Tier 2 ve Tier 5 İngiltere Çalışma İzni Vizesi türleri ile ilgili detaylı bilgiler bu sayfada verilmiştir. İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve diğer İngiltere Çalışma Vizesi türleri hakkındaki bilgiler web sayfamızın ilgili bölümlerinden erişebilirsiniz.

Tier 2 ve Tier 5 İngiltere Çalışma İzni Vizesi türleri İngiltere Çalışma İzni (Work Permit) gerektiren vize türleridir. Tier 2 veya Tier 5 İngiltere Çalışma İzni Vizesi ile İngiltere’de çalışmak amacıyla başvuru yapılması için İngiltere’de çalışılacak işyerinin belirlenmiş olması ve işverenin başvuru sahibi adına İngiltere Çalışma İzni çıkartması gerekmektedir. Tier 2 ve Tier 5 İngiltere Çalışma Vizesihakkında detaylar maddeler halinde aşağıda verilmiştir.

İngiltere Çalışma Vizesi türleri ve başvuru prosedürü hakkında detaylı bilgi için iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir, uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

 

 • İngiltere Çalışma Vizesi başvuru sahibi önceden belirlenmiş olan ve kendisini İngiltere’ye getirmek isteyen işyeri haricinde herhangi bir şekilde çalışamaz. Ancak işyeri devredilirse aynı işyerinde çalşmaya devam edilebilir.
 • Bu vize türü için öncelikli olan işverenin sponsorluk kaydını yaptırmış ve gerekli izinleri almış olmasıdır.
 • Daha önce uygulanan çalışma izni (Work Permit) ile benzerlikler göstermektedir.
 • Bahsedilen iş ve istihdamlar ücret karşılığı olabileceği gibi ücretsiz de olabilirler.
 • Eğer bir şirkette çalışılacaksa başvuru sahibinin şirket içindeki hissesi %10 dan fazla olmamalıdır.
 • Başvuru sahibinin 16 yaşından büyük olması gerekmektedir.
 • İngiltere Çalışma İzni Vizesi süresi iş sözleşmesinde yer alan süre + 1 ay olacaktır. Şayet sözleşmede yer alan süre 3 yıldan fazla ise vize süresi 3 yıl + 1 ay ile sınırlanacak olup süre bitiminde aynı işyerinde çalışılmaya devam ediliyor ve gerekli kriterler sağlanıyorsa uzatılabilirdir.
 • Vize süresinin uzatımı için başvuru İngiltere’den yapılmalıdır. Konu hakkında bilgi almak için firmamız Londra Ofisindeki uzmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.
 • Başvuru sahibinin aşağıda verilen şema kılavuzluğunda en az 50 puanı sağlaması gerekmektedir.
 • Bu 50 Puanın yanı sıra İngilizce ve maddi yeterliliği de sağlanmalıdır.
 • Unutulmamalıdır ki İngiltere Çalışma İzni Vizesi ile İngiltere’ye giriş yapıldığında her hangi bir suretle Devlet Sosyal Yardımlarına başvurulamaz. Ayrıca bu vizeyle İngiltere’ye giriş yapıldıktan sonraki 7 gün içerisinde polis kaydı yaptırılmalıdır. Polis kaydının ne olduğu ve nasıl yaptırılacağı hususunda firmamızla irtibata geçebilir uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.
 • Dikkat edilmesi gereken bir husus da başvurunun asıl konusu olan iş haricinde İngiltere’de yapılması düşünülen her hangi bir ek iş veya gönüllü çalışmalar için asıl işverenden izin alınmış olmalı ve bu izin başvuru sırasında başvuru dosyası içerisinde sunulmalıdır. Aksi takdirde herhangi bir ek veya gönüllü işte çalışmak sözkonusu değildir.

 

Puanlama Sistemi:

1. İş:

 1. İş, eksiklik olan alanlar listesinde ise — 50 Puan
 2. Teklif edilen iş, yerel işgücü testini geçmekte ise — 30 Puan
 3. Şirket içi transfer söz konusu ise — 30 Puan
 4. Öğrenim sonrası çalışma söz konusu ise — 30 Puan

 

2. Eğitim Seviyesi:

 1. Belirlenmiş ve onaylı lisans altı diploma — 5 Puan
 2. Lisans ve Yüksek Lisans (Master) diploması — 10 Puan
 3. Doktora diploması — 15 Puan

 

3. Gelir Seviyesi (Yapılacak işten elde edilecek brüt gelir) :

 1. 17.000 – 19.999 — 5 Puan
 2. 20.000 – 21.999 — 10 Puan
 3. 22.000 – 23.999 — 15 Puan
 4. 24.000 ve üstü — 20 Puan

 

Tier 2 ve Tier 5 İngiltere Çalışma İzni Vizesi ile ilgili detaylı bilgi ve profesyonel danışmanlık için firmamızla irtibata geçebilir, uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

İngiltere vizeleri ve başvuruları hakkında detaylı bilgi için İngiltere Vizesi Türleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere Çalışma (İş) Vizesi ile ilgili olarak vize danışmanlarımızla iletişime geçmek için lütfen tıklayınız

Summary
Aggregate Rating
5 based on 1 votes
Brand Name
UDK
Product Name
UDK - İngiltere Çalışma Vizesi