İçeriğe geç

İletişim

Dubai Vize Reddi

Dubai Vize Reddi başvurunun hatalı yapılması, evrakların eksik ibraz edilmesi veya seyahat bitişinden sonra ülkeden ayrılma taahhüdünün verilmemesi gibi durumlarda uygulanabilmektedir. Sayfamızda ret nedenleri ve olumsuz kararlarda yapılması gerekenlere dair gerekli bilgileri sizinle paylaşmayı amaçladık. UDK Dil Kursu olarak Dubai vizesine başvuru işlemlerinde profesyonel olarak sağlamış olduğumuz danışmanlık hizmetinden faydalanarak vize talebinin eksiksiz olarak oluşturulmasını sağlayabilirsiniz. Dubai vizesi uzmanlarımız ile iletişim adreslerimizi kullanarak görüşme yapabilir, merak ettiklerinizi sorabilir ve doğrudan başvuru sürecini başlatabilirsiniz.

Kurumumuz aracılığıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de yasal olarak oturum izni olan yabancı ülke vatandaşları başvuru işlemlerini tarafımız desteği ile en doğru şekilde gerçekleştirebilmektedir.

Dubai Vize Reddi Nedenleri

Dubai sınırları içerisine seyahat edecek kişiler ülkeye giriş yaptıktan sonra sahip oldukları vizenin izin verdiği süre dahilinde Dubai’de kalma hakkına sahiptir. Dubai seyahati için tahsis edilen vizenin süresine sadık kalınması oldukça önem arz eden konular arasında yer almaktadır. Vize süresinin aşılması durumunda ilgili kişilere cezai işlem uygulanmakla birlikte Dubai sınırlarından çıkış esnasında fazladan kalınan süre için para cezası kesilmektedir. Söz konusu duruma ek olarak vize süresini aşan kişiler Dubai Göçmenlik Ofisi aracılığıyla kaçak olarak rapor edilmektedir. Bu durumda bir sonraki Dubai vize başvurusunun ret kararı ile sonuçlanması ihtimali artmaktadır.

Vize süresinin aşımına ek olarak Dubai vizesi için birden fazla başvuru yapılması ve birden fazla geçerli Dubai vizesi olması durumunda başvuru olumsuz olarak değerlendirilmektedir. Dubai vizesi ile ülke sınırları içerisinde herhangi suç teşkil edecek olaya karışılması durumunda bir sonraki başvuruda vize talebi konsolosluk tarafından ret kararı ile sonuçlandırılmaktadır.

Dubai’den Vize Reddi Aldım. Tekrar Başvuru Yapabilir miyim?

Dubai vize başvurusunun olumsuz olarak değerlendirilmesi sonucunda yapılması gerekenlere dair bilgileri bir cevap niteliğinde sizlerle paylaşmayı amaçladık. Dubai vize talebinin olumsuz olarak sonuçlanmaması için dikkat edilmesi gerekenleri aşağıda detaylı olarak açıklamış bulunmaktayız. Dubai Konsolosluğu genellikle söz konusu durumlarda başvuruları ret kararı ile sonuçlandırmaktadır.

  • Daha önce yapılan Dubai seyahatinde vize süresinin aşılması durumunda Dubai Göçmenlik Ofisi kişiyi rapor etmektedir. Bu nedenle bir sonraki başvuruda vize talebi olumsuz olarak değerlendirilmektedir.
  • Dubai’de kısa veya uzun süreli geçerli oturum izni sahibi olarak tekrardan vize başvurusu yapıldığında Dubai Göçmenlik Ofisi başvuru sahibinin geçerli oturum iznini sistemde görmesi nedeniyle vize başvurusunu ret kararı ile sonuçlandırmaktadır.
  • Birden fazla Dubai vize başvurusu yapıldığında başvuruların tümü geçersiz kabul edilmektedir.
  • Daha önce Dubai Turistik Vizesi ile gerçekleştirilen seyahatte Dubai Göçmenlik Ofisi vize çıkış kaşesini sistemde görmediği zaman yapılan başvuru olumsuz olarak sonuçlanmaktadır.

Dubai vize başvurusu Göçmenlik Ofisi üzerinden elektronik posta yolu ile gönderilmektedir. Bu nedenle yukarıda sıralanan sebeplerden dolayı başvurunun reddedilmesi durumunda söz konusu olumsuz karara itiraz hakkı bulunmamaktadır. Başvurunun tekrardan oluşturulması gerekmektedir.

Dubai Vize Başvurusunun Reddedilmesi Hakkında  

Dubai için geçerli bir vizeye sahipken tekrardan başvuru yapıldığında vize talebi olumsuz olarak değerlendirilmektedir. Ancak geçerli Dubai vizesi olan pasaportun kaybedilmesi durumunda yeniden vize başvurusu yapılması ve geçerli vizenin iptal edilmesi gerekmektedir. Geçerli vize Dubai Göçmenlik Ofisi üzerinden para cezası ile birlikte iptal edilmektedir. UDK Dil Kursu olarak ilgili durumlarda başvuru sahiplerine gerekli danışmanlık desteğini sağlayarak başvurunun yeniden en doğru şekilde yapılmasını sağlamaktayız.

Dubai vizesine başvuru işlemleri online ortamda yapılmaktadır. Dubai Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş olan vize başvuru merkezleri aracılığıyla süreç oldukça hızlı bir şekilde yönetilmektedir. Kurumumuz ile iletişime geçerek en kısa sürede Dubai vizesine sahip olarak ve seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Dubai vize talebinin herhangi bir nedenden dolayı reddedilmesi durumunda başvuru aşamasında ödenen vize ücreti iade edilmemektedir. Bu nedenle başvuru adımlarının en doğru şekilde ve eksiksiz olarak tamamlanması oldukça önem arz etmektedir. Başvuru aşamasında talep edilen adımların tamamlanmaması, bilgi ve belgelerin eksik, hatalı veya tutarsız ibraz edilmesi ret nedenleri arasında yer almaktadır. Kurumumuz ile yapacağınız başvurularda vize talebinin hatalı olarak yapılması nedeniyle reddedilmesi ihtimalinin önüne geçebilirsiniz.

Dubai vize başvurularını kabul etme ve değerlendirme yetkisi Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsoloslukları inisiyatifindedir. Başvuru aşamasında danışmanlık hizmeti veren kurumların vize taleplerini değerlendirme konusunda herhangi bir yetkisi bulunmamaktadır.

UDK Dil Kursu olarak başvuru aşamasında sağlamış olduğumuz danışmanlık hizmetinden faydalanarak sürecin sizin açınızdan oldukça kolay bir şekilde tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Kurumumuz sektördeki 20 yılı aşkın tecrübesi, farklı illerde hizmet veren şubeleri ve uzman kadrosu ile en doğru hizmeti vermeye devam etmektedir. İletişim adreslerimizi kullanarak konu ile ilgili merak ettiklerinizi sorabilir ve başvuru sürecini şahsen bulunma zorunluluğunuz olmaksızın başlatabilirsiniz.