İçeriğe geç

İletişim

Dubai Turistik Vize

Dubai Turist Vizesi

Dubai’de turizm ülkenin artan gelişimi ile günden güne yükselmektedir. Eşsiz binalar ve güzel mimarisi ile her yıl daha fazla turist çeken ülke haline gelmiştir. Özellikle Dubai ve Abu Dabi turizm sektöründe önemli bir konuma yükselmiştir. Birleşik Arap Emirlikleri’nin eşsiz mimarisini ve göz kamaştırıcı emirliklerini gezmek için vize şartı vardır.

BAE’nin yedi emirliğinden herhangi birine turistik seyahat etmek isteyen kişiler Dubai turist vizesi almalıdır. Dubai turistik vize, pasaport bilgilerine göre düzenlenmektedir. Bu vize, ülkeye giriş izni veren seyahat belgesi niteliği taşımaktadır.

Dubai turist vizesi, kısa süreli seyahatler için verilmektedir. Turistik gezi, fuar katılımı, ziyaret, toplantı gibi amaçlarla seyahat edecek kişilerin başvurması gereken vize türüdür. Bu vize ile çalışılamaz ve iş kurulamaz. Dubai vizesinin üzerinde kişinin kaç gün süreyle kalacağı belirtilmektedir. Belirtilen süreden fazla kalınması ve vize ihlali yapılması durumunda kişiler para cezası ödemek durumunda kalabilir ve bir sonraki vize değerlendirmesinin olumsuz neticelendirilmesine yol açabilir. Bu sebeple vizenin veriliş amacına göre kullanılması önemlidir.

Dubai’ye vize alınıyor mu?

Dubai turistik vize muafiyeti bulunmayan ülkelere mensup vatandaşlar seyahat etmeden önce Dubai vizesi almalıdır. Türkiye ile BAE arasındaki vize muafiyeti anlaşmasına göre bordo pasaport hamili vatandaşlar vizeye tabidir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeyi Dubai Göçmenlik Ofisi aracılığıyla e-vize olarak almaktadır. Pasaporta basılan vize olmadığından dolayı internet üzerinden kolaylıkla başvuru yapma imkanı bulunmaktadır. Başvurular için bölge ayrımı yoktur ve şahsen yapılamamaktadır. Başvurular sadece yetkili firmalar tarafından kabul edilmektedir. UDK Dil Kursu Dubai vize işlemlerinde yetkilidir. Gerekli evrakları taratarak temsilcilerimize iletmeniz halinde başvurunuz yapılmaktadır. Dubai vizesi, başvuru işleme alındıktan sonra 24-72 saat içerisinde onaylanmaktadır ve e-posta adresinize iletilmektedir.

Dubai Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Dubai turistik vizesi başvuru işlemleri için aşağıda sıralanan evrakların hazırlanması gerekmektedir.

 • Pasaport Fotokopisi: Dubai turist vizesi başvurularında geçerlilik süresi en az 6 ay olan pasaport ile ülkeye giriş yapılabilmektedir. Başvuruda bulunulan pasaport ile seyahat etmeye dikkat etmelisiniz. Fotoğraf ve kişisel bilgilerini içeren sayfa renkli olarak taratarak iletmeniz gerekmektedir.
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Başvuru için pasaport fotokopisi yeterli olmakla birlikte bazen nüfus cüzdanı görüntüsü talep edilmektedir.
 • Biyometrik fotoğraf: Renkli olarak taratılmalıdır.
 • Dekont: Dubai vize işlemleri için yatırılan banka dekontu.
 • T.C. Oturum İzni Belgesi: Yabancı pasaport sahiplerinden talep edilmektedir, renkli olarak taratılmalıdır.

Dubai Turistik Vize Nasıl Alınır?

Birleşik Arap Emirlikleri vize prosedürleri milliyetlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için başvuru işlemleri ve evrakları diğer ülkelere kıyasla daha esnek ve kolaydır. Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsolosluğu Dubai vizesi başvurularını doğrudan kabul etmemektedir. Başvuru işlemlerinin Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi ile koordine çalışan kurumumuz ile hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz.

Dubai vizesi başvuru işlemleri T.C. vatandaşları için elektronik vize sistemi üzerinden online olarak Dubai Göçmenlik Ofisi’ne yapılmaktadır. Başvuru işlemleri Göçmenlik Ofisi tarafından onaylandığı için Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsolosluğu başvuru sahiplerini vize mülakatına çağırmamaktadır.

Vize türüne uygun olan evrakların taratılarak vize sistemine yüklenmesi gerekmektedir. Online vize başvuru formunun doldurulması ile birlikte sisteme kayıt işlemi gerçekleştirilmektedir. Değerlendirme süreci sona erdiğinde başvuru sonucu başvuru aşamasında belirtilen elektronik posta adresine gönderilmektedir.

Başvuruda bulunmak için vize@udk.com.tr adresine belgelerinizi iletebilirsiniz.

Dubai Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Ülkemiz sınırları içerisinden Dubai seyahati gerçekleştirecek olan Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahiplerinin seyahatleri öncesinde vize sahibi olmaları gerekmektedir. Hususi (Yeşil), Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) Pasaport sahipleri 90 günü aşmayan seyahatleri için Dubai vizesi sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır.

Dubai Turistik Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

UDK Dil Kursu olarak Dubai Turistik Vize başvuru işlemleri konusunda profesyonel olarak danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Dubai vize başvuruları Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş akredite vize başvuru merkezleri aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Dubai vizesine başvuru işlemleri elektronik vize sistemi üzerinden online olarak yapılmaktadır. Tarafımızdan danışmanlık hizmeti almanız durumunda işlemler sırasında şahsen bulunma zorunluluğunuz söz konusu olmamaktadır.

Dubai vizesi için gerekli evraklar kargo, kurye veya elektronik posta yolu ile tarafımıza iletilebilmektedir. Belgeler vize uzmanlarımız tarafından düzenlenerek başvuru sistemine en uygun şekilde gerçekleştirilmektedir. Dubai vizesi onay tarihinden itibaren 58 gün geçerliliği olan bir vize türdür.

Online Dubai Vize Başvurusu Yapın

60 saniyede Dubai Online Vize Başvurusu yapabilmek için aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Doldur çevrimiçi form.

 • Formu doldurmaya başlamadan önce Pasaport görüntüsünü, Kimlik fotokopisinin ön, arka yüzünü ve Bilgilendirme ve Taahhütname Formunu önceden hazırlayınız.
 • Online Dubai vize başvurusu 30 Gün Tek Girişli yapılmaktadır. Diğer vize çeşitleri için Dubai uzmanımızla görüşebilirsiniz.
 • Yükleyeceğiniz dosyalar .pdf, .flv, .avi, .jpg, .jpeg, .png, .gif formatında olabilir.
 • Vizeniz 72 saat içerisinde onaylandıktan sonra Bilgilendirme ve Taahütname Formunu imzalayıp vize@udk.com.tr mail adresine gönderiniz.

Dubai Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Dubai turistik vize başvuruları ortalama 2-3 iş günü içerisinde değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahipleri ve Türkiye’de oturum izni olan yabancı pasaport sahiplerinin Dubai vize başvuruları Dubai Göçmenlik Ofisi tarafından işleme alındıktan sonra 48-72 saat içerisinde sonuçlanmaktadır. Başvuru işlemlerinin konsolosluk yoğunluğuna veya resmi tatil günlerine denk gelmesi durumunda başvuru sonuçlanma süresinde değişiklik meydana gelebilmektedir. Değerlendirme aşamasında başvuru sahibinden ek evrak talep edilmesi durumunda sonuçlanma süreci tahmin edilenden uzun olabilmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi Cuma ve Cumartesi günleri hizmet vermemektedir. Başvuru işlemleri Pazartesi – Perşembe günleri 09.00 – 16.00 saatleri arasında kabul edilmektedir. Başvuruların onaylanması veya reddedilmesi Birleşik Arap Emirlikleri Göçmen Ofisi yetki alanı içerisindedir. Vize talebi oluşturma sürecinde danışmanlık hizmeti veren kurumların başvuruları değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır. Dubai vize temsilcilerimizden destek alarak işlemlerin şahsınız adına en doğru şekilde yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Dubai turistik vize kaç gün geçerlidir?

Dubai turistik vize geçerlilik süresi 58 gündür. BAE sınırları içerisine girdikten sonra kalış süresi ise 30 gün olarak belirlenmiştir. Kalış süresi ülkeye giriş yapıldığı andan itibaren sayılmaya başlanmaktadır.

Sahip olduğunuz Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi ile 7 emirliğe giriş yapılabilmektedir (Dubai, Abu Dhabi, Ajman, Füceyre, Resü’l Hayme, Şarika, Ummul-Kayveyn). Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi (UAE Immigration Office) güvenlik prosedürü gereğince başvurunun olumsuz bir sonuç almaması için başvurunun güvenli, yetkili kurumlar tarafından yapılması oldukça önem arz etmektedir. Başvuru sürecinde kurumumuzu tercih ederek tüm adımların şahsınız adına en doğru şekilde atılmasını sağlayabilirsiniz.

Dubai Turistik Vize Ücreti

Dubai turistik vize ücreti (30 gün tek girişli) 110 USD’dir. Dubai turistik vize türleri 30 gün tek giriş, 30 gün çoklu giriş, 90 gün tek giriş ve 90 gün çoklu giriştir. Tüm bu vize türleri için belirlenen Dubai vize ücretleri farklıdır. Ayrıca yabancı uyruklu başvuru sahiplerinin uyruklarına bağlı olarak gider bedeli tahsis edilmektedir.

Dubai vize ücreti sayfamız üzerinden güncel vize ücret detaylarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Belirtilen ücret içerisinde vize ücreti, konsolosluk harcı ve hizmet bedeli yer almaktadır. Kurumumuzdan alacağınız danışmanlık hizmeti ile başvuru işlemlerinin hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz.

Dubai vize reddi

Dubai vize ücretleri Dubai Konsolosluğu tarafından belirlenmekte ve dönemsel olarak güncellenmektedir. Başvurunun herhangi bir nedenle reddedilmesi durumunda başvuru aşamasında ödenen vize ücreti iade edilmemektedir. Bu nedenle başvurunun en doğru şekilde yapılması oldukça önem arz etmektedir. Turistik vize başvuru işlemlerinde herhangi bir yaş ayrımı yapılmaksızın konsolosluk tarafından belirlenmiş olan ücret tahsis edilmektedir.

Dubai Vize Türleri

Dubai vize türleri Dubai’de kalış süresine ve ülkeye giriş hakkına göre belirlenmektedir. Seyahat detaylarına uygun olan vize türünün belirlenmesi ve ilgili vize türüne ait gerekli evrakların bir araya getirilmesi gerekmektedir. Turistik gezi amaçlı olarak başvuru yapılabilecek vize türleri aşağıda sıralandığı gibidir.

 • 30 Gün Tek Girişli Vize: Vize onay tarihinden itibaren 58 gün geçerli olmaktadır. 30 Günlük Tek Girişli Vize ile Dubai sınırları içerisine bir kez giriş yaparak 30 gün ikamet edilebilmektedir.
 • 30 Gün Çok Girişli Vize: Vize onay tarihinden itibaren 58 gün geçerli olmaktadır. 30 Günlük Çok Girişli Vize ile Dubai sınırları içerisine birçok kez giriş yaparak 30 gün ikamet edilebilmektedir.
 • 90 Gün Tek Girişli Vize: Vize onay tarihinden itibaren 58 gün geçerli olmaktadır. 90 Günlük Tek Girişli Vize ile Dubai sınırları içerisine bir kez giriş yaparak 90 güne kadar ikamet edilebilmektedir.
 • 90 Gün Çok Girişli Vize: Vize onay tarihinden itibaren 58 gün geçerli olmaktadır. 90 Günlük Çok Girişli Vize ile Dubai sınırları içerisine birçok kez giriş yaparak toplamda 90 güne kadar ikamet edilebilmektedir.

