacakları 90 günü aşmayan seyahatleri için vize zorunluluğundan muaf tutulmaktadır.

Dubai Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dubai seyahat planı bulunan kişilerin başvuruları Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş olan akredite vize başvuru merkezleri aracılığıyla yapılmaktadır. Kurumumuz aracılığıyla yapacağınız başvuru işlemlerinde vize uzmanlarımız başvuru adımlarını şahsınız adına tamamlayarak süreci sizin adınıza yönetmektedir. Başvurunun değerlendirilmesi BAE Konsolosluğu Göçmenlik Ofisi yetki alanı içerisine girmektedir.

Dubai vizesi uzmanlarımıza iletişim adreslerimizden ya da telefondan üzerinden 0 382 213 86 60 direkt yararlanarak kolay ve hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz.

Dubai vize başvuru süreci

Dubai vize başvuru süreci çok basittir. Dubai Göçmenlik Ofisi tarafından yetkili udk dil kursuleri aracılığıyla Dubai vizesi alabilirsiniz. Dubai vizesi için gerekli evrakları hazırladığınız takdirde UDK Dil Kursu Birleşik Arap Emirlikleri vizesi konusunda size yardımcı olmaktadır.

Dubai’ye ziyaret etmeyi düşünen vatandaşlar seyahat izni şeklinde düzenlenen Dubai vizesine sahip olmalıdır. Vize başvuru süreci ve seyahat için uygunluk kriterleri kişilerin milliyetine bağlı olarak değişmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için diğer ülke vatandaşlarına kıyasla daha esnek bir süreç işlemektedir. Birleşik Arap Emirlikleri’ne seyahat edecek kişiler aşağıda ki evrakları hazırlayarak turistik, ticari, transit, ziyaret vize başvurusunda bulunabilirler. Başvuru onaylandıktan sonra izin belgesinin (Dubai vizesi) bir kopyası yolcuya gönderilmektedir.  Başvuru sahiplerinin vize üzerinde barkod (seri no) bulunmasına dikkat ederek ilgili belgeyi kağıt ortamına aktarması gerekmektedir. Kişinin belirtilen süre içerisinde ülkeye giriş yapması gerekmektedir.

Dubai Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Standart Dubai vize başvuruları 72 saat, ekspres Dubai vizesi 24 saat içerisinde sonuçlanmaktadır. Planan Dubai seyahati ile ilgili olarak herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına seyahat tarihinden en az 10 iş günü öncesinden kurumumuzla iletişime geçilmesi oldukça önem arz etmektedir. Başvuru işlemleri ile ilgili ayrıca merak ettikleriniz için vize uzmanlarımız ile iletişim adreslerimiz üzerinden kolaylıkla görüşme yapabilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz.

Dubai Vize Türleri

Birleşik Arap Emirlikleri’ne gitmek için vize başvurusunda bulunmanız gerekir. Tüm Emirliklerde seyahate etmek için tek vize kullanılabilirken, yararlanabileceğiniz farklı vize türleri vardır. Bu tipler kalış süresine göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle, size en uygun türü seçebilmeniz için doğru olanı bilmeniz gereklidir.

Dubai Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Dubai seyahatinin kısa süreli, 90 günden az gerçekleştirilecek olması halinde genellikle renkli olarak taratılmış Nüfus Cüzdanı, Pasaport, vize ücreti ödemesine ait banka dekontu talep edilmektedir. Seyahatin uzun süreli, 90 günden fazla sürecek olması halinde başvurular Dubai Göçmenlik Ofisi tarafından kabul edilmektedir. Türkiye’de yasal oturum izni sahibi olan yabancı uyruklu kişilerin oturum kartları ile birlikte başvurularını gerçekleştirmeleri şartı aranmaktadır.

Dubai vizesi için gerekli evraklar aşağıda sıralandığı gibidir.

  • Renkli olarak taratılmış olan Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
  • Seyahat bitiş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerliliği bulunan renkli olarak taratılmış Pasaport,
  • Seyahat amacına uygunluk gösteren vize türüne ait ücretin yatırıldığını ibraz eden banka dekontu,
  • Renkli olarak taratılmış T.C. Oturum İzni Belgesi (yabancı pasaport sahibi kişilerden talep edilmektedir.)

Dubai vizesine başvuruda bulunacak olan kişinin 18 yaşından küçük olması halinde her iki ebeveynin iznini gösteren muvafakatname belgesinin ibraz edilmesi gerekmektedir. Söz konusu başvurusunun birlikte seyahat edilecek olan kişiye ait olan Dubai vizesi ile birlikte yapılması şartı aranmaktadır.

Planan Dubai seyahati ile ilgili olarak herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına seyahat tarihinden en az 10 iş günü öncesinden kurumumuzla iletişime geçilmesi oldukça önem arz etmektedir. Dubai vize başvurusu Dubai Konsolosluğu tarafından değerlendirilerek onaylanmasının ardından başvuru sırasında belirtilmiş elektronik posta adresine gönderilmektedir. Başvuru sahiplerinin vize üzerinde barkod (seri no) bulunmasına dikkat ederek ilgili belgeyi kağıt ortamına aktarması gerekmektedir. Dubai vizesi için gerekli evraklar ya da aşvuru işlemleri ile ilgili ayrıca merak ettikleriniz için vize uzmanlarımız ile iletişim adreslerimiz üzerinden kolaylıkla görüşme yapabilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz.