İçeriğe geç

İletişim

Dubai Transit Vize

Dubai Transit Vize Başvurusu

Dubai transit vize başvurusu için Dubai aktarmalı olarak başka bir ülkeye seyahat edecek kişiler başvuruda bulunmaktadır. Dubai Havalimanı terminal 1-2-3’ten yapılan transit uçuşlarda 3 ayaklı uçak bileti olan yolcular için geçerli olmaktadır. Yolcular bir sonra ki uçuşa kadar 48 saati aşmamak koşuluyla tek girişli Dubai transit vizelerini kullanarak Dubai’ye giriş yapabilmektedir. Yolcuların uçuşlar arasında terminal değişikliği yapacak olması durumunda transit vize talep edilmektedir. Dubai Uluslararası Havalimanı sınırları içerisinden çıkış yapmamak ve 24 saat sınırını aşmamak kaydı ile gerçekleştirilen seyahatlerde transit şartı aranmamaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri üzerinden başka bir ülkeye aktarmalı olarak seyahat edecek kişilerin Dubai 48 Saatlik Transit Vize başvurularını kurum olarak gerçekleştirmekteyiz. Başvuru sahiplerinin aktarma yapacakları ülkeye (onward flight) 48 saat içerisinde geçiş yapmaları ve transit vizelerini görevlilere beyan etmeleri gerekmektedir. Tarafımız desteği ile yapılan başvuru işlemleri ortalama 24-48 saat içerisinde değerlendirilerek sonuçlanmaktadır.

Transit vize ne demek?

Transit vize, kısa bir süre için geçerli olan bir vizedir. Uyruğa ve varış ülkesine bağlı olarak, yabancı bir havaalanında bağlantı kurmak veya üçüncü bir ülkeye geçmek için ihtiyaç duyulmaktadır. Birleşik Arap Emirlikleri’nde 2 tür transit vize vardır:

  • 48 saatlik transit vize (2 günlük vize)
  • 96 saatlik transit vize (4 günlük vize)

Dubai transit vizesi, Dubai havalimanından geçişler için talep edilmekte olup tek giriş izni vermektedir. Vizenin geçerlilik süresi bitmeden ülkeden ayrılmanız gerekmektedir. Ülkeden çıktıktan sonra vize süreniz halen devam ediyor olsa bile tekrar giriş yapma imkanınız bulunmamaktadır. 24 saati geçmeyen aktarma sürelerinde havalimanından çıkış yapılmayacaksa transit vize almaya gerek yoktur. Ülkede belirtilen süreden daha uzun kalacak vatandaşların mutlaka 3 ayaklı uçak biletini sunarak vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Örneğin; Dubai aktarmalı Avusturalya bileti olan yolcuların Avusturalya biletleri ile başvuruda bulunmaları gerekecektir.

Dubai aktarmalı uçuş için transit vize gerekir mi?

24 saatlik transit geçişlerde havaalanından çıkış yapılmayacaksa vize almaya gerek yoktur. Ülkede 24 saatten fazla duracak vatandaşların başvuru gerçekleştirmesi gerekmektedir. Vize onayı alındıktan sonra 30 günlük süre içerisinde Dubai transit vizesi kullanılmalıdır. Aksi takdirde iptal olmaktadır.

Dubai transit vizesi havaalanından alınır mı?

Dubai üzerinden transit geçiş süresi 24 saati aşıyorsa seyahat etmeden önce vize başvurusunda bulunmanız gerekir. Transit vize havaalanından alınamamaktadır. Yolcuların seyahat etmeden önce mutlaka geçerli bir vizeye sahip olmaları gerekmektedir. Dubai vizesi, pasaporta işlenen vizelerden değildir. Diğer vize türlerinde olduğu gibi e-vize olarak düzenlenmektedir. Yolcular, vize onayı geldikten sonra belgenin çıktısını alarak pasaport ile birlikte Birleşik Arap Emirlikleri sınırlarından girişlerini gerçekleştirebilirler. Vize, BAE Göçmenlik Ofisi tarafından düzenlenmektedir. UDK Dil Kursu aracılığıyla başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Transit vizeye kimler başvurulabilir?

Birleşik Arap Emirlikleri’ne vizesiz giriş için uygun olmayan vatandaşların vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 24 saati aşan transit geçişleri için mutlaka vize almalıdır.

Dubai Transit Vizesi Gerekli Evrakları

Dubai vizesine başvurular online adımlarla elektronik vize sistemi üzerinden yapılmaktadır. Başvurular gerekli evrakların renkli olarak taratılması ile başlatılmaktadır. Bir sonraki adımda online vize başvuru formu doldurulması ile kayıt işleminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başvuru süreci kayıt işleminin ardından başlamaktadır. Başvuru formuna buradan ulaşarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Kurumumuz desteği ile gerçekleştirilen vize başvuruları Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Göçmenlik Ofisi tarafından değerlendirilerek ortalama 24-48 saat içerisinde sonuçlandırılmaktadır.

Dubai Transit Vizesine başvuru aşamasında talep edilen belgeler aşağıda sıralandığı gibidir.

  • Renkli olarak taratılmış Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
  • Renkli olarak taratılmış seyahat bitiş tarihinden sonra en az 6 ay geçerliliği olan Pasaport Fotokopisi (Kişisel bilgiler ve fotoğrafı içeren sayfa),
  • Dubai Transit Vizesine başvuru aşamasında talep edilen ücretin yatırıldığını gösteren Banka Dekontu,
  • Renkli olarak taratılmış en az 6 ay geçerliliği bulunan T.C. Oturum İzni Belgesi (Yabancı pasaport sahiplerinden talep edilmektedir.)
  • Transit uçuş gerçekleştirilecek ülke için alınan uçak bileti.

Cuma ve Cumartesi günleri Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsolosluğu tatil günleridir. Başvurular tatil günleri, konsolosluk yoğunluğu ve ek evrak talep edilmesi durumlarında tahmin edilenden daha uzun sürede sonuçlanabilmektedir. İşlemler öncesinde söz konusu günlere dikkat edilmesi oldukça önem arz etmektedir.

Dubai Transit Vize Ücreti

Dubai transit vizesine başvuru işlemleri sırasında talep edilen vize ücreti Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsolosluğu tarafından talep edilmektedir. Başvurunun herhangi bir nedenden dolayı vize reddi ile sonuçlanması halinde ödenen vize bedeli iade edilmemektedir. Bu nedenle vize talebi oluşturma işlemlerinin talep edildiği şekilde yapılması oldukça önem arz etmektedir. Başvuru ücretleri konsolosluklar tarafından dönemsel olarak güncellenmektedir. Bu nedenle işlemler öncesinde güncel bedelin teyit edilmesi önem teşkil etmektedir. Dubai Vize Ücreti sayfamız üzerinden güncel ücretlerle ilgili bilgi sahibi olabilir ve başvuru işlemlerini kurumumuz danışmanlığında başlatabilirsiniz.