Yabancı ülke vatandaşlarının Türkiye’de gerçekleştirdiği Dubai vize başvurularında Türkiye’de en az 6 ay geçerliliği olan oturum çalışma izni ibraz etmeleri gerekmektedir. Kurumumuz aracılığıyla başvuru adımlarını en doğru şekilde takip edebilir ve sürecin güvenli bir şekilde tamamlanması sağlayabilirsiniz.

Dubai Turistik Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Göz taraması: Dubai Göçmenlik Ofisi, ülkeye giriş esnasında yolcuları göz taramasından geçirmektedir.
 • Tatil günlerine dikkat edin: Cuma ve Cumartesi günleri Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu tatil günleridir. Vize başvuru işlemleri sırasında resmi tatil günlerine ve çalışma saatlerine dikkat ediniz.
 • Vize süresini aşmayın: Dubai vize süresinin aşılması halinde Birleşik Arap Emirlikleri tarafından kişilere cezai yaptırım uygulanmaktadır. Ülkeden çıkış esnasında fazladan kalınan gün sayısı kadar para cezası uygulanmakta ve kişi göçmenlik bürosuna kaçak olarak rapor edilmektedir. Böyle bir durum söz konusu olduğunda konsolosluk bir sonraki başvuruda vize talebini ret kararı ile sonuçlandırmaktadır.
 • Aynı anda farklı yerlerden başvuru yapmayın: Birden fazla Dubai vize başvurusu yapılması halinde konsolosluk başvuruların tümünü olumsuz karar ile sonuçlandırmaktadır. Bu nedenle tek başvurunun en doğru şekilde yapılması ve değerlendirme kararının beklenmesi gerekmektedir.
 • Ret almamak için başvuruyu doğru yapın: Başvuru sürecinin herhangi bir nedenden dolayı ret kararı ile sonuçlanması durumunda başvuru aşamasında ödenen vize ücreti başvuru sahibine iade edilmemektedir. Vize talebinin en doğru şekilde tamamlanması ücret kaybı ve seyahat planının aksaması ihtimalini ortadan kaldırmak için önem teşkil etmektedir.
 • Vizenin çıktısını alarak seyahat edin: Dubai vizesi elektronik vize olarak başvuru sahiplerine tahsis edilmektedir. Pasaport üzerine işlenen bir vize türü değildir. Başvuru sonucu vize talebi oluşturma sürecinde belirtilen elektronik posta adresine gönderilmektedir. Söz konusu belgenin kağıt ortamına aktarılması ve giriş esnasında sınır görevlilerine ibraz edilmesi ile birlikte Dubai seyahati gerçekleştirilmektedir.
 • 18 yaşından küçük çocuklar için seyahat kurallarına dikkat edin: 18 yaşından küçük kişilerin tek başına Dubai seyahati gerçekleştirmek mümkün değildir. 18 yaşından küçük kişinin en az bir birinci dereceden yakını ile seyahatini gerçekleştirmek gerekmektedir.
 • Vize sonuçlanma süresinin uzayabileceğini unutmayın: Vize talebi değerlendirme aşamasında Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi ek evrak talep ederse sonuçlanma süresinde değişiklik meydana gelebilmektedir.

Dubai Turistik Vizesi ile ilgili ayrıca merak ettiğiniz soruları sormak veya başvuru işlemlerini kurumumuz danışmanlığı ile başlatmak için 0 382 213 86 60 numaralı hattı arayabilirsiniz.